środa, 22 Maj 2019
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Koziołek Matołek wyrusza w świat
Koziołek Matołek wyrusza w świat PDF Drukuj

Koziołek Matołek wyrusza w świat28 listopada 2017r. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował dla dzieci w wieku 3-5 lat oraz uczniów klas 0-II szkół podstawowych spektakl pt. „Koziołek Matołek wyrusza w świat” w wykonaniu teatru TAK.

Spektakl inspirowany był tekstem „120 przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego. Tytułowy bohater wyrusza do Pacanowa. Po drodze spotyka Babę Jędzę, która rzuca na niego czar i przenosi go do Nowego Yorku, następnie do Warszawy, a później do Chin. Tutaj poznaje Panią Cesarz Tokimono, od której otrzymuje herbatkę Ritu-Titu, dzięki której wylądował w Polsce. Dokładnie w księstwie Koziegłowie, gdzie poznaje królewnę Zosię …

Powyższe przedstawienie połączone było z elementami języka angielskiego np. nauką liczebników 1-10, alfabetu, polecenia STOP/GO oraz kolorów RED/GREEN (podczas nauki zachowania się na przejściu dla pieszych). Pojawiły się też elementy interaktywne, takie jak wspólny marsz do Pacanowa w „Piosence Koziołka”, nauka tańca animacyjnego „Cyferkowy Rock’n’roll” oraz nauka piosenki „Rap z alfabetem”. Artyści zapewnili dzieciom dobrą zabawę, co było widoczne na ponad 300 uśmiechniętych buźkach.