środa, 20 Cze 2018
Jesteś tutaj: Home Fundacje i stowarzyszenia Nasza Gmina Somianka Letnie kolonie w Zakopanem
Letnie kolonie w Zakopanem PDF Drukuj

Letnie kolonie w ZakopanemWakacje, słońce, urokliwe widoki za oknem, beztroska… Pozostały tylko miłe wspomnienia na myśl o czasie spędzonym na koloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne „Nasza Gmina Somianka”. Podążając za oczekiwaniami dzieciaków i młodzieży z Gminy Somianka i Gminy Zatory Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasza Gmina Somianka” zorganizowało 11-sto dniowe kolonie w Zakopanem na Olczy. Wypoczynek letni w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.

Prawie dwutygodniowy pobyt to bardzo intensywny czas. Program kolonii przygotowany przez organizatorów był jednocześnie spełnianiem życzeń dzieciaków biorących w nich udział. Pogoda nam sprzyjała i dzięki temu to co zaplanowaliśmy to i odwiedziliśmy. Już pierwszego dnia wyruszyliśmy Doliną Strążyską i ku Wodospadowi Siklawica. W kolejnych dniach wraz z Przewodnikiem Tatrzańskim wyruszyliśmy Aleją Przewodników Tatrzańskich: Kuźnice, Mała i Wielka Krokiew i wjazd kolejką na Kasprowy Wierch.

Piękno naszych gór podziwialiśmy z różnej perspektywy. Kolejnym miłych przeżyciem i upajaniem się widokami był wjazd na Gubałówkę, przejście szlakiem Papieskim i następnie zjazd wyciągiem krzesełkowym - Butorowy Wierch. Popołudniami z radością korzystaliśmy z atrakcji w Aqua Parku w Zakopanem i na Termach Chochołowskich. Wskoczyliśmy w stroje kąpielowe i plusk do wody, super zakręcone zjeżdżalnie, dzika rzeka, jacuzzi i baseny termalne na dworze. Kiedy już nacieszyliśmy się wodą to spróbowaliśmy opanować sztukę grania w kręgle.

Będąc w górach obowiązkiem jest poznanie, wręcz dotknięcie kultury i tradycji górali z Podhala. Spacerując Krupówkami podziwialiśmy góralską zabudowę drewnianą i budowle w stylu zakopiańskim.

Kolejnym punktem docelowym kolonii była Niedzica – Zamek Dunajec i Kopalnia soli w Bochni. Następnie spływ na tratwach Dunajcem, piękno Pienin i bardzo sympatyczni, rzeczowi Flisacy, którzy podczas ponad 20 kilometrowego spływu odkrywali przed nami historię regionu, raczyli opowieściami i pozwalali chętnym na chwilę stać się „flisakiem”, tym samym przejmując stery tratwy.

Jednak największą radością dla kolonistów była wizyta w ENERGYLANDII, największym Parku Rozrywki w Polsce. Kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów to spełnienie dziecięcych i nie tylko pragnień, to fenomenalna rozrywka dla wszystkich. Każdy z uczestników wyjeżdżał z uśmiechem na buzi i zapytaniem czy jeszcze tu wrócimy.

Popołudniami także nie można było się nudzić. Tematyka była bardzo różnorodna, m.in. rozwijanie i prezentacja umiejętności artystycznych i plastycznych – tworzenie pocztówki „widok z okna wagonika”, zdrowej rywalizacji – rozgrywki w babingtona, tenisa, zabawy z chustą klanzą, dyskoteki i ognisko integracyjne.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, poznawanie Podhala i dzielenie się dobrym słowem i uśmiechem. Do następnych kolonii…