wtorek, 19 Mar 2019
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury (Do)wolność czytania
(Do)wolność czytania PDF Drukuj

(Do)wolność czytania„(Do)wolność czytania” - pod takim hasłem w dniach 8-15 maja 2018r. obchodziliśmy XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa.

 

Tydzień Bibliotek rozpoczęliśmy od warsztatów pt. „(Do)Wolność czytania: dowolność wykonania”, podczas których dzieci wykonywały dla siebie lub dla bliskiej osoby zakładki do książki. Mieliśmy również przyjemność gościć na lekcji bibliotecznej grupę „Bystrzaków” z Niepublicznego Przedszkola w Somiance. Pani Dorota opowiedziała dzieciom ogólnie o pracy bibliotekarza. Starała się wyjaśnić, dlaczego tak ważne jest czytanie książek i gorąco zachęcał do czytania od najmłodszych lat. Następnie pokazała najciekawsze książeczki, które Biblioteka posiada w swoim księgozbiorze oraz odpowiedziała na pytania zadane przez dzieci. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak własnoręcznie wykonał zakładkę do książki. Oprócz tego w czwartkowe popołudnie pod nazwą „Księga zabaw w plenerze” dzieci wesoło spędziły czas na czytaniu połączonym z zabawami z wykorzystaniem chusty Klanzy.

 

Pracownicy biblioteki serdecznie dziękują wszystkim za ciepłe życzenia oraz za przygotowane przez dzieci upominki. Zapraszamy pozostałych mieszkańców Gminy Somianka, którzy jeszcze nie są czytelnikami do odwiedzenia biblioteki w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance oraz Filii Bibliotecznej w Popowie Kościelnym.

22 maja zapraszamy przedszkolaków i uczniów kl. I-II SP na spektakl teatralny pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki” w wykonaniu artystów z Teatru „Maska” z Krakowa w godz. 9.00 lub 10.00 do GOK w Somiance.