wtorek, 06 Gru 2016
Jesteś tutaj: Home

Aktualności

#000000

Euforia Andrzejkowa

26 listopada Gminny Ośrodek Kultury w Somiance wraz ze Świetlicami Wiejskimi zorganizował dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Somianka imprezę środowiskową pn. „Euforia Andrzejkowa”. Więcej...

#000000

Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! – wyniki konkursu plastycznego

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance nawiązując corocznie do Święta Niepodległości zorganizował konkurs plastyczny pt. „Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie!”. Konkurs w tym roku cieszył się również dużym zainteresowaniem, ponieważ wpłynęło aż 85 Więcej...

#000000

Sukces piłkarek nożnych z Gimnazjum w Somiance

W czwartek 10 listopada 2016r. w Ostrołęce odbyły się Międzypowiatowe Zawody w Piłkę Nożną dziewcząt gimnazjum. Naszą gminę i powiat reprezentowały dziewczęta z Publicznego Gimnazjum w Somiance, w składzie: Martyna Więcej...

#000000

Przebudowa drogi w Jasieńcu

W wrześniu 2016 roku zakończona została realizacja inwestycji pn. „Przebudowa drogi transportu rolnego w miejscowości Jasieniec, gm. Somianka”. Wykonawcą inwestycji była firma „Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. Więcej...

#000000
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/21809720161129_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/15888920161126_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/22571520161117_SLAJD.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/31864420161110_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/31036920161108_1_slajd.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Urząd Gminy Somianka
Zmień się na lepsze… PDF Drukuj

Zmień się na lepsze…Jedną z najbardziej znanych historii świątecznych o tym, jaką radość daje pomaganie innym i że zawsze jest czas, by zmienić się na lepsze jest baśń autorstwa Karola Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”. Obejrzały ją 3-6-latki (łącznie około 160 dzieci) z oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Somianka w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance w dniu 1 grudnia 2016 roku.

Więcej…
 
Euforia Andrzejkowa PDF Drukuj

Euforia Andrzejkowa26 listopada Gminny Ośrodek Kultury w Somiance wraz ze Świetlicami Wiejskimi zorganizował dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Somianka imprezę środowiskową pn. „Euforia Andrzejkowa”.

Więcej…
 
Zabawa w towarzystwie misiów PDF Drukuj

 Zabawa w towarzystwie misiów25 listopada w bibliotece w Somiance oraz w Popowie Kościelnym obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ta pluszowa zabawka jest nieodłączną częścią dzieciństwa.

Więcej…
 
IV Spotkanie wigilijno-opłatkowe Góra prezentów, cudem dawania PDF Drukuj

IV Spotkanie wigilijno-opłatkowe Góra prezentów, cudem dawania

 
Zaproszenie na teatrzyk - Opowieść wigilijna PDF Drukuj

Zaproszenie na teatrzyk - Opowieść wigilijna

 
Bezpieczni przez cały rok -warsztaty dla uczniów i rodziców PDF Drukuj

Bezpieczni przez cały rok -warsztaty dla uczniów i rodzicówSzkoła powinna być miejscem współpracy rodziców, wychowawców i pedagogów. Aby ta współpraca zaistniała zadaniem nauczycieli jest zachęcić do niej rodziców. Mając na uwadze ten cel, a także to jak wiele zagrożeń niesie dla dzieci życie w dzisiejszym świecie Szkoła Podstawowa w Ulasku zorganizowała warsztaty „Bezpieczni przez cały rok”.

Więcej…
 
Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! – wyniki konkursu plastycznego PDF Drukuj

„Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! – wyniki konkursu plastycznegoGminny Ośrodek Kultury w Somiance nawiązując corocznie do Święta Niepodległości zorganizował konkurs plastyczny pt. „Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie!”. Konkurs w tym roku cieszył się również dużym zainteresowaniem, ponieważ wpłynęło aż 85 pięknych, kolorowych prac.

Więcej…
 
Sukces piłkarek nożnych z Gimnazjum w Somiance PDF Drukuj

Sukces piłkarek nożnych z Gimnazjum w SomianceW czwartek 10 listopada 2016r. w Ostrołęce odbyły się Międzypowiatowe Zawody w Piłkę Nożną dziewcząt gimnazjum. Naszą gminę i powiat reprezentowały dziewczęta z Publicznego Gimnazjum w Somiance, w składzie: Martyna Kowalczyk, Zofia Tryc, Sandra Szczesna, Julia Piwowarska, Natalia Czyż Monika Kowalczyk, Daria Sobolewska, Julia Stępkowska, Klaudia Murza, Klaudia Wiśniewska, Kinga Kruk, Joanna Oniszk, Aleksandra Przybysz i Natalia Pachulska.

Więcej…
 
Przebudowa drogi w Kręgach oraz drogi Zdziebórz-Suwin PDF Drukuj

Przebudowa drogi w KręgachW październiku 2016 roku zakończona została realizacja inwestycji pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 440405W w miejscowości Kręgi, gm. Somianka” oraz „Przebudowa drogi gminnej nr 440411W Zdziebórz-Suwin, gm. Somianka”.

Więcej…
 
Przebudowa drogi w Jasieńcu PDF Drukuj

Przebudowa drogi w JasieńcuW wrześniu 2016 roku zakończona została realizacja inwestycji pn. „Przebudowa drogi transportu rolnego w miejscowości Jasieniec, gm. Somianka”. Wykonawcą inwestycji była firma „Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Brokowskiej 37, 07-300 Ostrów Mazowiecka. Wartość inwestycji wyniosła 177 966,54 zł brutto. Gmina Somianka na zadanie otrzymała dotację ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w wysokości 88 983,27 zł.

Więcej…
 
Spektakl profilaktyczny pt. Magiczny Świat Bajek PDF Drukuj

Spektakl profilaktyczny pt. Magiczny Świat Bajek21 października dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III z terenu całej gminy Somianka pod opieką pracowników świetlic wiejskich, wyjechały do Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie na spektakl teatralny „Magiczny świat bajek”.

Więcej…
 
Informacja dot. wystąpień afrykańskiego pomoru świń PDF Drukuj

Informacja dot. wystąpień afrykańskiego pomoru świńUrząd Gminy Somianka informuje, że w dniu 27 października 2016 r. ukazało się rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 października 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz.U. poz. 1770). W/w rozporządzenie nakazuje zaopatrywanie z dniem 4 listopada 2016 r. świń przemieszczanych do miejsca położonego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w świadectwo zdrowia wystawione przez urzędowego lekarza weterynarii na podstawie badania klinicznego świń przeprowadzonego nie wcześniej niż 24 godziny przed przemieszczeniem tych świń.

 
Konkurs Samorządu Uczniowskiego pt. Rozpoznaj swojego nauczyciela na fotografii z dzieciństwa PDF Drukuj

Konkurs Samorządu Uczniowskiego pt. Rozpoznaj swojego nauczyciela na fotografii z dzieciństwa18 nauczycieli i 2 pracowników szkoły przyniosło swoje zdjęcia z dzieciństwa, które zostały zaprezentowane na wystawie. Uczniowie mieli tydzień na rozpoznanie, kto kryje się na nich. W konkursie wzięło udział 30 uczniów, którzy mniej lub więcej trafnie typowali.

Więcej…
 
Turystycznym szlakiem… - Uczymy kochać i rozumieć Polskę PDF Drukuj

Turystycznym szlakiem… - Uczymy kochać i rozumieć Polskę„Turystycznym szlakiem… - Uczymy kochać i rozumieć Polskę" 18 maja 1944r. - "Wielka Wsypa" w Woli Mystkowskiej

Patriotyzmu trzeba uczyć, drążyć umysły młodych ludzi, mówić, że nic nie jest łatwe, że trzeba być czujnym i bronić polskości. Wiedzą o tym nauczyciele i wychowawcy z ZS w Woli Mystkowskiej i PSP z Ulasku, którzy podjęli się szlachetnego zadania zaznajomienia młodzieży z wciąż nieznaną historią ich miejscowości w ramach realizowanego projektu „Turystycznym szlakiem” realizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasza Gmina Somianka”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Więcej…
 
Obwieszczenie PDF Drukuj

Pl.6720.1.2016

Somianka, dnia 20 października 2016 r.

OBWIESZCZENIE

o przystąpieniu do sporządzania Studium uwarunkowań

i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Somianka

Na podstawie art. 11 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2016 r. poz. 778 z późn. zm.) oraz art. 39 ust. 1 pkt 1, 2, 3, 4 i 5 w związku z art. 46 pkt 1 i art. 54 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2016 r. poz. 353 z późn. zm.) zawiadamiam o podjęciu przez Radę Gminy Somianka uchwały Nr XXV/145/12 z dnia 31 sierpnia 2012 r. w sprawie przystąpienia do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy  Somianka.

Więcej…
 
Utylizacja azbestu 2016 PDF Drukuj

Utylizacja azbestu 2016Gmina Somianka informuje, że pozyskała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dotację w wysokości 20.000 zł na zadanie pod nazwą „Wymiana pokryć dachowych z materiałów zawierających azbest (płyty eternitu falistego i płaskiego ) z budynków na terenie Gminy Somianka”.

W ramach pozyskanych środków finansowych zostało odebranych od 34 właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Somianka wyroby zawierające azbest i przekazane do unieszkodliwienia w ilości 75,250 Mg.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3