wtorek, 04 Sie 2015
Jesteś tutaj: Home

Aktualności

#000000

Słoneczny wyjazd do Uniejowa

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance 17 lipca 2015r. zorganizował jednodniową wycieczkę do Uniejowa i Łodzi. Uczestniczyło w niej 51 osób. Więcej...

#000000

Absolutorium dla wójta gminy

Na IX zwyczajnej sesji Rady Gminy Somianka, która odbyła się 26 czerwca 2015 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance, wójt Andrzej Żołyński otrzymał jednogłośnie absolutorium za rok 2014. Więcej...

#000000

Żegnaj przedszkole!

Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego w Niepublicznym Przedszkolu „Słoneczko w Somiance oraz Filii Przedszkola w Nowych Wypychach odbyło się 30 czerwca. Każda grupa przygotowała na ten wyjątkowy dzień występ artystyczny, dziękując Więcej...

#000000

Sobótka

27 czerwca 2015 r. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance oraz Świetlice Wiejskie przygotowały dla dzieci i młodzieży Sobótkę, która odbyła się przy świetlicy w Popowie Kościelnym. Uroczystość rozpoczęła się od Więcej...

#000000

Madonny z poezji polskiej

23 czerwca 2015 roku Gminny Ośrodek Kultury w Somiance przygotował dla mieszkańców wernisaż połączony z wieczorem poezji. Instytucja miała zaszczyt zaprezentować wystawę malarstwa nieżyjącej Pani Wiesławy Kwiatkowskiej – „Madonny z Więcej...

#000000
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/652670plakat_przedszkole_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/48899320150717_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/89670220150626_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/51063620150630_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/15770320150702_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/88386020150623_slajd.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Urząd Gminy Somianka
Informacja PDF Drukuj

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somiance informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego będą wydawane i przyjmowane od 03 sierpnia 2015 r.

Więcej…
 
Informacja dotycząca stypendiów szkolnych PDF Drukuj

Informacja dotycząca stypendiów szkolnychUprzejmie informuję, że do 15 września 2015 r. można składać w Urzędzie Gminy Somianka wnioski o stypendia szkolne. Stypendium przysługuje uczniom zamieszkałym na terenie Gminy Somianka, począwszy od klasy I szkoły podstawowej do czasu ukończenia kształcenia. Stypendia szkolne są pomocą o charakterze socjalnym, w związku z tym miesięczny dochód na członka rodziny nie może przekroczyć 456,00 zł netto.

Stypendium szkolne realizowane jest poprzez zwrot uprzednio poniesionych i odpowiednio udokumentowanych wydatków tj. po przedstawieniu oryginalnych faktur lub uproszczonych rachunków (wystawionych imiennie na rodzica) potwierdzających poniesione wydatki, z datą od 1 lipca 2015 r.

Więcej…
 
Słoneczny wyjazd do Uniejowa PDF Drukuj

Słoneczny wyjazd do UniejowaGminny Ośrodek Kultury w Somiance 17 lipca 2015r. zorganizował jednodniową wycieczkę do Uniejowa i Łodzi. Uczestniczyło w niej 51 osób.

Więcej…
 
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów. PDF Drukuj

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

 

Więcej…
 
Ogłoszenie o konkursie na stanowisko PDF Drukuj

Ogłoszenie o konkursie na stanowiskoWójt Gminy Somianka ogłasza konkurs  na stanowisko dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku.

Ogłoszenie o konkursie

 
Konkursy dożynkowe 2015 PDF Drukuj

Konkursy dożynkowe 2015Serdecznie zapraszamy, do uczestnictwa w Dożynkach Gminnych, aby wspólnie dziękować za zebrane plony podczas sierpniowego biesiadowania - 16 sierpnia 2015r. na Rynku w Popowie Kościelnym. W ramach organizowanych dożynek ogłaszamy konkursy: "Nalewka tradycyjna" oraz Wypiek ciasta tradycyjnego pn. „Ciasta z przepisów Babuni”. Do uczestnictwa w/w konkursach serdecznie zapraszamy mieszkańców sołectw naszej Gminy Somianka.

Więcej…
 
Zwrot podatku akcyzowego PDF Drukuj

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW

dotycząca składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy  Somianka informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej należy składać w terminie od 01 sierpnia  2015 do 31 sierpnia 2015 r. w pokoju nr 5 .

Aby uzyskać zwrot w/w podatku należy załączyć f-ry za okres od 01.02.2015 do 31.07.2015 r.

 
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj

Wycieczka do Warszawy19 czerwca 2015 r. Urząd Gminy Somianka wraz ze świetlicami wiejskimi zorganizował dla 45 osób dorosłych, mieszkańców Gminy i „sympatyków Gminy” wycieczkę integracyjną do Warszawy.

Więcej…
 
Gminny Ośrodek Kultury zaprasza PDF Drukuj

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza

Więcej…
 
Absolutorium dla wójta gminy PDF Drukuj

Absolutorium dla wójta gminyNa IX zwyczajnej sesji Rady Gminy Somianka, która odbyła się 26 czerwca 2015 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance, wójt Andrzej Żołyński otrzymał jednogłośnie absolutorium za rok 2014. Na sesji obecni byli radni sejmiku mazowieckiego Marian Krupiński i Mirosław Augustyniak, wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk oraz starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski.

Więcej…
 
Konkurs na "Wieniec Dożynkowy" PDF Drukuj

Konkurs na Serdecznie zapraszamy, do uczestnictwa w Dożynkach Gminnych, aby wspólnie dziękować za zebrane plony podczas sierpniowego biesiadowania - 16 sierpnia 2015r. na rynku w Popowie Kościelnym. W ramach organizowanych dożynek ogłaszamy konkurs na "Wieniec dożynkowy". Do uczestnictwa w/w konkursie serdecznie zapraszamy mieszkańców sołectw naszej Gminy Somianka.
[UWAGA: Aktualizacja regulaminu - 2015.07.15]

Więcej…
 
PRZYJDŹ ZOBACZ I ZOSTAŃ Z NAMI! PDF Drukuj

Zapraszamy na zajęcia adaptacyjne w przedskolu

 

Więcej…
 
Żegnaj przedszkole! PDF Drukuj

Żegnaj przedszkole!Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego w Niepublicznym Przedszkolu „Słoneczko w Somiance oraz Filii Przedszkola w Nowych Wypychach odbyło się 30 czerwca. Każda grupa przygotowała na ten wyjątkowy dzień występ artystyczny, dziękując tym samym całemu personelowi za ten wspaniały czas.

Więcej…
 
Sobótka PDF Drukuj

Sobótka27 czerwca 2015 r. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance oraz Świetlice Wiejskie przygotowały dla dzieci i młodzieży Sobótkę, która odbyła się przy świetlicy w Popowie Kościelnym. Uroczystość rozpoczęła się od wicia świętojańskich wianków.

Więcej…
 
XVI EDYCJA KONKURSU NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO PDF Drukuj

XVI EDYCJA KONKURSU NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

Samorząd Województwa Mazowieckiego już po raz 16 organizuje konkurs Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego, pragnąc nagrodzić wybitnych mieszkańców naszego regionu za szczególne zasługi w zakresie promocji województwa mazowieckiego w kraju i na świecie w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Więcej…
 
Krajobrazy Mazowsza PDF Drukuj

Krajobrazy Mazowsza

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3