czwartek, 18 Lip 2019
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Sobota z ziemniakiem
Sobota z ziemniakiem PDF Drukuj

Sobota z ziemniakiem6 października 2018 roku Gminny Ośrodek Kultury w Somiance przy współpracy ze Świetlicami Wiejskimi zorganizował „Sobotę z ziemniakiem”. W tym roku impreza odbyła się na placu przy Urzędzie Gminy w Somiance.

 

Ziemniaki to nie tylko jedzenie, to także świetny materiał do różnego rodzaju zabaw. Dlatego pierwszym punktem imprezy były zabawy z ziemniakiem, np. rzuty ziemniakami do worka, zbieranie ziemniaków na czas z zamkniętymi oczami, podawanie ziemniaka pomiędzy nogami, skoki w workach, ścieranie ziemniaków na tarce, najdłuższa obierka. Następnie troszkę już zmęczeni i głodni – dzieci wraz z opiekunami upiekły przy ognisku smaczne kiełbaski, a w rozżarzonych węglach smakowite ziemniaki. Ponad to podczas czasu wolnego były zabawy z chustą, piłką i bańkami mydlanymi. Dzieci korzystały z różnych urządzeń na placu zabaw. Był to dzień pełen atrakcji, a wspólnie spędzone chwile sprawiły wszystkim wiele radości i dostarczyły pozytywnych wrażeń.

 

Serdeczne podziękowania składamy Pani Magdzie Jasińskiej – Zakłady Mięsne Somianka za sponsorowanie dzieciom kiełbasek i pieczywa.