piątek, 29 Kwi 2016
Jesteś tutaj: Home

Aktualności

Spotkanie z Muzyką

Pierwsze audycje muzyczne, pozostały tylko miłe wspomnienia. 11 kwietnia 2016r. w GOK Somianka doświadczeni muzycy Pani Magdalena Miłaszewska-Delimat oraz Dorota Smolińska z wykorzystaniem instrumentów - harfy i wiolonczeli, poprowadziły spotkania Więcej...

#000000

Budowa kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznych

Wójt Gminy Somianka informuje, że do dnia 30 kwietnia 2016 r. będą przeprowadzone wstępne ankiety dotyczące zainteresowania udziałem w planowanym projekcie z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE). Formularze ankiet dostępne Więcej...

#000000

Eliminacje gminne „Warszawska Syrenka”

Eliminacje gminne 39. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” odbyły się 11 marca 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury. Prowadziła je Dorota Groszkiewicz – bibliotekarz GOK. Do udziału w konkursie przystąpili reprezentanci szkół Więcej...

#000000

Wyjaśnienia dotyczące Programu Rodzina 500+

Szanowni Mieszkańcy Gminy Somianka, Program Rodzina 500plus to 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także dla pierwszego lub jedynego Więcej...

#000000

Piękna i niezależna

Dnia 5 marca, w sobotnie popołudnie Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował Spotkanie dla Kobiet i o Kobietach. Pierwszym punktem imprezy było wystąpienie autorskie Pana Jerzego Kostowskiego, autora książki „Przywilej Więcej...

#000000

Wyniki konkursu plastycznego „Baśnie Braci Grimm oczami współczesnego czytelnika”

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował konkurs plastyczny „Baśnie Braci Grimm oczami współczesnego czytelnika”. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży literatury pięknej, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz wyrażanie własnych Więcej...

#000000
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/72286120160411_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/54809520160412_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/73989620160311_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/351289rodzina500plus_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/90520920160305_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/78662620160223_slajd.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Urząd Gminy Somianka
Spotkanie z pisarką PDF Drukuj

Zapraszamy na spotkanie z pisarką

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką AGNIESZKĄ LINGAS-ŁONIEWSKĄ już 21 maja, godz. 18.00 do Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance. Osoba zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. 29 74 187 60.

 
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj

Pasowanie na czytelnikaDnia 31 marca 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Ulasku odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelników. Do biblioteki dzieci dotarły niezwykłym pociągiem.

Więcej…
 
Najpiękniej pachnie mama PDF Drukuj

Najpiękniej pachnie mamaW dniu 13.04.2014 r. odbyły się warsztaty badawczo – naukowe pt. „Najpiękniej pachnie mama” – fascynujący zmysł węchu. W tematykę zajęć dzieci wprowadził interaktywny teatrzyk kukiełkowy.

Więcej…
 
Zapraszamy do teatru na spektakl „Zwariowana terapia” PDF Drukuj

Zapraszamy do teatru na spektakl „Zwariowana terapia”

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza miłośników teatru z Gminy Somianka na spektakl „Zwariowana terapia” grany na deskach Teatru Komedia w Warszawie, który odbędzie się 04 czerwca 2016r. (sobota, godz. 19.00). Zapisy rozpoczynają się 18 kwietnia 2016 r. od godz. 8.00. Liczba miejsc ograniczona – 40 osób. Koszt wyjazdu 80,00zł/osobę.

Bliższe informacje: Gminny Ośrodek Kultury w Somiance tel. 29 74 187 60

 
Spotkanie z Muzyką PDF Drukuj

Spotkanie z MuzykąPierwsze audycje muzyczne, pozostały tylko miłe wspomnienia. 11 kwietnia 2016r. w GOK Somianka doświadczeni muzycy Pani Magdalena Miłaszewska-Delimat oraz Dorota Smolińska z wykorzystaniem instrumentów - harfy i wiolonczeli, poprowadziły spotkania z muzyką dla około 300 przedszkolaków i uczniów klas I i II szkół podstawowych.

Więcej…
 
Budowa kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznych PDF Drukuj

Budowa kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznychWójt Gminy Somianka informuje, że do dnia 30 kwietnia 2016 r. będą przeprowadzone wstępne ankiety dotyczące zainteresowania udziałem w planowanym projekcie z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE). Formularze ankiet dostępne są w Urzędzie Gminy Somianka (pokój nr 11), oraz na stronie internetowej: www.somianka.pl. W ramach projektu Gmina będzie ubiegała się o dofinansowanie kosztów montażu kolektorów słonecznych do przygotowania ciepłej wody użytkowej i instalacji fotowoltaicznych w celu wytworzenia energii elektrycznej.

 

Więcej…
 
PaT - Profilaktyka a Ty PDF Drukuj

PaT - Profilaktyka a TyW dniu 2 kwietnia 2016r. delegacja gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum w Woli Mystkowskiej wraz z opiekunami p. Martą Tarasewicz –Sitek, Beatą Borek oraz Pawłem Grycem wzięła udział w 5 urodzinach Grupy PaT odbywających się tym razem w Górze Kalwarii.

 

Więcej…
 
Dzień Wiosny PDF Drukuj

Dzień Wiosny„Odejdź zimo!”, „My chcemy Wiosnę!” – krzyczały dzieci na uroczystym pochodzie z okazji pierwszego dnia wiosny, który świętowaliśmy w przedszkolu w poniedziałek 21.03.2016 r.Z tej okazji przedszkolaki ubrały się na zielono i od rana przygotowywały się na powitanie wiosny: ćwiczyły okrzyki i piosenki, rozgrzewały instrumenty oraz ozdabiały portret Pani Wiosny.

Więcej…
 
Dzień Gier Planszowych PDF Drukuj

Dzień Gier Planszowych21 marca tradycyjny Dzień Wiosny uczniowie Szkoły Podstawowej w Ulasku świętowali w jako dzień gier planszowych. Zajęcia odbywały się w luźnej, zabawowej formule. Uczniowie mieli okazję zagrać w swoje ulubione gry planszowe. Największym zainteresowaniem wśród graczy niewątpliwie cieszyła znana gra „Monoply” , ale także szachy, scrable , czy też zwykłe warcaby.

Więcej…
 
Dzień Słońca PDF Drukuj

Dzień Słońca18 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Słońca. Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Somiance świętowały ten dzień 17 marca 2016 r. Tego dnia zabawom i śpiewom nie było końca.

Więcej…
 
Eliminacje gminne „Warszawska Syrenka” PDF Drukuj

Eliminacje gminne „Warszawska Syrenka” Eliminacje gminne 39. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” odbyły się 11 marca 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury. Prowadziła je Dorota Groszkiewicz – bibliotekarz GOK. Do udziału w konkursie przystąpili reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjów, podzieleni na 3 kategorie wiekowe – łącznie 39 uczniów.

 

Więcej…
 
Dzień Kobiet PDF Drukuj

Dzień Kobiet8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Somiance z filią w Nowych Wypychach postanowiły uczcić to święto.

 

Więcej…
 
Zawiadomienie Starosty Wyszkowskiego PDF Drukuj

Zawiadomienie Starosty Wyszkowskiego o wszczęciu postępowania w sprawie ustalenia odszkodowania za nieruchomości gruntowe o nieuregulowanym stanie prawnym

 
Wyjaśnienia dotyczące Programu Rodzina 500+ PDF Drukuj

Wyjaśnienia dotyczące Programu Rodzina 500+Szanowni Mieszkańcy Gminy Somianka,

Program Rodzina 500plus to 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także dla pierwszego lub jedynego dziecka przy spełnieniu kryterium 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego. To nawet 6.000 zł netto rocznego wsparcia dla dziecka.

Więcej…
 
Informacja Wójta Gminy Somianka PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Urząd Gminy Somianka informuje, iż w okresie luty 2016r. - grudzień 2016r. firmą odbierającą odpady komunalne od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy gm. Somianka jest:

Zakład Kształtowania Terenów Zielonych

Marek Włodarczyk

ul. Nasielska 26, 05-140 Serock

Firma zobowiązana jest do zapewnienia:

  • worka żółtego z przeznaczeniem na tworzywa sztuczne,szkło oraz metal,
  • worka niebieskiego z przeznaczeniem na papier, tekturę i odzież,
  • worka zielonego z przeznaczeniem na odpady biodegradowalne.

ponadto jednego worka koloru czarnego z przeznaczeniem na odpady inne z selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Jednocześnie informujemy, że nadal można oddawać odpady komunalne we własnych pojemnikach. Jeśli nie posiadacie Państwo własnego pojemnika a jesteście zainteresowani ewentualnym jego wykupieniem to Firma MPK Pure Home Spółka z o.o. Sp. k. w Ostrołęce proponuje jego zakup w promocyjnej cenie:

  • pojemnik 120l - 75zł. brutto
  • pojemnik 240l - 105zł. brutto.

Więcej informacji dotyczących zakupu lub ewentualnego zwrotu pojemnika można uzyskać w MPK Oddział Wyszków pod numerem telefonu 29 642 40 66

W przypadku rezygnacji z zakupu pojemnika należy powiadomić o tym fakcie Firmę MPK pod w/w numerem telefonu, która pojemnik zobowiązana jest odebrać.

Wszelkich informacji w Urzędzie Gminy Somianka udzielają:

- Pani Izabela Brzózka - tel. 29 741 87 90 wew. 39

- Pan Tadeusz Kuchta - tel. 29 741 87 90 wew. 35

- Pan Bogdan Krysiak - tel. 29 741 87 90 wew. 35

Wójt

Andrzej Żołyński

 
Komunikat dot. opłat środowiskowych PDF Drukuj

KomunikatDepartament Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie informuje, iż wkrótce upłyną terminy przedkładania wykazów i sprawozdań oraz wnoszenia opłat środowiskowych za rok 2015.

Pobierz plik PDF

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2