piątek, 19 Paź 2018
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury XVII Dzień Papieski

 

Wybory samorządowe 2018

XVII Dzień Papieski PDF Drukuj

XVII Dzień PapieskiUroczystość XVII Dnia Papieskiego pn. „Jan Paweł II - Idźmy naprzód z nadzieją” odbyła się 8 października w Kościele Wniebowzięcia NMP w Somiance. Parafianie i goście uczestniczyli w uroczystej Mszy Św., podczas której skrzypaczka – Magdalena Szymańska zagrała kilka utworów klasycznych (La califfa-Morricone, Zima-Vivaldi, Ave Maria-Schubert, Aria na strunie G-Bacha oraz Obój Gabriela-Morricone), następnie wysłuchali montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wyszkowie.

„Chrześcijanin to światło, które błyszczy w ciemnościach.

 

To sól życia dla świata, który nie ma smaku,

to nadzieja dla świata, która ją utraciła.”

Tymi słowami rozpoczęła się część artystyczna. Każdy z nas jest zaproszony, aby odkryć w sobie to niezwykłe powołanie do stawania się ludźmi, którzy nie lękają się w swojej codzienności iść naprzód z ufnością i być źródłem nadziei dla innych.

Idźmy naprzód z nadzieją! … według Księgi Rodzaju, zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.

„A tam była cukiernia - po maturze chodziliśmy na kremówki” – snuł wspomnienia św. Jan Paweł II w 1999 roku, podczas spotkania z mieszkańcami Wadowic. Papież tylko raz wspomniał o swojej słabości do kremówek, ale to wystarczyło, aby wielu smakoszy zainteresowało się tymi ciastkami. Po uroczystości każdy mógł skosztować ulubionych ciastek Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II.