czwartek, 24 Maj 2018
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Pozostały wspomnienia…
Pozostały wspomnienia… PDF Drukuj

Pozostały wspomnienia…Tegoroczne ferie minęły bardzo szybko i intensywnie. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance we współpracy ze Świetlicami Wiejskimi zorganizował dla młodszych dzieci z rodzicami wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki była 2-godzinna zabawa w Fun Parku Digiloo – nowoczesnej sali zabaw, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie: zjeżdżalnie, trampoliny, basen z piłeczkami, duże gumowe piłki, boisko do gry w piłkę nożną, plac do gry w koszykówkę oraz do jazdy na dziwacznych rowerach, strefa z armatkami, duże kolorowe klocki do układania i różne gry interaktywne.

 

Następnym punktem wycieczki było odwiedzenie Pijalni Czekolady „Wedel” Staroświecki Sklep na ul. Szpitalnej, gdzie dzieci najpierw wysłuchały historii powstania fabryki czekolady, zostały poczęstowane pitną czekoladą, a później projektowały, modelowały i oczywiście smakowały swoich kompozycji z czekolepek. Ponad to każdy uczestnik otrzymał w prezencie słodki upominek. Ten wyjazd to niezapomniane wrażenia i wielka radość dla dzieci.

 

Kolejny wyjazd, który zorganizowaliśmy to relaks na basenie w Aqua Parku w Jachrance, który odbył się 22 lutego. Uczestnicy przez 2 godziny świetnie bawili się w rwącej rzece, zjeżdżalniach bądź odpoczywali w jacuzzi. Myślę, że tak spędzony czas poprawił im ogólną kondycję organizmu, przywrócił wigor i dobry nastrój. A ponieważ nasze brzuchy dały o sobie znać, zajechaliśmy do restauracji McDonald’s.

Dwa dni później, tym razem dla starszych dzieci i młodzieży przygotowaliśmy wyjazd do Warszawy. Najpierw doskonałą zabawą dla uczestników okazał się Paintball laserowy w klubie Ale Fun. Pomieszczenie utrzymane w konwencji labiryntu-dżungli z filmu Avatar, z efektami fluorescencyjnymi i laserowymi. W grze , trwającej po 15 minut brały udział 2 grupy po 25 osób i grali po 2 rundy. Jak widać na załączonych poniżej zdjęciach dzieciaki, a zwłaszcza te młodsze miały dużą radochę. Oprócz tego uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych „Detektywi”. Nasze grupy poznały techniki śledcze oraz poszerzyły wiedzę na temat linii papilarnych, co mogły później sprawdzić na własnym przykładzie, odciskając swój palec, a tym samym zabawiając się w pracę detektywa. Drugim punktem programu było kryte lodowisko na Bemowie, gdzie uczestnicy przez 1,5 godziny doskonalili swoje umiejętności jazdy figurowej na lodzie. Byli też tacy, którzy stawiali pierwsze kroki – bywało różnie, ale liczyły się chęci. Był to również wyjazd nastawiony na aktywne spędzanie czasu wolnego. Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom sprawił on ogromną frajdę i uświadomił, jak ważny w naszym życiu jest sport, w przeciwieństwie do coraz częstszego spędzania czasu przed komputerem, z telefonem lub tabletem w ręku!

Na zakończenie ferii przygotowaliśmy dziecięcy bal karnawałowy, który odbył się w sobotnie popołudnie, 25 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury. Podczas imprezy odbyły się liczne konkursy i zabawy przy muzyce DJ „BartBulasa”. Śmiechu było co nie miara, a zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkościami. Organizatorzy zapewnili dzieciom darmowy dowóz i odwóz oraz słodki poczęstunek. Zapraszamy za rok i dziękujemy Kasi, Natalce i Asi za umilenie naszej zabawy.

Oprócz tego podczas ferii fani piłki nożnej mogli dołączyć do zajęć w piłkę nożną, które odbywają się 2 razy w tygodniu lub mile spędzić czas np.: oglądając seans filmowy, bawiąc się w basenie z piłeczkami, uczestnicząc w warsztatach artystycznych, grając w tenisa stołowego lub wybierając gry interaktywne na Xbox lub komputerze.