środa, 22 Maj 2019
Jesteś tutaj: Home Szkoły Podstawowe Wieści ze szkół PRZY WIGILIJNYM STOLE – jak nakazuje tradycja
PRZY WIGILIJNYM STOLE – jak nakazuje tradycja PDF Drukuj

PRZY WIGILIJNYM STOLE – jak nakazuje tradycjaDzień Bożego Narodzenia to czas radości, wzajemnego obdarowywania się prezentami i religijnych uroczystości, upamiętniających narodziny Chrystusa. Wieczór wigilijny jest najbardziej uroczystym i wzruszającym wieczorem roku, wieczorem wzajemnego zbliżenia, lekcją miłości, zadumy i refleksji. O tym wszystkim opowiadali uczniowie Szkoły Podstawowej w Ulasku w przedstawieniu, którego przesłaniem jest kultywowanie polskich tradycji i obyczajów bożonarodzeniowych.

Wieczerzę wigilijną rozpoczyna się z pierwszą gwiazdą na niebie. Unoszące się po mieszkaniu zapachy wigilijnych potraw, które kuszą przez cały dzień, rodzinna, ciepła atmosfera i podniosły nastrój – zapamiętana z dzieciństwa świąteczna atmosfera towarzyszy nam przez całe życie. Przekazując ją z pokolenia na pokolenie, troszczymy się, aby Wigilia była tym najbardziej wyjątkowym dniem w roku.  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ulasku pokazali jak ważna jest wielopokoleniowa rodzina, jak ważne jest kultywowanie polskich tradycji i obyczajów bożonarodzeniowych. Na scenie to właśnie dzieci- aktorzy rymowaną opowieścią przypomnieli nam- dorosłym, i tłumaczyli swoim rówieśnikom sens związanych z narodzeniem Dzieciątka obyczajów.

Spektakl „ Przy wigilijnym stole” mogli obejrzeć uczniowie, nauczyciele i rodzice ze Szkoły Podstawowej w Ulasku oraz z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. M. Konopnickiej z Wyszkowa.