środa, 19 Cze 2019
Jesteś tutaj: Home Szkoły Podstawowe Wieści ze szkół Radość dawania...
Radość dawania... PDF Drukuj

Radość dawania...czyli Dzień Babci i Dzień Dziadka w Domu Emeryta im. św. Alojzego Orione w Brańszczyku

Dzień Babci i Dziadka w Dziennym Domu Emeryta w Brańszczyku zyskał wyjątkową oprawę, którą zapewnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ulasku i Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Wyszkowa pod kierunkiem p. Bogusławy Woźnicy, Agnieszki Dworeckiej i Katarzyny Stankiewicz. Dla mieszkańców Domu Emeryta były przygotowane ciasta, część artystyczna, piękne kartki z życzeniami .

 

W spektaklu „ Przy wigilijnym stole” uczniowie naszej szkoły pokazali jak ważna jest wielopokoleniowa rodzina, jak ważne jest kultywowanie polskich tradycji i obyczajów bożonarodzeniowych, śpiewali kolędy oraz tańczyli.

 

Uwagę zwracał nie tylko świetnie przygotowany program muzyczny, ale i barwne stroje najmłodszych. Nic więc dziwnego, że występ spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Uczniowie swoim przedstawieniem wywołali uśmiech na twarzach mieszkańców Domu Emeryta. Było to ogromne przeżycie zarówno dla uczniów naszej szkoły, jak i pensjonariuszy. Dzieci zobaczyły, że osoby starsze i samotne borykają się z wieloma problemami. Radosne i przyjazne twarze uczniów wywołały mnóstwo uśmiechu i dostarczyły chwil wzruszeń Seniorom. Widać było, że nasza wizyta to wspaniały prezent. Same także były zadowolone i szczęśliwe.

Za wspaniałą uroczystość mieszkańcy Domu Emeryta podziękowali gromkimi brawami.