wtorek, 19 Mar 2019
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Opowieści z teczki profesora Książeczki
Opowieści z teczki profesora Książeczki PDF Drukuj

Opowieści z teczki profesora Książeczki22 maja 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance odbył się spektakl pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki” w wykonaniu aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. W spotkaniu wzięły udział dzieci z przedszkoli i kl. I-II szkół podstawowych z terenu Gminy Somianka.

 

Podczas przedstawienia dzieci poznały profesora Książeczkę, który uwielbia czytać oraz w zaciszu swojej leśnej pracowni tworzy różne opowieści, które za każdym razem chowa do teczki. Natomiast szalony bohater przeprowadza widzów przez świat wyobraźni. Każda myśl w jego głowie przeradza się w spotkanie z żywym bohaterem. W ten sposób dzieci miały możliwość poznania Czerwonego Kapturka czy Kopciuszka. Dzięki kolejnym bajkowym bohaterom - Misiowi Chrapciowi oraz Skrzatowi Psikusowi, dzieci poznają sposoby na nudę, a jednym z nich jest właśnie czytanie książek. Chrapcio zapoznaje widzów z biblioteką – miejscem, które jest królestwem książek. Opowiada jak należy się tam zachowywać oraz jakie są zasady korzystania z księgozbioru. Aktorzy przedstawili opowieść o tym, jak wielką moc ma wyobraźnia, którą kształtujemy dzięki czytaniu książek. Celem spotkania było promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz zachęcenie do regularnego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek. Bo jak wyglądałby świat, w którym nie istnieją biblioteki? Z pewnością byłby bardziej ubogi. Być może na dobre pochłonąłby nas Internet…

 

Podczas występu aktorzy zapewnili widowni dobrą zabawę, co było widoczne na 170 uśmiechniętych twarzach naszych milusińskich. Dzieci wychodząc odważnie na scenę wykazywały się sporą aktywnością. Spektakl dopełniły kolorowe kostiumy oraz wspaniała oprawa muzyczna.

Zapraszamy mieszkańców Gminy Somianka do odwiedzenia biblioteki w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance oraz Filii Bibliotecznej w Popowie Kościelny. Znajdują się tutaj nie tylko książki z literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ale także podręczniki dla studentów, encyklopedie i wiele innych ciekawych nowości wydawniczych.