wtorek, 18 Cze 2019
Jesteś tutaj: Home
Komunikaty
Informacje z którymi warto się zapoznać.

Wybory ławników na kadencję 2020-2023 PDF Drukuj

Informacja
WYBORY ŁAWNIKÓW NA KADENCJĘ 2020-2023

Wójt Gminy Somianka informuje o rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń kandydatów na ławników sądowych do Sądu  Rejonowego  w  Wyszkowie  do orzekania w sprawach rodzinnych i nieletnich – w liczbie 1  osoba, na kadencję od 2020 r. do 2023 r.

Podstawa prawna:

  • ustawa z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sadów powszechnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 52 z późm. zm.) dalej ustawa,
  • rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 9 czerwca 2011 r. w sprawie sposobu postępowania z dokumentami złożonymi radom gmin przy zgłaszaniu kandydatów na ławników oraz wzoru karty zgłoszenia (Dz.U. Nr 121, poz. 693) dalej rozporządzenie.

Nieprzekraczalny termin zgłaszania kandydatów upływa 30 czerwca 2019 r. Zgłoszenia, które wpłyną do rady gminy po upływie terminu pozostaną bez biegu. Przywrócenie terminu do zgłoszenia kandydatów jest niedopuszczalne.

Więcej…
 
Informacja o oszczędzaniu wody PDF Drukuj

Informacja o oszczędzaniu wody Szanowni Państwo, fala upałów sprawia, że wzrósł pobór wody, w związku z czym występują znaczne spadki ciśnienia na sieciach wodociągowych. Mając na uwadze powyższą sytuację, apeluję do mieszkańców o racjonalne korzystanie z dostarczanej wody, ograniczając jej zużycie wyłącznie do celów socjalno-bytowych. W szczególności należy ograniczyć korzystanie z wody do celów podlewania ogródków, trawników, napełnianie oczek wodnych i basenów, mycia pojazdów.

Wójt Gminy
Andrzej Żołyński

 
X zwyczajna sesja Rady Gminy Somianka PDF Drukuj

X zwyczajna sesja Rady Gminy SomiankaW dniu 19 czerwca 2019r. (tj. środa) o godz. 12.00 w Sali na parterze budynku Gminnego Ośrodku Kultury w Somiance odbędzie się X zwyczajna sesja Rady Gminy Somianka.

Więcej…
 
Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego PDF Drukuj

logo projektu

Gmina Somianka otrzymała Grant w ramach projektu
„Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego”

Wysokość grantu wynosi 148 320 tys. zł bez żadnych kosztów własnych, tj. dofinansowanie projektu wynosi 100%.

W ramach projektu zostanie przeszkolonych 288 osób powyżej 25 roku życia w tym minimum 10% osób powyżej 65 roku życia. Szkolenia odbędą się w 7 grupach tematycznych:

  • „Rodzic w Internecie”,
  • „Mój biznes w sieci”,
  • „Moje finanse i transakcje w sieci”,
  • „Działam w sieciach społecznościowych”,
  • „Tworzę własną stronę internetową (blog)”,
  • „Rolnik w sieci”,
  • „Kultura w sieci”.

Więcej informacji na www.somianka.pl/szkolenia


 
Komunikat Kolei Mazowieckich PDF Drukuj

Komunikat Kolei MazowieckichPodróżnych czeka dużo zmian w rozkładzie.

Kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów wchodzi w życie 9 czerwca. Rozkład w takim kształcie będzie obowiązywał do dnia 31 sierpnia 2019 r., jednak na kilku liniach jeszcze przed końcem wakacji wystąpią dodatkowe zmiany.

Podróżnych czeka sporo zmian, dlatego rozkład dobrze jest sprawdzać na bieżąco. Poniżej wskazane zostały najważniejsze zmiany na poszczególnych liniach.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 49