sobota, 28 Mar 2015
Jesteś tutaj: Home

Aktualności

Głosuj na „Podwórko Nivea” przy Szkole Podstawowej w Ulasku!

Gmina Somianka zgłosiła  do konkursu  „Podwórko Nivea” swoją kandydaturę. Plac zabaw miałby się mieścić  przy Szkole Podstawowej w Ulasku. Głosować można na stronie konkursu. Głosować można w dniach 1-30 kwietnia. Więcej...

#000000

Pierwszy dzień wiosny

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy Wiosnę przywitamy! Z tymi słowami dzieci z Przedszkola „Słoneczko” w Somiance oraz w Nowych Wypychach wyruszyły w barwnych korowodach na ulicę w poszukiwaniu najpiękniejszej Więcej...

#000000

"Pippi powraca"

12 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance gościli aktorzy z Teatru TAK z Krakowa. Artyści wystawili interaktywne widowisko z elementami języka angielskiego pt. „Pippi powraca”. Widowisko przeznaczone było dla Więcej...

#000000

Eliminacje gminne konkursu "Warszawska Syrenka" 2015

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance 10 marca 2015 r. przeprowadził eliminacje gminne 38. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Do udziału w konkursie przystąpili reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjów, podzieleni na 3 Więcej...

#000000

Dzień Kobiet 2015

Międzynarodowy Dzień Kobiet w roku 2015 odbył się już 07 marca. Drugie wyjątkowe, nietypowe spotkanie pn. „Zdrowa i piękna, piękna bo zdrowa” zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Somiance przy Więcej...

#000000

Zapraszamy na wyjazd na spektakl "METRO"

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza młodzież i dorosłych z Gminy Somianka na spektakl „METRO” w Teatrze Buffo, który odbędzie się 18 kwietnia 2015r. (sobota). Zapisy rozpoczynają się 24 lutego Więcej...

#000000
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/568848podworko_nivea.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/79737420150320_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/39070120150312_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/44805720150310_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/36768720150307_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/255863musical_metro__2__slajd.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Urząd Gminy Somianka
Nowe oblicze placu przy szkole w Kręgach PDF Drukuj

Nowe oblicze placu przy szkole w KręgachUtwardzenie placu, stojaki na rowery, ławki parkowe do odpoczynku na świeżym powietrzu to nowe elementy ładu przestrzennego stworzonego w ramach operacji „Zagospodarowanie terenu przy placu zabaw w Kręgach w celu utworzenia centrum miejscowości”, współfinansowanej ze środków unijnych w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie operacji które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" objętego PROW na lata 2007-2013.

Więcej…
 
Głosuj na „Podwórko Nivea” przy Szkole Podstawowej w Ulasku! PDF Drukuj

Głosuj na Podwórko Nivea  przy Szkole Podstawowej w Ulasku!Gmina Somianka zgłosiła  do konkursu  „Podwórko Nivea” swoją kandydaturę. Plac zabaw miałby się mieścić  przy Szkole Podstawowej w Ulasku. Głosować można na stronie konkursu. Głosować można w dniach 1-30 kwietnia. Każdego dnia będzie można oddać jeden głos.

 

Więcej…
 
NIE! Dla wypalania traw PDF Drukuj

NIE dla wypalania trawWypalanie jest zabronione. Zagraża życiu. Niszczy przyrodę.

Wczesną wiosną trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu ognia pomagają także powiewy wiatru, które często przenoszą ogień na pobliskie lasy oraz zabudowania.

Więcej…
 
Pierwszy dzień wiosny PDF Drukuj

Pierwszy dzień wiosny„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy Wiosnę przywitamy!

Z tymi słowami dzieci z Przedszkola „Słoneczko” w Somiance oraz w Nowych Wypychach wyruszyły w barwnych korowodach na ulicę w poszukiwaniu najpiękniejszej pory roku, na którą wszyscy czekamy - Wiosny. Radosnymi piosenkami oraz wierszami wszystkie grupy uroczyście pożegnały słomianą kukłę Marzannę.

Więcej…
 
Nowy plac przy Zespole Szkół w Somiance PDF Drukuj

Nowy plac przy Zespole Szkół w Somiance

Gmina Somianka zakończyła realizację operacji „Stworzenie rekreacyjnego centrum miejscowości Somianka poprzez zagospodarowanie terenu przy hali sportowej i boisku sportowym”, która była realizowana w ramach działania „Odnowa i  rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Więcej…
 
Konkurs "WÓJT ROKU 2014". Zagłosuj! PDF Drukuj

Konkurs WÓJT ROKU 2014. Zagłosuj!Redakcja Audycji Rolnych Programu 1 TVP wyłoniła 11 marca dziesięcioro laureatów, którzy będą ubiegać się o tytuł najlepszego wójta 2014 roku. Jednym z nich jest nasz wójt Andrzej Żołyński. Konkurs jest organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pana Marka Sawickiego.

Aby zagłosować na Wójta Gminy Somianka Andrzeja Żołyńskiego należy wysłać smsa o treści 10 na nr 7150 (koszt smsa 1,23 zł brutto). Głosowanie trwa od 23 marca do 3 kwietnia.

Więcej…
 
"Pippi powraca" PDF Drukuj

"Pippi powraca"12 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance gościli aktorzy z Teatru TAK z Krakowa. Artyści wystawili interaktywne widowisko z elementami języka angielskiego pt. „Pippi powraca”. Widowisko przeznaczone było dla przedszkolaków, uczniów kl. 0 i I-III – łącznie obejrzało go 340 dzieci.

Więcej…
 
"Ale frajda..." PDF Drukuj

Ale frajda...28 lutego 2015 r. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował wyjazd rodzinny do Warszawy. Pierwszym punktem programu było obejrzenie filmu pt. „Pingwiny z Madagaskaru” w 4DX. Jest to rewolucyjna technologia kinowa, która oddziałuje na wszystkie pięć zmysłów i powoduje, że widz staje się częścią filmu.

Więcej…
 
Eliminacje gminne konkursu "Warszawska Syrenka" 2015 PDF Drukuj

Eliminacje gminne konkursu Gminny Ośrodek Kultury w Somiance 10 marca 2015 r. przeprowadził eliminacje gminne 38. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Do udziału w konkursie przystąpili reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjów, podzieleni na 3 kategorie wiekowe – łącznie 38 uczniów.

 

Więcej…
 
Dzień Kobiet 2015 PDF Drukuj

Dzień Kobiet 2015Międzynarodowy Dzień Kobiet w roku 2015 odbył się już 07 marca. Drugie wyjątkowe, nietypowe spotkanie pn. „Zdrowa i piękna, piękna bo zdrowa” zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Somiance przy współpracy Świetlic Środowiskowych, zgromadziło wiele Pan w różnym wieku. Nietypowe, ponieważ nie zaczynało się i nie kończyło tylko na wręczeniu kwiatka, ale głównym mottem przewodnim było, jest i będzie dostrzeżenie Kobiety w różnych odcieniach piękna.

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu walentynkowego PDF Drukuj

Rozstrzygnięcie konkursu walentynkowegoGminny Ośrodek Kultury w Somiance nawiązując do Święta Zakochanych zorganizował konkurs walentynkowy „I LOVE YOU, TI AMO, KOCHAM CIĘ. Wiele języków – jedno znaczenie”.

Więcej…
 
Nowe dowody osobiste PDF Drukuj

Nowe dowody osobiste

Z dniem 1 marca 2015 roku wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące dowodów osobistych. Przedstawiamy Państwu nowy wzór dowodu osobistego i jego zabezpieczenia

 
Nowi sołtysi PDF Drukuj

Nowi sołtysiW Gminie Somianka dobiegły końca wybory nowych sołtysów, wybieranych na kadencję 2015-2019. W naszej gminie funkcjonuje 31 sołectw. W obecnej kadencji 21 sołtysów ponownie zostało wybranych na tę funkcję, 10-ciu to nowe osoby. Wśród sołtysów przeważają mężczyźni - jest ich 21, kobiet jest 10. Nowo wybranym sołtysom i członkom rad sołeckich gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy dla lokalnej społeczności.

Więcej…
 
Zmiana siedziby ARiMR w Wyszkowie PDF Drukuj

Zmiana siedziby ARiMR w WyszkowieW związku z wygaśnięciem 10-letniej umowy na wynajem siedziby biura i ogłoszeniem nowego postępowania konkursowego, Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje że:

Z dniem 2 marca 2015 r. zmienia się lokalizacja siedziby naszego biura. Nowa siedziba ARiMR będzie się mieścić przy ulicy I Armii Wojska Poslkiego 54 (w sąsiedztwie sklepu LIDL)

 

 
Szkolenie ARiMR PDF Drukuj

Szkolenie ARiMRRolnicy i przedsiębiorcy Powiatu Wyszkowskiego!!! W związku z prowadzoną kampanią informacyjną dotyczącą systemu płatności bezpośrednich do gruntów rolnych obowiązującego w Polsce od 2015 do 2020 roku, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Wyszkowie zaprasza Państwa do wzięcia udziału w szkoleniach organizowanych na terenie powiatu wyszkowskiego. Szkolenie w Gminie Somianka odbędzie się 13 marca o godz. 10 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance.

Więcej…
 
Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wyszkowie PDF Drukuj

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w WyszkowieW związku z wystąpieniem ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 na terenie Państw Członkowskich Unii Europejskiej (Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Republika Włoska) Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wyszkowie zwraca się z prośbą o rozpropagowanie ulotki informacyjnej : „Zagrożenia wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie Rzeczpospolitej Polskiej', w sposób zwyczajowo przyjęty.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3