poniedziałek, 25 Cze 2018
Jesteś tutaj: Home Komunikaty Inwestycje w gospodarce wodno-ściekowej Gminy Somianka
Inwestycje w gospodarce wodno-ściekowej Gminy Somianka PDF Drukuj

Inwestycje w gospodarce wodno-ściekowej Gminy SomiankaWójt Gminy Somianka informuje o otrzymaniu dofinansowania na realizację inwestycji pn. „Rozbudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Stare Wypychy wraz z przebudową sieci wodociągowej w miejscowości Somianka – Parcele i Somianka, budowa sieci wodociągowej w miejscowości Somianka oraz budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Somianka” dofinansowanego na operacje typu „Gospodarka wodno – ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energie odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie .

 

Celem operacji jest uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej na terenie Gminy Somianka poprzez rozbudowę stacji uzdatniania wody w miejscowości Stare Wypychy wraz z przebudową sieci wodociągowej w miejscowości Somianka – Parcele i Somianka, budowa sieci wodociągowej w miejscowości Somianka oraz budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Somianka.

 

Całkowity koszt operacji wyniesie 3 726 781,48 zł, koszty kwalifikowane wynoszą 3 029 903,65 zł, a wnioskowana kwoty pomocy to 1 927 927,00 zł.

Operacja będzie realizowania w dwóch etapach. Pierwszy etap obejmie rozbudowę stacji uzdatniania wody w miejscowości Stare Wypychy, przebudowę sieci wodociągowej w miejscowości Somianka – Parcele i Somianka oraz budowę sieci wodociągowej w miejscowości Somianka. Koszt pierwszego etapu wyniesie 2 146 094,05 zł w tym 1 110 211,00 zł udzielonej pomocy. Drugi etap to budowa przydomowych oczyszczalni ścieków, którego wartość wyniesie 1 580 687,43 zł w tym 817 716,00 zł wnioskowanej pomocy. Planowane terminy zakończenia realizacji operacji to kwiecień 2018 r. dla pierwszego etapu, a dla drugiego etapu to kwiecień 2019 r.

Realizacja operacji przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców, pozwoli skutecznie chronić środowisko naturalne oraz zwiększy atrakcyjność gminy zarówno dla obecnych jak i przyszłych mieszkańców potencjalnych inwestorów.

Inwestycje w gospodarce wodno-ściekowej Gminy Somianka