poniedziałek, 19 Lis 2018
Jesteś tutaj: Home

Aktualności

#000000

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Somianka

Zapraszamy do zapoznania się z projektem "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Somianka" oraz prognozą oddziaływania na środowisko. Projekty są dostępne w dniach od 03.10.2018 do 31.10.2018 na stronie Więcej...

#000000

Uroczysta sesja Rady Gminy Somianka

100-lecie niepodległej Polski to okazja do podejmowania różnorodnych działań przypominających o tym historycznym wydarzeniu. W tym wyjątkowym, jubileuszowym roku, Wójt Gminy Somianka – pan Andrzej Żołyński, nie tylko organizuje liczne Więcej...

#000000

Rodzinny Rajd Rowerowy – Droga ku Niepodległości

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował 22 września 2018 r. Rodzinny Rajd Rowerowy pod hasłem „Droga ku Niepodległości”, trasa rajdu liczyła 27 km. Ideą rajdu było przede wszystkim pokazanie i Więcej...

#000000

Kolektory słoneczne - są jeszcze wolne miejsca!

Uprzejmie informujemy, że nadal przyjmowane są zgłoszenia w projekcie pn. „Odnawialne Źródła Energii w Gminach Brańszczyk, Somianka, Zatory” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020 Więcej...

#000000
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/3920162018110501.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/9211602018100301_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/2484362018093001_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/3537032018092201_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/4865072018080802_solar_slajd.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail

 

Wybory samorządowe 2018

Urząd Gminy Somianka
Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram2018 PDF Drukuj

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram2018

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

JEST WSPÓŁFINANSOWANY Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU POMOCY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM

PODROGRAM2018

CELEM PROGRAMU jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  sierpień 2018 – czerwiec 2019,  a jej celami szczegółowymi są:

 1. organizacja i koordynacja sieci dystrybucji pomocy żywnościowej składającej się z organizacji partnerskich lokalnych, zwanych dalej OPL, zgodnie z zasadami PO PŻ,
 2. racjonalne zagospodarowanie artykułów spożywczych otrzymanych z OPO oraz z innych źródeł, na potrzeby udzielania pomocy żywnościowej osobom najbardziej potrzebującym,
 3. przekazanie artykułów spożywczych osobom zakwalifikowanym do otrzymania pomocy żywnościowej zgodnie z zasadami PO PŻ,
 4. prowadzenie działań w ramach środków towarzyszących wśród osób najbardziej potrzebujących zakwalifikowanych do objęcia pomocą żywnościową, mających na celu włączenie społeczne.

Więcej…
 
Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 POPŻ PDF Drukuj

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 POPŻ

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 [POPŻ] współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

PO PŻ przyczyniać się będzie do ograniczania ubóstwa poprzez zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób najbardziej potrzebujących i realizację działań na rzecz włączenia społecznego.

Pomoc w ramach PO PŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (posiłków) i dlatego też trafiać będzie do ograniczonej liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji (określonej przesłankami z art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz poziomem dochodów odniesionych do procentowej wartości odpowiedniego kryterium dochodowego określonego w tej ustawie), stanowiąc systematyczne wsparcie. Pomoc udzielana będzie w postaci artykułów spożywczych lub posiłków, które będą przekazywane osobom najbardziej potrzebującym bezpłatnie.

Więcej…
 
Obwieszczenie Wójta Gminy Somianka PDF Drukuj

OBWIESZCZENIE
Wójta Gminy Somianka

Wójt Gminy Somianka, działając na podstawie art. 42ab ust. 2 ustawy z dnia 13 października 1995 r. - Prawo łowieckie (Dz. U. z 2017 r. poz. 1295, z późn. zm.), informuje, że Koło Łowieckie „PONOWA” przekazało plan polowań zbiorowych na sezon łowiecki 2018-2019.

Więcej…
 
100-lecie Niepodległości w SP w Ulasku PDF Drukuj

100-lecie Niepodległości w SP w UlaskuNie zginęła! Urodziny Niepodległej. Tak świętowała społeczność szkolna ze Szkoły Podstawowej w Ulasku.

Więcej…
 
100-lecie Niepodległości PDF Drukuj

100-lecie Niepodległości11 listopada 1918r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata”. 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowaliśmy w Gminie Somianka 11 listopada 2018r.

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek PDF Drukuj

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek„Wielu ludzi sądzi, że bez książek można żyć. Zapewne mają trochę racji. Ale co to za życie”. – fragment książki „Rodzinne sekrety” Krystyny Mirek. Tymi słowami Dorota Groszkiewicz – bibliotekarka przywitała niecodziennego gościa – pisarkę Krystynę Mirek, która 9 listopada 2018r. w piątkowy wieczór przybyła na spotkanie do Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance.

 

Więcej…
 
Nowy sprzęt dla strażaków PDF Drukuj

Nowy sprzęt dla strażakówOchotnicze Straże Pożarne funkcjonujące na terenie gminy Somianka uzyskały wsparcie finansowe na nowy sprzęt ratowniczy ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Funduszu Sprawiedliwości w ramach Programu „Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem”.

Więcej…
 
Andrzejki 2018 PDF Drukuj

Andrzejki 2018

 
Zapraszamy dzieci na spektakl teatralny PDF Drukuj

Zapraszamy dzieci na spektakl teatralny

Zapraszamy na Spektakl teatralny pt. „Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa dla przedszkolaków, klas 0 oraz I-II w dn. 27.11.2018r. (godz. spektakli 9.00 i 10.00) do GOK Somianka. Wstęp bezpłatny.

 

 
Informacja PDF Drukuj

INFORMACJA

Uprzejmie informuję, że w dniu 02 listopada 2018 r. (tj. piątek) Urząd Gminy Somianka będzie nieczynny. Odpracowanie tego dnia wolnego od pracy nastąpi dnia 17 listopada 2018 r. (tj. sobota). W ważnych sprawach dotyczących Urzędu Stanu Cywilnego należy kontaktować się z Panią Elżbietą Kuchta tel. 506-243-828 .

Przepraszamy za niedogodności.

Wójt
/-/ Andrzej Żołyński

 

 
Wyniki wyborów w gminie Somianka PDF Drukuj

Gminna Komisja Wyborcza w Somiance przedstawia protokoły z wynikami wyborów na Wójta Gminy Somianka oraz do Rady Gminy Somianka.

Wójtem Gminy Somianka został wybrany pan Andrzej Żołyński zgłoszony przez KWW NASZA GMINA SOMIANKA, który zdobył 2112 ważnych głosów (73%). Pan Mariusz Bryk zgłoszony przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ zdobył 781 ważnych głosów (27%).

Do Rady Gminy Somianka wybrano następujące osoby:

 • Okręg wyborczy nr 1 RAKOWSKI Robert zgłoszony przez KWW NASZA GMINA SOMIANKA
 • Okręg wyborczy nr 2 KUCHTA Jacek zgłoszony przez KWW NASZA GMINA SOMIANKA
 • Okręg wyborczy nr 3 KOKOSZKA Tadeusz zgłoszony przez KWW NASZA GMINA SOMIANKA
 • Okręg wyborczy nr 4 GŁÓWCZYK Hanna Grażyna zgłoszona przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 • Okręg wyborczy nr 5 POLAK Beata Elżbieta zgłoszona przez KWW NASZA GMINA SOMIANKA
 • Okręg wyborczy nr 6 CIACH Adam Tomasz zgłoszony przez KWW NASZA GMINA SOMIANKA
 • Okręg wyborczy nr 7 RAKOWSKI Krzysztof Jan zgłoszony przez KWW NASZA GMINA SOMIANKA
 • Okręg wyborczy nr 8 GAJEWSKI Bogumił zgłoszony przez KWW NASZE MIASTO, TWOJE MIASTO
 • Okręg wyborczy nr 9 ZALEWSKA Aldona zgłoszona przez KWW NASZA GMINA SOMIANKA
 • Okręg wyborczy nr 10 PACHULSKI Marcin Jacek zgłoszony przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 • Okręg wyborczy nr 11 KOWALSKA Anna zgłoszona przez KWW NASZA GMINA SOMIANKA
 • Okręg wyborczy nr 12 MRÓZ Daniel zgłoszony przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 • Okręg wyborczy nr 13 CZYŻ Anna zgłoszona przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 • Okręg wyborczy nr 14 LEWANDOWSKI Krzysztof Henryk zgłoszony przez KWW NASZA GMINA SOMIANKA
 • Okręg wyborczy nr 15 SUCHECKA Barbara zgłoszona przez KWW NASZA GMINA SOMIANKA

Pliki do pobrania:

Szczegółowe wyniki głosowania w wyborach samorządowych na terenie naszej gminy znajdują się na serwerach Państwowej Komisji Wyborczej

 
Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wyszkowie PDF Drukuj

informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w WyszkowiePowiatowy Lekarz Weterynarii w Wyszkowie informuje, że na stronie internetowej Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Wyszkowie została umieszczona informacja na temat opracowanych „Wytycznych Głównego Lekarza Weterynarii dotyczących szkoleń dla pracowników rzeźni oraz osób dokonujących uboju na użytek własny, a także wydawania świadectw kwalifikacji i zaświadczeń związanych z w/w szkoleniami”. Dokument ten można znaleźć używając linku umieszczonego pod informacją: https://www.wetgiw.gov.pl/publikacje/ochrona-zwierzat-dobrostan.

Więcej…
 
XVIII Dzień Papieski PDF Drukuj

XVIII Dzień Papieski„Promieniowanie ojcostwa” to hasło obchodzonego w niedziele 14 października XVIII Dnia Papieskiego. W tym roku uroczystość odbyła się w Kościele pw. św. Izydora w Woli Mystkowskiej. Parafianie i przybyli goście uczestniczyli we Mszy Św. sprawowanej przez ks. Tadeusza Suchtę.

Więcej…
 
Obwieszczenie Wójta Gminy Somianka PDF Drukuj

OBWIESZCZENIE
Wójta Gminy Somianka

Wójt Gminy Somianka, działając na podstawie art. 42ab ust. 2 ustawy z dnia 13 października 1995 r. - Prawo łowieckie (Dz. U. z 2017 r. poz. 1295, z późn. zm.), informuje, że Koło Łowieckie „LASY” przy Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych przekazało plan polowań zbiorowych na sezon łowiecki 2018-2019.

Więcej…
 
Sobota z ziemniakiem PDF Drukuj

Sobota z ziemniakiem6 października 2018 roku Gminny Ośrodek Kultury w Somiance przy współpracy ze Świetlicami Wiejskimi zorganizował „Sobotę z ziemniakiem”. W tym roku impreza odbyła się na placu przy Urzędzie Gminy w Somiance.

 

Więcej…
 
Uroczysta sesja Rady Gminy Somianka PDF Drukuj

Uroczysta sesja Rady Gminy Somianka100-lecie niepodległej Polski to okazja do podejmowania różnorodnych działań przypominających o tym historycznym wydarzeniu. W tym wyjątkowym, jubileuszowym roku, Wójt Gminy Somianka – pan Andrzej Żołyński, nie tylko organizuje liczne wydarzenia, promujące lokalne dziedzictwo w kontekście odzyskania przez Polskę niepodległości, ale i włącza, jak najwięcej mieszkańców naszej gminy, w uroczystości związane z jubileuszem. Bo czymże jest naród bez historii? Czym jest nasza „Mała Ojczyzna” bez pamięci o tych, dzięki którym ją mamy? Tylko tak kształtować możemy pewne wartości, sami dając przykład, sami czerpiąc z historii wzorce, oddając cześć tym, którzy niejednokrotnie swoim życiem przypłacili wolność Ojczyzny.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4