poniedziałek, 19 Lis 2018
Jesteś tutaj: Home Szkoły Podstawowe Wieści ze szkół Spotkanie z policjantami

 

Wybory samorządowe 2018

Spotkanie z policjantami PDF Drukuj

Spotkanie z policjantamiW Publicznej Szkole Podstawowej w Ulasku duży nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku uczniowie klas I-VII uczestniczyli w spotkaniu z policjantkami z KPP w Wyszkowie.

Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas I-III oraz IV-VII. Uczniowie czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Spotkanie z rodzicami odbyło się w celach prewencyjnych, aby zwrócić większą uwagę rodziców na problem zażywania środków odurzających przez młodzież oraz uświadomić jak łatwo popełnić przestępstwo niewłaściwie korzystając z Internetu. Poruszono tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny, bezpieczeństwa w drodze do szkoły, poruszania się dzieci na rowerze po drogach publicznych i odpowiedzialności rodziców oraz wszelkiego rodzaju zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego zachowania dzieci i młodzieży.