sobota, 29 Sie 2015
Jesteś tutaj: Home

Aktualności

Dozynki Gminy Somianka w Popowie Kościelnym

Czas świętowania i dziękczynienia po zebranych plonach to święto ludzi ziemi. W naszej gminie już w zeszła niedzielę 16.08.2015 r. w Popowie Kościelnym odbyły się Dożynki Gminne, w których licznie Więcej...

#000000
#000000

Kolonie nad morzem 2015

Wakacje, słońce, szum fal, beztroska… . Pozostały tylko miłe wspomnienia na myśl o czasie spędzonym na koloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne „Nasza Gmina Somianka”. Miejscem pobytu była malownicza Więcej...

#000000
#000000

Słoneczny wyjazd do Uniejowa

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance 17 lipca 2015r. zorganizował jednodniową wycieczkę do Uniejowa i Łodzi. Uczestniczyło w niej 51 osób. Więcej...

#000000
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/66262220150816_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/315951plakat_festival_2015_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/706287slajd_IMG_4292_copy.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/652670plakat_przedszkole_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/48899320150717_slajd.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Urząd Gminy Somianka
Informacja dla rolników Gminy Somianka PDF Drukuj

Informacja dla rolników Gminy SomiankaWójt Gminy Somianka informuje, że ostateczny termin składania wniosków o oszacowanie szkód spowodowanych w rolnictwie niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi, tj. suszą wyznacza się na dzień 31 sierpnia 2015 . Do wniosku należy dołączyć kopię wniosku o płatności bezpośrednie.

Zgodnie z regulaminem działania terenowych komisji w sprawach oszacowania szkód powstałych w gospodarstwach rolnych (…) w związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego, komisja nie ma możliwości szacowania szkód po zbiorze plonu.

Więcej…
 
VI Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw w Somiance PDF Drukuj

VI Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectww Somiance

 

Więcej…
 
Komunikat PDF Drukuj

KOMUNIKAT DYREKTORA ODDZIAŁU TERENOWEGO AGENCJI RYNKU ROLNEGO
W WARSZAWIE

UWAGA PRODUCENCI MLEKA Z TERENU WOJ. MAZOWIECKIEGO

 

Od 13 sierpnia do 11 września br. Agencja Rynku Rolnego przyjmuje wnioski o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis w rolnictwie w formie rozłożenia na nieoprocentowane raty opłaty za przekroczenie indywidualnych kwot mlecznych w roku kwotowym 2014/2015.

 

Więcej…
 
Konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu PDF Drukuj

Konkurs Mazowieckie Barwy WolontariatuMarszałek Województwa Mazowieckiego już po raz piąty ogłosił konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”, którego głównym celem jest promocja wolontariatu wśród mieszkańców naszego województwa.

Więcej…
 
Dozynki Gminy Somianka w Popowie Kościelnym PDF Drukuj

Dozynki Gminy Somianka w Popowie KościelnymCzas świętowania i dziękczynienia po zebranych plonach to święto ludzi ziemi. W naszej gminie już w zeszła niedzielę 16.08.2015 r. w Popowie Kościelnym odbyły się Dożynki Gminne, w których licznie uczestniczyli mieszkańcy gminy oraz goście.

 

Więcej…
 
Wakacyjna wycieczka do Warszawy - ZOO i Kolorado PDF Drukuj

Wakacyjna wycieczka do Warszawy - ZOO i Kolorado3 sierpnia 2015r. odbyła się wycieczka do Warszawy zorganizowana przez Urząd Gminy przy współpracy ze świetlicami wiejskimi funkcjonującymi na terenie Gminy Somianka. Jej uczestnikami było 45. dzieci w wieku 6 - 13 lat z terenu Gminy, nad którymi opiekę sprawowało 5. instruktorów świetlic.

Więcej…
 
Kolonie nad morzem 2015 PDF Drukuj

Kolonie nad morzemWakacje, słońce, szum fal, beztroska… . Pozostały tylko miłe wspomnienia na myśl o czasie spędzonym na koloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne „Nasza Gmina Somianka”. Miejscem pobytu była malownicza miejscowość Chłapowo koło Władysławowa położona na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

 

Więcej…
 
23.Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe PDF Drukuj

23.Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe

W ostatni weekend lipca br. Urząd Gminy Somianka na prośbę grupy mieszkańców zorganizował wyjazd/pielgrzymkę do Sanktuarium na 23. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe, które w tym roku odbyły się pod hasłem „Pomaganie pomaga”. W spotkaniach uczestniczyło 52 osoby.

 

Więcej…
 
Lato w pełni: czas na biwak i wycieczkę PDF Drukuj

Lato w pełni: czas na biwak i wycieczkęPo całorocznej ciężkiej nauce uczniowie zasługują na wypoczynek. Tym razem Gminny Ośrodek Kultury w Somiance przy współpracy ze Świetlicami Wiejskimi zorganizował dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Somianka wakacyjne spotkanie integracyjne, które odbyło się 27 lipca 2015r.

 

Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somiance informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego będą wydawane i przyjmowane od 03 sierpnia 2015 r.

Więcej…
 
Informacja dotycząca stypendiów szkolnych PDF Drukuj

Informacja dotycząca stypendiów szkolnychUprzejmie informuję, że do 15 września 2015 r. można składać w Urzędzie Gminy Somianka wnioski o stypendia szkolne. Stypendium przysługuje uczniom zamieszkałym na terenie Gminy Somianka, począwszy od klasy I szkoły podstawowej do czasu ukończenia kształcenia. Stypendia szkolne są pomocą o charakterze socjalnym, w związku z tym miesięczny dochód na członka rodziny nie może przekroczyć 456,00 zł netto.

Stypendium szkolne realizowane jest poprzez zwrot uprzednio poniesionych i odpowiednio udokumentowanych wydatków tj. po przedstawieniu oryginalnych faktur lub uproszczonych rachunków (wystawionych imiennie na rodzica) potwierdzających poniesione wydatki, z datą od 1 lipca 2015 r.

Więcej…
 
Słoneczny wyjazd do Uniejowa PDF Drukuj

Słoneczny wyjazd do UniejowaGminny Ośrodek Kultury w Somiance 17 lipca 2015r. zorganizował jednodniową wycieczkę do Uniejowa i Łodzi. Uczestniczyło w niej 51 osób.

Więcej…
 
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów. PDF Drukuj

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

 

Więcej…
 
Ogłoszenie o konkursie na stanowisko PDF Drukuj

Ogłoszenie o konkursie na stanowiskoWójt Gminy Somianka ogłasza konkurs  na stanowisko dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku.

Ogłoszenie o konkursie

 
Zwrot podatku akcyzowego PDF Drukuj

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW

dotycząca składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy  Somianka informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej należy składać w terminie od 01 sierpnia  2015 do 31 sierpnia 2015 r. w pokoju nr 5 .

Aby uzyskać zwrot w/w podatku należy załączyć f-ry za okres od 01.02.2015 do 31.07.2015 r.

 
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj

Wycieczka do Warszawy19 czerwca 2015 r. Urząd Gminy Somianka wraz ze świetlicami wiejskimi zorganizował dla 45 osób dorosłych, mieszkańców Gminy i „sympatyków Gminy” wycieczkę integracyjną do Warszawy.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4