niedziela, 24 Cze 2018
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Weekendowy ubaw
Weekendowy ubaw PDF Drukuj

Weekendowy ubawTo był bardzo intensywny weekend. 3 czerwca dzieciaki bawiły się na Festynie „Ale frajda”, a 4 czerwca uczestniczyły w obchodach Dni Ziemi 2017.

 

Dzięki uprzejmości Organizatorów: Dyrektora Okręgowej Służby Więziennej w Warszawie, Dyrektora Zakładu Karnego w Warszawie-Białołęce i Zarządu Okręgowego NSZZ FiPW w Warszawie dzieciaki z gminy Somianka miały możliwość uczestniczenia w sobotnim pikniku pod hasłem "Ale frajda!", który odbył się 3 czerwca na terenie Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Popowie. Jak co roku na imprezie nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni, basenu z kuleczkami, gokartów. Była też fotobudka, stragany z zabawkami, popcornem, wata cukrową i lodami. Pracownicy GOK-u i świetlic poprowadzili zabawy i konkursy: quiz „Koło fortuny”, uczyli rozpoznawać ptaki, poprowadzili zabawy sportowe i z chustą oraz zachęcali do namalowania pracy pt. „Ja i moje otoczenie”. W przerwach między zabawami dzieci mogły poczęstować się kiełbaską z grilla, słodkościami.

 

Natomiast 4 czerwca grupa mieszkańców z terenu gminy Somianka brała udział w finale ekologicznej imprezy na Polach Mokotowskich w Warszawie. „W kierunku natury” to hasło tegorocznych Dni Ziemi. Jak co roku pojawiają się tu dziesiątki organizacji i instytucji promujących ekologię, które przeprowadzają warsztaty, konkursy i zbiórki. Tematy związane były z ochroną różnorodności biologicznej, zwłaszcza w kontekście efektu cieplarnianego, wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza. Organizatorem wyjazdu był Gminny Ośrodek Kultury w Somiance i Świetlice Wiejskie.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i tak wiele radości, które dzieci wnoszą w nasze otoczenie, naszą codzienność.