środa, 22 Maj 2019
Jesteś tutaj: Home Szkoły Podstawowe Wieści ze szkół Cóż to były za emocje! Relacja z Turnieju Tenisa Stołowego.
Cóż to były za emocje! Relacja z Turnieju Tenisa Stołowego. PDF Drukuj

Cóż to były za emocje! Relacja z Turnieju Tenisa Stołowego.W dniu 2 grudnia 2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego w Woli Mystkowskiej odbył się Gwiazdkowy Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany z ramienia Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasza Gmina Somianka”. Pomysł narodził się z myślą o dzieciach i o tym, że coraz więcej czasu i uwagi poświęcają one grom komputerowym i Internetowi. Zależało nam na tym, aby oderwać je na chwilę od tego rodzaju rozrywek, by pokazać, że aktywnie czas spędzony z grupą rówieśników może być lepszą zabawą! Była to również doskonała okazja do wspierania integracji mieszkańców Gminy Somianka i jej promocji. Honorowy patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Somianka – Andrzej Żołyński, który dokonał oficjalnego otwarcia turnieju, życząc wszystkim zawodnikom zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy.

A wiele się działo! Były przygotowania i solidna rozgrzewka. Odrobiny stresu i napięcia towarzyszącego każdym zawodom i konkurencji też nie zabrakło. Ale przede wszystkim była piękna rywalizacja fair play! I to cieszy najbardziej, i za to wszystkim zawodnikom pięknie dziękujemy! Tradycyjnie najbardziej emocjonujące mecze rozegrano w grupach wiekowych 17-25 i 26-55 lat, gdzie o zwycięstwie decydował zaledwie 1 punkt. Na zdobywców pierwszych trzech miejsc czekały wspaniałe nagrody, medale i pamiątkowe dyplomy. Trofea szczęśliwcom wręczył Wójt Gminy Somianka.

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców i absolwentów naszej szkoły, którzy bezinteresownie wspierają nas w organizacji turnieju. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

Poniżej klasyfikacja turniejowa, oraz relacja fotograficzna z wydarzenia.

Grupa I - uczestnicy od 8 do 11 lat

 • I miejsce – Mateusz Melion
 • II miejsce – Bartłomiej Groszkiewicz
 • III miejsce – Kacper Sobolewski
 • I miejsce – Natalia Kamińska
 • II miejsce – Aleksandra Tolak
 • III miejsce – Weronika Pomaska

Grupa II - uczestnicy od 12 do 16 lat

 • I miejsce – Jakub Kamiński
 • II miejsce – Kuba Gemzała
 • III miejsce – Przemysław Polak
 • I miejsce – Aleksandra Bartczak
 • II miejsce – Aleksandra Stepnowska
 • III miejsce – Karolina Kowalska

Grupa III - uczestnicy od 17 do 25 lat

 • I miejsce – Łukasz Przychodzki
 • II miejsce – Kamil Iwański
 • III miejsce – Dawid Skoczylas

Grupa IV - uczestnicy od 26 do 55 lat

 • I miejsce – Piotr Elak
 • II miejsce – Piotr Lewandowski
 • III miejsce – Janusz Piotrowski
 • I miejsce – Olga Jenoch
 • II miejsce – Dorota Kaczyńska
 • III miejsce – Marta Kucharska

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.