niedziela, 26 Cze 2016
Jesteś tutaj: Home

Aktualności

XX Zlot Transalp Klub Polska

W dnia 2-5 czerwca 2016 w Ośrodku Caritas w Popowie-Letnisku odbył się XX Zlot Transalp Klub Polska na którym świętowano dziesięciolecie powstania klubu.  Z tej okazji 4 czerwca na rynku Więcej...

#000000

Muzyka jest niewidzialnym tańcem, a taniec niesłyszalną muzyką

1 czerwca o godz. 17.00 w Zespole Szkół w Woli Mystkowskiej odbył się finałowy pokaz taneczny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Somiance, MB Studio Martyna Busławska oraz ZS w Więcej...

#000000

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance 21 maja zorganizował spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską. Oprócz czytelniczek biblioteki, pojawiły się również fanki „Sekta Anges” w czerwonych, klubowych koszulkach.   Więcej...

#000000

Badanie struktury gospodarstw rolnych

W dniach 1 czerwca – 29 lipca 2016 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR). Celem badania jest pozyskanie danych na potrzeby Więcej...

#000000

Spotkanie z Muzyką

Pierwsze audycje muzyczne, pozostały tylko miłe wspomnienia. 11 kwietnia 2016r. w GOK Somianka doświadczeni muzycy Pani Magdalena Miłaszewska-Delimat oraz Dorota Smolińska z wykorzystaniem instrumentów - harfy i wiolonczeli, poprowadziły spotkania Więcej...

#000000

Wyjaśnienia dotyczące Programu Rodzina 500+

Szanowni Mieszkańcy Gminy Somianka, Program Rodzina 500plus to 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także dla pierwszego lub jedynego Więcej...

#000000
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/64837420160604_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/52507720160601_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/29895320160521_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/56817920160520_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/72286120160411_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/351289rodzina500plus_slajd.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Urząd Gminy Somianka
XXIII zwyczajna sesja Rady Gminy Somianka PDF Drukuj

XXIII zwyczajna sesja Rady Gminy SomiankaW dniu 29 czerwca 2016 r. (środa) o godz. 10:00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Somiance odbędzie się XXIII zwyczajna sesja Rady Gminy Somianka.

 

 

Więcej…
 
Zapraszamy do kina na film "Gdzie jest Dory" PDF Drukuj

Zapraszamy do kina na film

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance oraz Urząd Gminy Somianka (Świetlice Wiejskie) zapraszają dzieci od 7 roku życia z Gminy Somianka na film "Gdzie jest Dory" w Multikinie Targówek, który odbędzie się 29 czerwca 2016r. (środa). Zapisy rozpoczynają się 23 czerwca 2016 r. od godz. 8.00. Liczba miejsc ograniczona. Wyjazd jest darmowy!

Bliższe informacje: Gminny Ośrodek Kultury w Somiance tel. 29 74 187 60

 
Rodzinny Festyn w ZS w Woli Mystkowskiej PDF Drukuj

Rodzinny Festyn w ZS w Woli MystkowskiejJuż po raz kolejny, można powiedzieć, że tradycyjnie, odbył się Rodzinny Festyn zorganizowany przez nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego. Ta niezwykle ciepła, familijna impreza, której tematem  przewodnim było hasło „RODZINA DOBRA NA WSZYSTKO” odbyła się 19 czerwca i przyciągnęła do szkoły rzesze uczniów z rodzicami, młodszym i starszym rodzeństwem, babciami, dziadkami i sąsiadami.

Więcej…
 
Rozeznanie cenowe PDF Drukuj

Somianka, dnia 20 czerwca 2016 r.

ROZEZNANIE CENOWE dotyczące dostawy urn wyborczych

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 10 urn wyborczych w bezpiecznym opakowaniu, wykonanych zgodnie ze wzorami określonymi w załącznikach do uchwały Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 21 marca 2016 r. w sprawie wzorów urn wyborczych (M. P. poz. 312), z uwzględnieniem uchwały Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 11 kwietnia 2016 r. zmieniającej uchwałę w sprawie wzorów urn wyborczych (M. P. poz. 398), w tym:

Więcej…
 
Informacja dotycząca stypendiów szkolnych PDF Drukuj

Somianka, dnia 15.06.2016 r.

Uprzejmie informuję, że do 15 września 2016 r. można składać w Urzędzie Gminy Somianka wnioski o stypendia szkolne. Stypendium przysługuje uczniom zamieszkałym na terenie Gminy Somianka, począwszy od klasy I szkoły podstawowej do czasu ukończenia kształcenia. Stypendia szkolne są pomocą o charakterze socjalnym, w związku z tym miesięczny dochód na członka rodziny nie może przekroczyć 514,00 zł netto. Stypendium szkolne realizowane jest poprzez zwrot uprzednio poniesionych i odpowiednio udokumentowanych wydatków tj. po przedstawieniu oryginalnych faktur lub uproszczonych rachunków (wystawionych imiennie na rodzica) potwierdzających poniesione wydatki, z datą od 1 lipca 2016 r.

Więcej…
 
XX Zlot Transalp Klub Polska PDF Drukuj

XX Zlot Transalp Klub PolskaW dnia 2-5 czerwca 2016 w Ośrodku Caritas w Popowie-Letnisku odbył się XX Zlot Transalp Klub Polska na którym świętowano dziesięciolecie powstania klubu.  Z tej okazji 4 czerwca na rynku w Popowie odbyła się parada motocykli. Klub ten tworzą ludzie z różnych stron Polski, których łączy zamiłowanie do motocykli Honda Transalp.

Więcej…
 
Dzień Dziecka w Popowie PDF Drukuj

swietlice/2016/20160604Sobotnie popołudnie 4 czerwca, to mile spędzony Dzień Dziecka na terenie Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Popowie.

 

Więcej…
 
Muzyka jest niewidzialnym tańcem, a taniec niesłyszalną muzyką PDF Drukuj

Muzyka jest niewidzialnym tańcem, a taniec niesłyszalną muzyką1 czerwca o godz. 17.00 w Zespole Szkół w Woli Mystkowskiej odbył się finałowy pokaz taneczny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Somiance, MB Studio Martyna Busławska oraz ZS w Woli Mystkowskiej.

Więcej…
 
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj

Za nami kolejne dwa wyjazdy…27 maja w dniu wolnym od zajęć lekcyjnych, Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował dla dzieci z rodzicami i młodzieży wycieczkę do Warszawy. W Cinema City Promenada zaopatrzeni w popcorn, orzeszki, chipsy i coś do picia udaliśmy się do sali kinowej na film „Księga Dżungli” w 3D.

 

Więcej…
 
Szkolny Festiwal Nauki PDF Drukuj

Szkolny Festiwal NaukiW tym roku Zespół Szkół w Woli Mystkowskiej po raz pierwszy wziął udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Szkoła z Klasą 2.0. Festiwal Nauki podsumowujący pracę uczniów i nauczycieli był połączony z Dniem Dziecka i odbył się 1 czerwca. W czasie tego wydarzenia podsumowano działania w programie Szkoła z Klasą 2.0.

Więcej…
 
Konkurs Pięknego Czytania PDF Drukuj

Konkurs Pięknego Czytania"Ten jest najpiękniejszy z ludzi, któremu nic zapału do książek nie ostudzi" J.Kasprowicz 13 maja w PSP w Ulasku odbył się Konkurs Pięknego Czytania, którego celem było stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, kształtowanie umiejętności pięknego czytania jak również nauka rywalizacji w miłej atmosferze.

 

Więcej…
 
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj

Wycieczka do Warszawy11 CZERWCA 2016 R. WYCIECZKA DO WARSZAWY do Multikina Targówek i Parku Fontann oraz spacer po Starówce

Urząd Gminy Somianka informuje, że dnia 11.06.2016 r. (sobota) wraz ze świetlicami wiejskimi organizuje dla dorosłych (mieszkańców z terenu Gminy Somianka) wycieczkę autokarową do Warszawy.

Więcej…
 
Rolniku spisz się sam PDF Drukuj

Rolniku spisz sie samCzy średnia powierzchnia gospodarstw rolnych na Mazowszu nadal rośnie? Ilu właścicieli gospodarstw rolnych mieszka w dużych miastach? W jakim kierunku mazowieccy rolnicy specjalizują swoją działalność? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskamy po przeprowadzeniu ogólnopolskiego Badania Struktury Gospodarstw Rolnych (R-SGR), którego kolejna edycja rusza od 1 czerwca 2016 r. Najwygodniejszą i najprostszą formą pozwalającą zaoszczędzić czas jest samodzielny spis przez Internet.

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską PDF Drukuj

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-ŁoniewskąGminny Ośrodek Kultury w Somiance 21 maja zorganizował spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską. Oprócz czytelniczek biblioteki, pojawiły się również fanki „Sekta Anges” w czerwonych, klubowych koszulkach.

 

Więcej…
 
Informacja o wyniku przetargu na sprzedaż nieruchomości PDF Drukuj

Na podstawie § 12 Rozporządzenia Rady Ministrów dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2004 r. Nr 207, poz. 2108 z późniejszymi zmianami) podaję do publicznej wiadomości informację o wyniku przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Somianka .

Więcej…
 
Szkolny konkurs pięknego czytania PDF Drukuj

Szkolny konkurs pięknego czytaniaW Zespole Szkół w Woli Mystkowskiej 9 maja 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem :”Czytanie jest moją pasją”. Konkurs zorganizowała opiekunka biblioteki szkolnej we współpracy z wychowawcami kl. I- III szkoły podstawowej i polonistami.

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3