czwartek, 26 Kwi 2018
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Dzień Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury
Dzień Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury PDF Drukuj

Dzień Kobiet w Gminnym Ośrodku KulturyPiękno kobiety nie zależy od jej ubrań, figury ani fryzury. Piękno kobiety znajduje się w jej oczach - to drzwi do jej serca. - takimi słowami przywitała Pani Dyrektor GOK Marzena Kuchta wszystkie Kobiety i Kobietki, które 11 marca 2017 roku przybyły na spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Natomiast Wójt Andrzej Żołyński złożył Paniom życzenia i każdą z Pań obdarował słodkim upominkiem.

W dalszej części spotkania konsultantki z firmy Avon zadbały o piękno naszego ciała. Krótka prezentacja kosmetyków i porady dotyczące pielęgnacji - to nie wszystko. Obecne Panie mogły skorzystać z zabiegu parafinowego, peelingu oraz maski na dłonie. Na koniec trzy Panie biorące udział w spotkaniu zostało obdarowane upominkami.

Główną atrakcją było spotkanie autorskie z  Magdaleną Witkiewicz, którą po krótce przedstawiła Dorota Groszkiewicz, pracownik biblioteki: „Uroczo, mądrze i z humorem opowiada właśnie o kobietach i sile, która w nich tkwi. Nasza pisarka to specjalistka od szczęśliwych zakończeń. Uważa, że człowiek często ma jakieś problemy, które nie są od niego zależne, więc po co jeszcze sobie dorzucać trosk czytaniem smutnych książek. Autorka między innymi takich książek jak: „Opowieść niewiernej”, „Szkoła żon”, „Zamek z piasku”, „Pierwsza na liście”, „Po prostu bądź”. Właśnie dzięki nim autorka poprawia nam humor i dodaje sił w zmaganiach z każdym kolejnym, zwykłym dniem”. Sama Pani Magdalena z dużym zaciekawieniem opowiadała o swojej twórczości i inspiracjach oraz chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez wierne czytelniczki. Na zakończenie wpisywała dedykacje do książek, które Panie  zakupiły oraz do tych przyniesionych ze sobą przez fanki.  To było wyjątkowe spotkanie z niezwykle energetyczną, uśmiechniętą osobą, które można podsumować  mottem autorki z  książki „Pierwsza na liście”: „Nie bójcie się marzyć. Marzenia się spełniają. Wystarczy tylko zrobić pierwszy, najtrudniejszy krok. Potem być może trudny drugi i trzeci. Potem napotkacie ścianę. Ale skąd wiecie, że nie wystarczy jej popchnąć by runęła, i skąd wiecie, że tuż za nią nie spełni się Wasze marzenie?”…
Ostatnią przygotowaną niespodzianką dla Pań był „Szczęśliwy los”, który okazał się szczęśliwy dla czterech wylosowanych Pań. Wygraną był album „Gmina Somianka między Bugiem a Puszczą Białą”.

Mamy nadzieję, że każda z Pań przyjmie do siebie cenne wskazówki z dzisiejszego spotkania, żeby jak najdłużej cieszyć się swoim pięknem i życiem dla siebie i swoich bliskich.  Było to już czwarte wyjątkowe, nietypowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Somiance  przy współpracy Świetlic Wiejskich.