piątek, 19 Paź 2018
Jesteś tutaj: Home Szkoły Podstawowe Wieści ze szkół

 

Wybory samorządowe 2018

Wieści ze szkół
Uroczysta sesja Rady Gminy Somianka PDF Drukuj

Uroczysta sesja Rady Gminy Somianka100-lecie niepodległej Polski to okazja do podejmowania różnorodnych działań przypominających o tym historycznym wydarzeniu. W tym wyjątkowym, jubileuszowym roku, Wójt Gminy Somianka – pan Andrzej Żołyński, nie tylko organizuje liczne wydarzenia, promujące lokalne dziedzictwo w kontekście odzyskania przez Polskę niepodległości, ale i włącza, jak najwięcej mieszkańców naszej gminy, w uroczystości związane z jubileuszem. Bo czymże jest naród bez historii? Czym jest nasza „Mała Ojczyzna” bez pamięci o tych, dzięki którym ją mamy? Tylko tak kształtować możemy pewne wartości, sami dając przykład, sami czerpiąc z historii wzorce, oddając cześć tym, którzy niejednokrotnie swoim życiem przypłacili wolność Ojczyzny.

Więcej…
 
Ślubowanie pierwszoklasistów PDF Drukuj

Ślubowanie pierwszoklasistówDnia 27 października w niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku" i dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów.

Więcej…
 
Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę PDF Drukuj

Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez PolskęW dniu 10 listopada 2017 r. wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii. Najmłodsi wykonali piękne flagi Polski. Starsi uczniowie z dumą nosili na piersi własnoręcznie wykonane kokardy narodowe.

 

Więcej…
 
Spotkanie z policjantami PDF Drukuj

Spotkanie z policjantamiW Publicznej Szkole Podstawowej w Ulasku duży nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku uczniowie klas I-VII uczestniczyli w spotkaniu z policjantkami z KPP w Wyszkowie.

Więcej…
 
Gminny Konkurs Matematyczny PDF Drukuj

Gminny Konkurs MatematycznyDnia 18 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej w Ulasku odbył się Gminny Konkurs Matematyczny klas II-III i IV-VI. W zmaganiach uczestniczyło 24 uczniów.

Więcej…
 
Wiosenne spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego PDF Drukuj

Wiosenne spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego„Wiosenne spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego” było adresowane do uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku i Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. M. Konopnickiej w Wyszkowie. To wzruszające, kolorowe jak wiosna i bardzo mądre przedstawienie bardzo podobało się dzieciom.

Więcej…
 
Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć PDF Drukuj

Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyćPierwszy dzień wiosny w szkole w Ulasku przebiegał pod hasłem „ Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”. Przez cały dzień promowano zdrowe, a zarazem smaczne odżywianie oraz sposoby na dobrą kondycję fizyczną i psychiczną.

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 1 z 9