piątek, 14 Gru 2018
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Zwycięstwo Sołectwa Wólka Somiankowska
Zwycięstwo Sołectwa Wólka Somiankowska PDF Drukuj

Zwycięstwo Sołectwa Wólka SomiankowskaVIII Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbył się w sobotę 9 września 2017r. w Jabłonnie. Organizatorami VIII Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw była Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego" i Gmina Jabłonna.

 

W tegorocznej edycji Festiwalu uczestniczyło 6 sołectw rywalizujących w 3 kategoriach: prezentacja stoiska, smaki kuchnia regionalna oraz występ sceniczny. Przedstawicielami Gminy Somianka byli mieszkańcy Wólki Somiankowskiej. Mieszkańcy czynnie zaangażowali się w prezentację gminy na płaszczyźnie regionu Zalewu Zegrzyńskiego i wygrali, zajęli I miejsce w kategorii prezentacja stoiska i III miejsce w kategorii występ sceniczny. Panie częstowały pyzami z serem, białym serem, pierogami, zupą gulaszową, swojskimi wędlinami oraz wypiekami domowych ciast i chleba. Ubojnia BARTEK promując swoje wyroby częstowała pieczoną polędwicą i tatarem. Natomiast stół z pięknie i fantazyjnie ułożonymi owocami oraz gorącą czekoladą kusił zarówno tych mniejszych jak i większych. Przez cały czas stoisko było oblegane przez uczestników imprezy. Dodatkową atrakcją stoiska był mini zagajnik, w którym wielu zmierzyło się z dojeniem krowy na czas.

 

Na ogromne brawa i pochwałę zasłużyły dzieci i młodzież, które zaprezentowały się artystycznie na festiwalu. Promowały gminę i sołectwo w pięknych cygańskich strojach, z uśmiechem na ustach i śpiewem miłym dla ucha.

W trakcie trwania imprezy uczestniczy mogli oddawać głosy na wybrane sołectwo w 3 kategoriach oraz przyznać nagrodę publiczności dla danego sołectwa.

W następnym roku na IX Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw kolejne już sołectwo będzie godnie reprezentować Gminę Somianka.

logotypy