niedziela, 19 Kwi 2015
Jesteś tutaj: Home

Aktualności

Wyjazd do oceanarium

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza mieszkańców naszej Gminy na wyjazd do Warszawy (w programie obchody Dnia Ziemi na Polach Mokotowskich oraz wizyta w Oceanarium), który odbędzie się 26 kwietnia Więcej...

#000000

Odnowiony rynek w Popowie Kościelnym

Atrakcyjna przestrzeń publiczna wypełniona zielenią służąca zwiększeniu poziomu jakości życia mieszkańców oraz stworzenie bazy pod rozwój turystyki to najważniejsze idee leżące u podstaw projektu przebudowy rynku w miejscowości Popowo Kościelne.   Więcej...

#000000

Nowe oblicze placu przy szkole w Kręgach

Utwardzenie placu, stojaki na rowery, ławki parkowe do odpoczynku na świeżym powietrzu to nowe elementy ładu przestrzennego stworzonego w ramach operacji „Zagospodarowanie terenu przy placu zabaw w Kręgach w celu Więcej...

#000000

Głosuj na „Podwórko Nivea” przy Szkole Podstawowej w Ulasku!

Gmina Somianka zgłosiła  do konkursu  „Podwórko Nivea” swoją kandydaturę. Plac zabaw miałby się mieścić  przy Szkole Podstawowej w Ulasku. Głosować można na stronie konkursu. Głosować można w dniach 1-30 kwietnia. Więcej...

#000000

Pierwszy dzień wiosny

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy Wiosnę przywitamy! Z tymi słowami dzieci z Przedszkola „Słoneczko” w Somiance oraz w Nowych Wypychach wyruszyły w barwnych korowodach na ulicę w poszukiwaniu najpiękniejszej Więcej...

#000000

"Pippi powraca"

12 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance gościli aktorzy z Teatru TAK z Krakowa. Artyści wystawili interaktywne widowisko z elementami języka angielskiego pt. „Pippi powraca”. Widowisko przeznaczone było dla Więcej...

#000000
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/939507oceanarium_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/89026420150328_slajd.JPG
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/31398520150327_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/568848podworko_nivea.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/79737420150320_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/39070120150312_slajd.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Urząd Gminy Somianka
Spotkanie Wielkanocne PDF Drukuj

Spotkanie WielkanocneŚwięta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą,  w  Niepublicznym Przedszkolu „Słoneczko”  w Somiance i w Nowych Wypychach, nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji.

Więcej…
 
Wyjazd do oceanarium PDF Drukuj

Wyjazd do oceanariumGminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza mieszkańców naszej Gminy na wyjazd do Warszawy (w programie obchody Dnia Ziemi na Polach Mokotowskich oraz wizyta w Oceanarium), który odbędzie się 26 kwietnia 2015r. (niedziela). Zapisy rozpoczynają się 13 kwietnia 2015 r. od godz. 8.00. Liczba miejsc ograniczona – 50 osób.

Koszt wyjazdu 25,00zł/osobę.

 

Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj

Zakład Gospodarki Komunalnej w Somiance informuje, że w okresie

01.04.2015r. - 31.03.2016r. obowiązywać będą następujące stawki opłat

za dostawę wody i odprowadzanie ścieków (netto):

- woda - 2,55 zł/m3

+ 7,50 zł/kwartał (opłata abonamentowa)

- ścieki - 3,42 zł/m3

Powyższe stawki opłat wchodzą w życie na podstawie art. 24 ust. 8 ustawy o zbiorowym zaopatrzenie w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Somiance

mgr inż. Waldemar Zioła

 
Wyjazd do Aquaparku PDF Drukuj

Wyjazd do AquaparkuW związku z dużym zainteresowaniem zapraszamy na kolejny wyjazd. Zbliża się piątek! Czas relaksu, więc serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców Gminy Somianka do uczestnictwa w wyjeździe – 2 godziny na basenie. Kolejny już raz – 10 kwietnia odwiedzimy Aqua Park w Hotelu Warszawianka w Jachrance, koszt wyjazdu 15,00zł.

Więcej…
 
Konkurs na palmę wielkanocną PDF Drukuj

Konkurs na palmę wielkanocną29 marca br. w niedzielę palmową, w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Popowie Kościelnym odbył się konkurs na własnoręcznie wykonaną Palmę 2015. Organizatorami konkursu byli świetlica środowiskowa w Popowie Kościelnym oraz Parafia w Popowie.

 

Więcej…
 
Odnowiony rynek w Popowie Kościelnym PDF Drukuj

Odnowiony rynek w Popowie KościelnymAtrakcyjna przestrzeń publiczna wypełniona zielenią służąca zwiększeniu poziomu jakości życia mieszkańców oraz stworzenie bazy pod rozwój turystyki to najważniejsze idee leżące u podstaw projektu przebudowy rynku w miejscowości Popowo Kościelne.

 

Więcej…
 
Nowe oblicze placu przy szkole w Kręgach PDF Drukuj

Nowe oblicze placu przy szkole w KręgachUtwardzenie placu, stojaki na rowery, ławki parkowe do odpoczynku na świeżym powietrzu to nowe elementy ładu przestrzennego stworzonego w ramach operacji „Zagospodarowanie terenu przy placu zabaw w Kręgach w celu utworzenia centrum miejscowości”, współfinansowanej ze środków unijnych w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie operacji które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" objętego PROW na lata 2007-2013.

Więcej…
 
Głosuj na „Podwórko Nivea” przy Szkole Podstawowej w Ulasku! PDF Drukuj

Głosuj na Podwórko Nivea  przy Szkole Podstawowej w Ulasku!Gmina Somianka zgłosiła  do konkursu  „Podwórko Nivea” swoją kandydaturę. Plac zabaw miałby się mieścić  przy Szkole Podstawowej w Ulasku. Głosować można na stronie konkursu. Głosować można w dniach 1-30 kwietnia. Każdego dnia będzie można oddać jeden głos.

 

Więcej…
 
NIE! Dla wypalania traw PDF Drukuj

NIE dla wypalania trawWypalanie jest zabronione. Zagraża życiu. Niszczy przyrodę.

Wczesną wiosną trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu ognia pomagają także powiewy wiatru, które często przenoszą ogień na pobliskie lasy oraz zabudowania.

Więcej…
 
Pierwszy dzień wiosny PDF Drukuj

Pierwszy dzień wiosny„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy Wiosnę przywitamy!

Z tymi słowami dzieci z Przedszkola „Słoneczko” w Somiance oraz w Nowych Wypychach wyruszyły w barwnych korowodach na ulicę w poszukiwaniu najpiękniejszej pory roku, na którą wszyscy czekamy - Wiosny. Radosnymi piosenkami oraz wierszami wszystkie grupy uroczyście pożegnały słomianą kukłę Marzannę.

Więcej…
 
Nowy plac przy Zespole Szkół w Somiance PDF Drukuj

Nowy plac przy Zespole Szkół w Somiance

Gmina Somianka zakończyła realizację operacji „Stworzenie rekreacyjnego centrum miejscowości Somianka poprzez zagospodarowanie terenu przy hali sportowej i boisku sportowym”, która była realizowana w ramach działania „Odnowa i  rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Więcej…
 
Konkurs "WÓJT ROKU 2014". Zagłosuj! PDF Drukuj

Konkurs WÓJT ROKU 2014. Zagłosuj!Redakcja Audycji Rolnych Programu 1 TVP wyłoniła 11 marca dziesięcioro laureatów, którzy będą ubiegać się o tytuł najlepszego wójta 2014 roku. Jednym z nich jest nasz wójt Andrzej Żołyński. Konkurs jest organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pana Marka Sawickiego.

Aby zagłosować na Wójta Gminy Somianka Andrzeja Żołyńskiego należy wysłać smsa o treści 10 na nr 7150 (koszt smsa 1,23 zł brutto). Głosowanie trwa od 23 marca do 3 kwietnia.

Więcej…
 
"Pippi powraca" PDF Drukuj

"Pippi powraca"12 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance gościli aktorzy z Teatru TAK z Krakowa. Artyści wystawili interaktywne widowisko z elementami języka angielskiego pt. „Pippi powraca”. Widowisko przeznaczone było dla przedszkolaków, uczniów kl. 0 i I-III – łącznie obejrzało go 340 dzieci.

Więcej…
 
"Ale frajda..." PDF Drukuj

Ale frajda...28 lutego 2015 r. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował wyjazd rodzinny do Warszawy. Pierwszym punktem programu było obejrzenie filmu pt. „Pingwiny z Madagaskaru” w 4DX. Jest to rewolucyjna technologia kinowa, która oddziałuje na wszystkie pięć zmysłów i powoduje, że widz staje się częścią filmu.

Więcej…
 
Eliminacje gminne konkursu "Warszawska Syrenka" 2015 PDF Drukuj

Eliminacje gminne konkursu Gminny Ośrodek Kultury w Somiance 10 marca 2015 r. przeprowadził eliminacje gminne 38. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Do udziału w konkursie przystąpili reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjów, podzieleni na 3 kategorie wiekowe – łącznie 38 uczniów.

 

Więcej…
 
Dzień Kobiet 2015 PDF Drukuj

Dzień Kobiet 2015Międzynarodowy Dzień Kobiet w roku 2015 odbył się już 07 marca. Drugie wyjątkowe, nietypowe spotkanie pn. „Zdrowa i piękna, piękna bo zdrowa” zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Somiance przy współpracy Świetlic Środowiskowych, zgromadziło wiele Pan w różnym wieku. Nietypowe, ponieważ nie zaczynało się i nie kończyło tylko na wręczeniu kwiatka, ale głównym mottem przewodnim było, jest i będzie dostrzeżenie Kobiety w różnych odcieniach piękna.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3