sobota, 01 Lis 2014
Jesteś tutaj: Home

Aktualności

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

W dniu 26 października 2014 roku odbyła się rodzinna wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – największego centrum nauki w Polsce. Uczestniczyło w niej 50 osób, które przez 4 Więcej...

#000000

Jubileusz par małżeńskich z Gminy Somianka

W dniu 5 października mieliśmy okazję świętować z naszymi Jubilatami ich 50 i 60 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Padło wiele ciepłych słów na temat wspólnie przebytej drogi w małżeństwie naszych Więcej...

#000000

Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Somianka

Gmina Somianka w okresie od 01.04.2014 do 31.10.2014 realizuje projekt pn.: „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Somianka” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Więcej...

#000000

Gmina Somianka dobrze wykorzystuje środki unijne

Dnia 25 września 2014 roku odbyła się konferencja zorganizowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w WOK Hutnik w Wyszkowie. Konferencja adresowana była do organizacji pozarządowych działających w obszarze wsi i rolnictwa, Więcej...

#000000

Radość i uśmiech przedszkolaków

Radość i uśmiech na twarzy dziecka gdy przestępuje próg przedszkola jest bezcenny. W Niepublicznym Przedszkolu „Słoneczko” w Somiance z filią Przedszkola w Wypychach zakończył się czas poświęcony na adaptację i Więcej...

#000000

XIV Dzień Papieski w Popowie Kościelnym

Uroczystość XIV Dnia Papieskiego pn. „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie” odbyła się 12 października w kościele pw. Narodzenia NMP w Popowie Kościelnym. Inicjatorami i organizatorami tegorocznych obchodów Więcej...

#000000
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/66009820141026_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/56917120141005_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/65440520140912_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/288722konferencja_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/98346620141008_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/22957920141012_slajd1.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail

Informacje o Wyborach Samorządowych zarządzonych na dzień 16 listopada 2014

Urząd Gminy Somianka
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik PDF Drukuj

Wycieczka do Centrum Nauki KopernikW dniu 26 października 2014 roku odbyła się rodzinna wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – największego centrum nauki w Polsce. Uczestniczyło w niej 50 osób, które przez 4 godziny poddawały się przyjemnościom, jakie dawało im zwiedzanie monumentalnego budynku.

Więcej…
 
Komunikat KRUS PDF Drukuj

Komunikat KRUSOD PRZYPADKU DO WYPADKU!

Jesień to czas zbioru ostatnich plonów i pracy w polu oraz w obejściu. Choć zima kojarzy się z odpoczynkiem, to na wsi zawsze jest coś do zrobienia. Pora jesienno-zimowa to okres, w którym jest więcej czasu na dokonanie wielu napraw, czy bieżących konserwacji maszyn i urządzeń. Mimo, że pracy jest nierzadko mniej to i tak wyjątkowo często dochodzi do wypadków.

Więcej…
 
Wyjazd na basen PDF Drukuj

ftp://
 <script language='JavaScript' type='text/javascript'>
 <!--
 var prefix = 'mailto:';
 var suffix = '';
 var attribs = '';
 var path = 'hr' + 'ef' + '=';
 var addy95895 = 'eftep.somianka' + '@';
 addy95895 = addy95895 + 'somianka' + '.' + 'home' + '.' + 'pl';
 document.write( '<a ' + path + '\'' + prefix + addy95895 + suffix + '\'' + attribs + '>' );
 document.write( addy95895 );
 document.write( '<\/a>' );
 //-->
 </script><script language='JavaScript' type='text/javascript'>
 <!--
 document.write( '<span style=\'display: none;\'>' );
 //-->
 </script>Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 <script language='JavaScript' type='text/javascript'>
 <!--
 document.write( '</' );
 document.write( 'span>' );
 //-->
 </script>/portal/images/stories/gok/2014/20141024/formularz-dzieci-dorosli-wyjazd-21.11.doc

 

Więcej…
 
Zapraszamy na spektakl "Franio Niejadek" PDF Drukuj

Zapraszamy na spektakl

 
Kreatywne popołudnie z ziemniakiem PDF Drukuj

Kreatywne popołudnie z ziemniakiemDnia 16.10.2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance spotkało się około 100 dzieci ze świetlic z Gminy Somianka na imprezie środowiskowej pt. "Kreatywne popołudnie z ziemniakiem”.

Więcej…
 
Jubileusz par małżeńskich z Gminy Somianka PDF Drukuj

Jubileusz par małżeńskich z Gminy SomiankaW dniu 5 października mieliśmy okazję świętować z naszymi Jubilatami ich 50 i 60 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Padło wiele ciepłych słów na temat wspólnie przebytej drogi w małżeństwie naszych dostojnych jubilatów. Obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w Somiance w intencji par i ich rodzin. Dalsza część uroczystości odbyła się w domu weselnym ,,Arkadia” w Somiance.

Więcej…
 
Bezpłatne szkolenia z podstaw obsługi komputera PDF Drukuj

BEZPŁATNE SZKOLENIA Z PODSTAW OBSŁUGI KOMPUTERA dla osób w wieku 50-64 lat, pracujących lub posiadających status osoby bezrobotnej, zamieszkałych w województwie mazowieckim! Szkolenia odbędą się w następujących miesiącach: XII 2014 – II 2015 w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance. Bliższy termin do ustalenia przed rozpoczęciem edycji. Liczba miejsc ograniczona!

Bezpłatne szkolenia z podstaw obsługi komputera

 

Więcej…
 
Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Somianka PDF Drukuj

Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie SomiankaGmina Somianka w okresie od 01.04.2014 do 31.10.2014 realizuje projekt pn.: „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Somianka” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej…
 
Gmina Somianka dobrze wykorzystuje środki unijne PDF Drukuj

Dnia 25 września 2014 roku odbyła się konferencja zorganizowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w WOK Hutnik w Wyszkowie. Konferencja adresowana była do organizacji pozarządowych działających w obszarze wsi i rolnictwa, związków zawodowych i branżowych, partnerów społeczno-gospodarczych, ośrodków doradztwa rolniczego, izb rolniczych, Lokalnych Grup Działania, instytucji naukowo-badawczych, samorządów lokalnych województwa mazowieckiego i innych organizacji.

Więcej…
 
Radość i uśmiech przedszkolaków PDF Drukuj

Radość i uśmiech przedszkolakówRadość i uśmiech na twarzy dziecka gdy przestępuje próg przedszkola jest bezcenny. W Niepublicznym Przedszkolu „Słoneczko” w Somiance z filią Przedszkola w Wypychach zakończył się czas poświęcony na adaptację i integrację z grupą.  Pierwsze dni spędzone w przedszkolu są wielkim przeżyciem zarówno dla rodziców jak i dzieci, które stawiają swój pierwszy krok w kierunku dorosłego życia.

Więcej…
 
XIV Dzień Papieski w Popowie Kościelnym PDF Drukuj

XIV Dzień Papieski w Popowie KościelnymUroczystość XIV Dnia Papieskiego pn. „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie” odbyła się 12 października w kościele pw. Narodzenia NMP w Popowie Kościelnym. Inicjatorami i organizatorami tegorocznych obchodów byli Proboszcz parafii ks. Remigiusz Stacherski i Gminny Ośrodek Kultury w Somiance.

Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj

Budowa przydomowej oczyszczalni scieków przy budynku Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie pozyczki, w kwocie 166.666,00 zł

Gmina Somianka otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie pożyczki, w wysokości 166.666,00 złotych na zadanie pod nazwą „Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków przy budynku Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej”.

 

Więcej…
 
Zakończenie projektu "Kolory szczęścia" PDF Drukuj

Zakończenie projektu Projekt pn. „Kolory szczęścia” współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego zakończył się. Uczestnicy projektu tj. 19 dzieci i młodzieży z orzeczeniem o niepełnosprawności wraz z rodzicami/opiekunami wzięli udział w bezpłatnej wycieczce jednodniowej do Warszawy.

Więcej…
 
Budowa chodnika w miejscowości Kręgi PDF Drukuj

Budowa chodnika w miejscowości KręgiWe wrześniu została zakończona inwestycja, która była realizowana w ramach programu operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa nadbrzeżnych obszarów rybackich 2000-2013”. Inwestycja polegała na wybudowaniu chodnika w miejscowości Kręgi z kostki betonowej o łącznej dł. 960 mb.

Więcej…
 
Zapraszamy na zajęcia ZUMBY! PDF Drukuj

Zapraszamy na zajęcia ZUMBY!

Więcej…
 
Budowa chodnika w miejscowości Ostrowy PDF Drukuj

Budowa chodnika w miejscowości OstrowyW miesiącu sierpniu br. infrastruktura około drogowa Gminy Somianka wzbogaciła się o nowy chodnik dla pieszych powstały w miejscowości Ostrowy ciągnący się wzdłuż drogi powiatowej nr 4413W Wola Mystkowska – Ostrowy. Inwestycja była realizowana w ramach programu operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2