wtorek, 19 Mar 2019
Jesteś tutaj: Home Komunikaty Ujemne skutki przezimowania
Ujemne skutki przezimowania PDF Drukuj

Ujemne skutki przezimowaniaW związku z odnotowanymi zgłoszeniami wystąpienia zjawiska ujemnych skutków przezimowania w uprawach rolnych położonych na terenie Gminy Somianka uprzejmie informuję, iż istnieje możliwość składania wniosków o oszacowanie szkód spowodowanych w/w niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym.

 

Zainteresowanych rolników prosimy o składanie wniosków do Urzędu Gminy Somianka w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 maja 2018 roku. Do wniosku należy dołączyć kopię wniosku o płatności bezpośrednie oraz kopie zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt lub kserokopie księgi stada bądź paszportu.

 

Ustalenia wysokości szkody dokonuje komisja w terminie do dwóch miesięcy od dnia zgłoszenia przez producenta rolnego wystąpienia tych szkód, nie później jednak niż do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy albo jej likwidacji.

Procedurze szacowania szkód nie podlegają uprawy, których weryfikacja nie jest możliwa na miejscu wystąpienia szkód, z uwagi na wcześniejszą likwidację przez rolnika.

Pliki do pobrania: