wtorek, 18 Cze 2019
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Spotkanie autorskie z Barbara Sitek-Wyrembek
Spotkanie autorskie z Barbara Sitek-Wyrembek PDF Drukuj

Spotkanie autorskie z Barbara Sitek-WyrembekA jeśli żyć - to dla ludzi
A jeśli umierać - to dla Boga
A jeśli istnieć - to po coś

A jeśli kochać - to do końca

To życiowe motto Pani Barbary Sitek-Wyrembek, która zechciała 17 maja 2018r. podzielić się swoją twórczością w Sanktuarium Matki Bożej Popowskiej w Popowie Kościelnym.

 

Pani Barbara mieszka w Ciechanowie. Jest animatorką życia kulturalnego. Lubi podróże, muzykę, śpiew, fotografię, malarstwo i rękodzieło. Ceni prawdę, dobro, piękno, ciszę, prostotę i szczerość słowa. Pielgrzymuje przez życie z kruchością prostej kobiety,
z sercem pełnym miłości do Boga i ludzi.

 

W swoim dorobku ma 5 autorskich książek oraz kilka obrazów, niektóre z nich Autorka przywiozła ze sobą. A niedawno ukończyła również pisanie swojej pierwszej Ikony, co było znaczącym wyzwaniem i łaską. Oprócz tego laureatka wielu konkursów o różnej tematyce. Według Pani Barbary „Nie nagrody najważniejsze a człowiek, i pamięć o nim”.

Podczas tego miłego spotkania usłyszeliśmy kilkanaście wierszy z najnowszej książki Autorki pt. „Psalmy pisze serce” dedykowane Matce Bożej. Jeden z nich został nawet napisany dla Matki Popowskiej:

„POPOWSKA KORONA MATKI”

Widziałam Ciebie Matko w świątyni Popowa
w Dniu Papieskim 16 października 2014 roku

Teraz jesteś taka sama

choć nałożona Tobie koronę

Tak samo patrzysz na lud wierny i zagubiony

co szuka Matki nie korony

Tu słowa i przytulenia

tak samo śpiewają „Godzinki”, odmawiają różaniec

Choć jaśniejesz bardziej

Taka z Ciebie Matko… Pani Popowa

Do której spieszą wielcy mali i ja

jeśli pozwolisz raz jeszcze

Choć spojrzeć w Twoje oczy

i powiedzieć jestem czuwam

jak tamtego dnia z wierszowanym pokłonem

Nasz gość zdobył uznanie słuchaczy, nawet tych najmłodszych. Na zakończenie spotkania ksiądz Remigiusz poświęcił Ikonę, którą mieliśmy okazję podziwiać. Kilka osób zakupiło publikacje książkowe Pisarki. Osoby zainteresowane poezją informujemy, że książki Pani Barbary można wypożyczyć również w bibliotece w Somiance oraz w Filii Bibliotecznej w Popowie.

W spotkaniu autorskim Pani Basi towarzyszył jej kolega – Grzegorz Filipczyk. Malarz, pejzażysta specjalizujący się tworzeniem pejzażu leśnego, krajobrazów wiejskich oraz architektury, co możemy potwierdzić podziwiając obrazy, które Artysta również przywiózł ze sobą. Dziękujemy Pani Basi i Grzegorzowi za przybycie, podzielenie się swoją twórczością. Życzymy dalszej pomyślności w pisaniu i malowaniu obrazów. Niech to piękno, które usłyszeliśmy i zobaczyliśmy zostanie w nas, uczy wrażliwości i prowadzi do dobra.

Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Sitek-Wyrembek zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Somiance przy współpracy z Filią Biblioteczną i Parafią
w Popowie Kościelnym.