poniedziałek, 21 Sty 2019
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Dla PAŃ…
Dla PAŃ… PDF Drukuj

Dla PAŃ…Już po raz piąty przy wspólnej kawie i słodkościach – 10 marca 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance zorganizowano spotkanie, by uczcić Święto Kobiet. „Piękno kobiety nie zależy od jej ubrań, figury ani fryzury. Piękno kobiety znajduje się w jej oczach – to drzwi do jej serca”: takimi słowami dyrektor GOK Marzena Kuchta przywitała wszystkie Kobiety i Kobietki. Po czym Wójt Gminy Somianka Andrzej Żołyński i Sołtys wsi Somianka Ryszard Kentla złożyli życzenia i wręczyli każdej Kobiecie słodki upominek.

Następnie konsultantki z firmy AVON zadbały o piękno naszego ciała. Krótka prezentacja kosmetyków, cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji oraz testowanie kremów, którym nie było końca… Ponadto konsultantki przygotowały wystawę kosmetyków, gdzie każda z Pań mogła znaleźć i zakupić coś dla siebie lub swojej bliskiej osoby.

W dalszej części spotkania do naszego grona dołączyła kolejna Kobieta, tym razem pisarka – Małgorzata Rogala, którą po krótce przedstawiła Dorota Groszkiewicz - pracownik biblioteki. To autorka powieści obyczajowej

„To, co najważniejsze” oraz powieści kryminalnych: „Kiedyś cię odnajdę”, „Zapłata”, „Dobra matka”, „Ważka”, „Zastrzyk śmierci”, „Grzech zaniechania”. Oprócz tego Pani Małgosia lubi wstawać wcześnie rano, pić kawę z kardamonem i wsłuchiwać się w ciszę. Pisarka opowiadała o powstaniu każdej z wymienionych wyżej powieści, o źródłach inspiracji czy problemach współczesnego społeczeństwa, rodziców, a nawet sposobach wychowywania dzieci. Na zakończenie Pani Małgosia odpowiedziała na kilka pytań i wpisała dedykacje do książek.

Organizatorzy dziękują za mile spędzone sobotnie popołudnie.