środa, 10 Lut 2016
Jesteś tutaj: Home

Aktualności

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom

W dniu 29 stycznia 2016r. w Zespole Szkół w Somiance przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół Więcej...

#000000
#000000

M@zowszanie

Gmina Somianka zakończyła realizację Projektu "M@zowszanie", dzięki któremu w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance powstało nowoczesne centrum informatyczne, służące poszerzeniu wiedzy i zapobieganiu wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców naszej gminy pod nazwą Więcej...

#000000
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/90499320160129_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/340343plakat_1_grimm_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/480574PB060007_slajd.jpg
thumbnailthumbnailthumbnail
Urząd Gminy Somianka
Utylizacja azbestu 2016 PDF Drukuj

Somianka dnia 2016.02,08

Mieszkańcy i właściciele nieruchomości z terenu Gminy Somianka

W związku z możliwością pozyskania środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na unieszkodliwianie wyrobów azbestowych (płyty eternitu falistego i płaskiego) z terenu Gminy Somianka,

Urząd Gminy Somianka uprzejmie prosi mieszkańców i właścicieli nieruchomości z terenu gminy Somianka, którzy posiadają na stanie zdjęty eternit z budynków lub mają zamiar do dnia 31 sierpnia 2016r. wymienić pokrycie dachowe o zgłaszanie się do Urzędu Gminy Somianka pok. Nr 7 w celu wypełnienia deklaracji o zamiarze przekazania do unieszkodliwienia w 2016r. wyrobów zawierających azbest (płyty eternitu falistego lub płaskiego) z podaniem ilości płyt azbestowych (eternitu w m2 lub w sztukach).

Więcej…
 
Zabawa choinkowa w szkole w Ulasku PDF Drukuj

Zabawa choinkowa w szkole w UlaskuPo ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie Szkoły Podstawowej  w Ulasku niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy choinkowej, która odbyła się w naszej szkole w sobotę - 30 stycznia.

 

Więcej…
 
Bal karnawałowy PDF Drukuj

Bal karnawałowyW sobotnie popołudnie 30 stycznia Gminny Ośrodek Kultury w Somiance wraz ze świetlicami wiejskimi zorganizował bal karnawałowy dla dzieci z terenu gminy Somianka.

 

Więcej…
 
Upiór w Operze. PDF Drukuj

Upiór w OperzeDnia 23 stycznia 2016r. miłośnicy Filharmonii Podlaskiej wyjechali do Białegostoku na musical „Upiór w Operze” .

Więcej…
 
Prezent dla Babci i Dziadka PDF Drukuj

Prezent dla Babci i DziadkaW dniach 14 i 18 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance z okazji tak ważnego święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka odbyły się zajęcia rękodzielnicze, na których dzieci przygotowywały słodkie serduszka.

Więcej…
 
OD BAŁTYKU PO SZCZYTY TATR BABCIU, DZIADKU ŻYJ STO LAT! PDF Drukuj

OD BAŁTYKU PO SZCZYTY TATR BABCIU, DZIADKU ŻYJ STO LAT!Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej w Ulasku. W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 21 stycznia. Zebranych seniorów i wszystkich gości powitała pani dyrektor szkoły, składając serdeczne życzenia

 

 

Więcej…
 
Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom PDF Drukuj

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom rozstrzygnięteW dniu 29 stycznia 2016r. w Zespole Szkół w Somiance przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z Jackowa Górnego, Krąg, Ulasku, Somianki i Woli Mystkowskiej, w sumie 26 osób.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolach w Somiance i w Nowych Wypychach PDF Drukuj

Dzień Babci i Dziadka21 i 22 stycznia po raz kolejny w Przedszkolu „Słoneczko” w Somiance, a 22 stycznia w przedszkolu w Nowych Wypychach odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jest to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. To dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, łez i radości.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny - Baśnie Braci Grimm oczami współczesnego czytelnika PDF Drukuj

Konkurs plastyczny - Baśnie Braci Grimm oczami współczesnego czytelnika

 

Więcej…
 
Nowe zasady przyznawania zasiłku rodzinnego–złotówka za złotówkę PDF Drukuj

Nowe zasady przyznawania zasiłku rodzinnego w przypadku przekroczenia kryterium dochodowego –„złotówka za złotówkę”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somiance informuje, iż od 1 stycznia 2016r. obowiązuje nowa zasada przyznawania świadczeń rodzinnych wprowadzona ustawą z dnia 15 maja 2015r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z dnia 17 lipca 2015r. poz. 995). Dzięki wprowadzeniu zasady "złotówka za złotówkę" zasiłki rodzinne nie będą odbierane tylko stopniowo obniżane wraz ze wzrostem dochodów.

Więcej…
 
Świadczenie rodzicielskie PDF Drukuj

ŚWIADCZENIE RODZICIELSKIE

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somiance informuje, iż od 1 stycznia 2016r. obowiązuje ustawa z dnia 24 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 21 sierpnia 2015r. poz. 1217), która wprowadza możliwość ubiegania się o nowe świadczenie – świadczenie rodzicielskie
Kwotę 1000 zł netto miesięcznie będą mogły otrzymać rodziny, którym urodzi się dziecko, a nie otrzymują zasiłku macierzyńskiegoNowe świadczenie będzie przyznawane niezależnie od dochodu rodziny i będzie można je pobierać przez rok  (52 tygodnie) w przypadku urodzenia bądź przyjęcia na wychowanie jednego dziecka, przez 65 tygodni w przypadku dwójki dzieci, 67 tygodni – trójki, 69 tygodni – czwórki, a przy piątce i więcej – 71 tygodni.

Więcej…
 
Zwrot podatku akcyzowego PDF Drukuj

Informacja dla rolników dotycząca składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy Somianka informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej należy składać w terminie od 1 lutego 2016 do 29 lutego 2016 w pokoju nr 5.

Aby uzyskać zwrot w/w podatku należy załączyć faktury za okres od 01.08.2015 do 31.01.2016r.

Wymagane dokumenty oraz wzór wniosku

 
Najlepszy Czytelnik Roku PDF Drukuj

Najlepszy Czytelnik RokuZ przyjemnością pragniemy poinformować, iż wyłoniliśmy Najlepszych Czytelników Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance. Są to osoby, które wypożyczyły największą ilość książek w 2015 roku. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach wiekowych: od malucha do szóstoklasisty, gimnazjalista/student, dorośli.

 

Więcej…
 
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2016 r. PDF Drukuj

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2016 r.Nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2016 na terenie Gminy Somianka. W 2016 roku podobnie jak we wcześniejszych latach, będą obowiązywały dwa różne harmonogramy w zależności od miejscowości odbioru. Dodatkowo odbiór odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych będzie odbywał się w różnych terminach.

Prosimy o uważne zapoznanie się z podanym harmonogramem odbioru odpadów komunalnych dla swojej miejscowości.

Więcej…
 
Obwieszczenie Starosty Powiatu Wyszkowskiego PDF Drukuj

Obwieszczenie Starosty Powiatu Wyszkowskiego dotyczące o wydanej decyzji o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej "Budowa drogi powiatowej nr 4413W na odcinku Ostrowy - Nowe kręgi"

 
XIV edycja Ogólnokrajowego Konkursu BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE PDF Drukuj

XIV edycja Ogólnokrajowego Konkursu BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNEInformacja Placówki Terenowej KRUS w Wyszkowie o XIV Ogólnokrajowym Konkursie na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2