czwartek, 26 Kwi 2018
Jesteś tutaj: Home

Aktualności

#000000

Zapraszamy dzieci na warsztaty

Zapraszamy dzieciaki na warsztaty optyczne - W krzywym zwierciadle", które odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance w dniu 18 kwietnia, godz. 16.00. Koszt zajęć to 15,00 zł/osobę. Uczestnicy warsztatów Więcej...

#000000

Wyniki eliminacji 41. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

16 marca 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance odbyły się eliminacje gminne 41. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Istotą Konkursu jest pobudzenie aktywności artystycznej, ujawnienie młodych talentów recytatorskich, ale Więcej...

#000000

Dla PAŃ…

Już po raz piąty przy wspólnej kawie i słodkościach – 10 marca 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance zorganizowano spotkanie, by uczcić Święto Kobiet. „Piękno kobiety nie zależy Więcej...

#000000

Zapraszamy na wyjazd do Teatru Komedia

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza miłośników teatru na Spektakl pt. „Skazani na miłość” grany na deskach Teatru Komedia w Warszawie, który odbędzie się 21 kwietnia 2018r. (sobota, godz. 19.00). Więcej...

#000000

Ogłoszenie o naborze do przedszkola

Pliki do pobrania Regulamin rekrutacji Karta zgłoszenia Deklaracja o kontynuacji Więcej...

#000000
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/9012142018040401_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/6650132018033001.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/2699152018031601_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/1741962018031001_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/6672052018031501.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/3555312018022601_slajd.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Urząd Gminy Somianka
XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE PDF Drukuj

XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNEKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Głównymi organizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Patronat Honorowy sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Więcej…
 
Po raz pierwszy w bibliotece PDF Drukuj

Po raz pierwszy w biblioteceDzieci z grupy „Promyczki” z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Somiance 12 lutego 2018 roku po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance.

Więcej…
 
Konkurs Plastyczny KRUS dla dzieci PDF Drukuj

Konkurs Plastyczny KRUS dla dzieciJuż po raz ósmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi mamy – UPADKOM ZAPOBIEGAMY’’. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, popularyzowanie „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z zapobieganiem upadkom osób w gospodarstwie rolnym.

Więcej…
 
Przedsiębiorco przypominamy o obowiązku wpłat na fundusze promocji PDF Drukuj

Przedsiębiorco przypominamy o obowiązku wpłat na fundusze promocjiNa podstawie ustawy z dnia 22 maja 2009 r. (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 2160) utworzono 9 odrębnych funduszy promocji produktów rolno-spożywczych, tj.: fundusz promocji mleka, mięsa wieprzowego, mięsa wołowego, mięsa końskiego, mięsa owczego, mięsa drobiowego, ziarna zbóż i przetworów zbożowych, owoców i warzyw, promocji ryb.

Więcej…
 
Najlepszy Czytelnik Roku PDF Drukuj

Najlepszy Czytelnik RokuZ przyjemnością pragniemy poinformować, iż wyłoniliśmy Najlepszych Czytelników Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance. Są to osoby, które systematycznie przychodziły do biblioteki w Somiance i Popowie Kościelnym w 2017 roku i wypożyczyły największą ilość książek.

Więcej…
 
Wszystko co dobre, szybko się kończy! PDF Drukuj

Wszystko co dobre, szybko się kończy!Znane przysłowie mówi: ,,Wszystko co dobre, szybko się kończy” – zwłaszcza ferie. Pozostają po nich miłe wspomnienia, nowe umiejętności i przyjaźnie. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance i Świetlice wiejskie przygotowały dla zainteresowanych ciekawy program feryjnych atrakcji.

Więcej…
 
Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś! PDF Drukuj

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

Więcej…
 
Zaproszenie PDF Drukuj

Zaproszenie

Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński, w związku z „Kampanią społeczną na rzecz podniesienia aktywności mieszkańców" serdecznie zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedstawicieli administracji samorządowej, przedstawicieli sektora rybackiego i wszystkich zainteresowanych pozyskaniem środków unijnych na SPOTKANIE INFORMACYJNO - SZKOLENIOWE pt. "Zasady ubiegania się o wsparcie finansowe w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze" oraz PROW na lata 2014-2020".

Więcej…
 
Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2018 roku PDF Drukuj

Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2018 rokuUrząd Statystyczny w Warszawie od wielu lat realizuje za pośrednictwem ankieterów statystycznych, na terenie województwa mazowieckiego badania ankietowe prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny. Każdy ankieter posiada legitymację służbową ze zdjęciem oraz upoważnienie do prowadzenia badań. Tożsamość ankietera można dodatkowo potwierdzić w naszym urzędzie. Szczegóły na stronie internetowej warszawa.stat.gov.pl

Więcej…
 
Zapraszamy na Polską Noc Kabaretową 2018 PDF Drukuj

Zapraszamy na Polską Noc Kabaretową 2018

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza miłośników dobrego humoru z Gminy Somianka na Polską Noc Kabaretową 2018 na Torwar w Warszawie, która odbędzie się 11 marca 2018r. Zapisy rozpoczynają się 17 stycznia 2018r. od godz. 8.00. Liczba miejsc ograniczona – 50 osób. Koszt wyjazdu 125,00zł/osobę. Bliższe informacje: Gminny Ośrodek Kultury w Somiance tel. 29 74 187 60

 

 
Zapraszamy na zajęcia w piłkę nożną PDF Drukuj

Zapraszamy na zajęcia w piłkę nożną

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Somianka na zajęcia w piłkę nożną realizowane przy Szkole Podstawowej w Somiance już od lutego 2018r. Koszt zajęć 45 zł / miesiąc. Zapisy od 15 stycznia, godz. 8.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance, nr tel. 29 74 187 60 lub 695 304 400.

 
Podatki i opłaty lokalne na 2018 PDF Drukuj

Podatki i opłaty lokalne na 2018Stawki podatków i opłat lokalnych oraz opłat za wodę i ścieki uchwalone przez Radę Gminy Somianka
na rok 2018 wraz ze wzorami dokumentów.


Więcej…
 
Pismo Głównego Lekarza Weterynarii PDF Drukuj

Pismo Głównego Lekarza Weterynarii Pismo Głównego Lekarza Weterynarii do hodowców zwierząt gospodarskich - pobierz plik PDF

 
Pierwszy gol, pierwszy mecz PDF Drukuj

Zakończył się współfinansowany przez Wójta Gminy Somianka Pierwszy gol, pierwszy meczProjekt „Pierwszy gol, pierwszy mecz”. Uczestnicy projektu tj. ponad 40 uczniów szkół podstawowych i uczniów gimnazjów z Gminy Somianka przez ponad trzy miesiące - 30 godzin treningowych rozwijali umiejętności, szlifowali warsztat i doskonalili technikę gry w piłkę nożną pod wodzą trenera Klubu piłkarskiego BUG Wyszków.

 

Więcej…
 
Wyróżnienie dla Gminy Somianka PDF Drukuj

Wyróżnienie dla Gminy SomiankaGminy Somianka zajęła II miejsca w organizowanym przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych Plebiscycie Lider Zmian Samorząd 2017 w kategorii Najskuteczniejsi w subregionie ostrołęckim Beneficjent RPO WM 2014-2020.

 

Więcej…
 
Konserwacja Powstańczego Głazu Kamiennego w Suwinie PDF Drukuj

Konserwacja Powstańczego Głazu Kamiennego w SuwinieW dniu 15 grudnia br. zakończone zostały prace związane z realizacją operacji pn. „Konserwacja Powstańczego Głazu Kamiennego w Suwinie”. Zadanie polegało na wykonaniu prac remontowo – konserwatorskich Powstańczego Głazu Kamiennego w Suwinie połączonego z renowacją ogrodzenia, wykonaniem cokolika wokół pomnika oraz budową chodnika prowadzącego do niego. Pomnik upamiętnia udział mieszkańców Suwina w powstaniu styczniowym. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 14 800,00 zł w ramach programu „Wspierania opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju”.

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 2 z 4