niedziela, 20 Sty 2019
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Wszystko co dobre, szybko się kończy!
Wszystko co dobre, szybko się kończy! PDF Drukuj

Wszystko co dobre, szybko się kończy!Znane przysłowie mówi: ,,Wszystko co dobre, szybko się kończy” – zwłaszcza ferie. Pozostają po nich miłe wspomnienia, nowe umiejętności i przyjaźnie. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance i Świetlice wiejskie przygotowały dla zainteresowanych ciekawy program feryjnych atrakcji.

Pierwszym punktem programu był wyjazd do Stacji Grawitacja, gdzie dzieci miały do dyspozycji Park Trampolin oraz Ścianę Wspinaczkową. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: otwarte strefy trampolin, miejsce przeznaczone gry w kosza, tor ninja, strefy gimnastyki i oczywiście ścianę wspinaczkową.

Następnym punktem wycieczki było lodowisko. Jedni uczestnicy doskonalili swoje umiejętności jazdy figurowej na lodzie, zaś drudzy stawiali pierwsze kroki. Był to wyjazd nastawiony na aktywne spędzanie czasu wolnego. Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom sprawił on ogromną frajdę i uświadomił, jak ważny w naszym życiu jest sport, w przeciwieństwie do coraz częstszego spędzania czasu przed komputerem, z telefonem lub tabletem w ręku!

Ferie w tym roku obfitowały w różne zajęcia rękodzielnicze, w pierwszym tygodniu dzieci wykonywały szkatułki szczęścia, każdy za pomocą metody decoupage tworzył niezapomniane pudełka na swoje skarby. W drugim tygodniu dzieci tworzyły kolorowe, pachnące mydełka z pracownią zabawy i rozwoju MADU. Mydełka domowej roboty dały dzieciom dużo frajdy zarówno tym starszym jak i młodszym. Dzieciaki wykonywały mydełka z wielką starannością, bo każdy miał osobę której chciał podarować taki prezent. Nie od dziś wiadomo, że prezent zrobiony od serca jest cenniejszy niż inne.

Kolejny wyjazd, który zorganizowaliśmy to relaks na basenie w Aqua Parku w Jachrance, który odbył się 19 i 26 stycznia. Uczestnicy przez 2 godziny świetnie bawili się w rwącej rzece, zjeżdżalniach bądź odpoczywali w jacuzzi. Tak spędzony czas poprawił im ogólną kondycję organizmu, przywrócił wigor i dobry nastrój. A ponieważ nasze brzuchy dały o sobie znać, zajechaliśmy do restauracji McDonald’s.

W drugim tygodniu ferii przygotowaliśmy wyjazd dla młodszych dzieci i rodziców. Najpierw doskonałą zabawą dla uczestników okazał się Fun Park Digiloo, w którym gościliśmy już po raz drugi i znów Nas nie zawiódł. Wielopoziomowe atrakcje, tunele, zjeżdżalnie, kulki, trampoliny, mini rowerki. Dzieci miały możliwość się wyszaleć! Drugim punktem była Manufaktura Cukierków, gdzie dzieci oglądały pokaz tworzenia cukierków, smakowały, a później same skręcały kolorowe lizaki, które później zabrały do domu.

Oprócz tego dzieciaki mogły mile spędzić czas bawiąc się w basenie z piłeczkami, czytając ciekawą książkę, uczestnicząc w warsztatach artystycznych, grając w tenisa stołowego lub wybierając gry interaktywne na Xbox lub komputerze.