niedziela, 20 Sty 2019
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Pierwszy gol, pierwszy mecz
Pierwszy gol, pierwszy mecz PDF Drukuj

Zakończył się współfinansowany przez Wójta Gminy Somianka Pierwszy gol, pierwszy meczProjekt „Pierwszy gol, pierwszy mecz”. Uczestnicy projektu tj. ponad 40 uczniów szkół podstawowych i uczniów gimnazjów z Gminy Somianka przez ponad trzy miesiące - 30 godzin treningowych rozwijali umiejętności, szlifowali warsztat i doskonalili technikę gry w piłkę nożną pod wodzą trenera Klubu piłkarskiego BUG Wyszków.

 

Idea tego typu zajęć wyszła od uczniów, projekt był odpowiedzią na ich potrzeby. Dzieci i młodzież z terenów wiejskich mają utrudniony dostęp do edukacji oraz innych form kształcenia w porównaniu do mieszkańców z aglomeracji miejskich. Tego typu proponowane zajęcia pozwoliły na łamanie barier, które niestety w dalszym ciągu są widoczne pomiędzy dziećmi i młodzieżą z terenów wiejskich a zamieszkujących miasta.

 

Treningi piłki nożnej realizowane w ramach projektu wymagały od ucznia zdyscyplinowania, opanowania, koncentracji, spostrzegawczości, wyostrzały reakcję na atak i kształtowały sposób zachowania, współpracy w drużynie. Zajęcia w/w to nie tylko systematyczność, rozwój sprawnościowy, ale także rozwój sposobu zachowania się, wpływają na poprawę zasad grzecznościowych, aspekt wychowawczy i edukacyjny. Zajęcia były w pewnym stopniu także sposobem na radzenie sobie z problemami, agresją i nadmiarem energii, którą uczestnicy mogli wyładować na treningach.