poniedziałek, 21 Sty 2019
Jesteś tutaj: Home Współpraca z organizacjami pozarządowymi
Współpraca z organizacjami pozarządowymi
Wolontariat rodzinny PDF Drukuj

Zaangażuj rodziny we wspólne pomaganie
– wolontariat rodzinny na start!

 

„Rodzina to podstawa!” – tak twierdzi zdecydowana większość Polaków. Aż 78% z nas uważa, że najważniejszą wartością, którą kierujemy się w życiu, jest szczęście rodzinne. Jak w takim razie sprawić, by czas spędzony razem z bliskimi był jak najbardziej wartościowy? Odpowiedź jest prosta – zaangażować się w działania na rzecz innych całą rodziną!

W odpowiedzi na potrzeby Polaków Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce wraz z Fundacją PZU stworzyła Program „Wolontariat Rodzinny”. W ramach konkursu grantowego na najlepsze praktyki wolontariatu rodzinnego do wygrania jest 18 nagród!

Pobierz plik [PDF]

 

 
Wieś czy globalna wioska 2.0. Narzędzia wdrożeniowe PDF Drukuj

Agrotec Polska sp z o.o. realizuje projekt "Wieś czy globalna wioska 2.0. Narzędzia wdrożeniowe". Nowy projekt to kontynuacja badania z ubiegłego roku „Wieś czy globalna wioska?” zrealizowanego w ramach dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkluzją pierwszego badania było stwierdzenie, że za rozwojem technicznych możliwości komunikacji mieszkańców terenów wiejskich nie idzie proporcjonalne do nich wykorzystanie nowych mediów w budowaniu więzi społeczności lokalnych.

Więcej…
 
Recepta na zwolnienie PDF Drukuj

Recepta na zwolnieniePrzemijający powoli kryzys gospodarczy odbił się szerokim echem na przedsiębiorstwach całego kraju, w tym Pana gminy. W celu ratowania firm wiele z nich zmuszonych zostało do „cięcia kosztów", niestety również osobowych. Tym samym najmniej odpowiedzialni za zaistniałą sytuację ponosili często największe koszty - utratę zatrudnienia. Właśnie tym  osobom - zwolnionym z  przyczyn  niedotyczących  pracowników -  Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego oferuje możliwość uzyskania bezzwrotnej dotacji inwestycyjnej na założenie własnej działalności gospodarczej w ramach projektu Recepta na zwolnienie.

Więcej…
 
Film - "Czy organizacja pozarządowa może zarabiać?" PDF Drukuj

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl przygotował krótki, animowany film zatytułowany: "Czy organizacja pozarządowa może zarabiać?". Film obala mit, że organizacje pozarządowe żyją z samych darowizn, i informuje, że mogą też legalnie zarabiać i przeznaczać zysk na cele statutowe. Nie wszystkie organizacje wiedzą, że mogą to robić, nie zawsze też wiedzą, jak zarabiać zgodnie z prawem.

Więcej…
 
Portal dla niepełnosprawnych PDF Drukuj

Portal rekrutacyjny „Sprawni w pracy” ma pomóc osobom niepełnosprawnym w znalezieniu zatrudnienia – umożliwia wyszukiwanie ofert pracy, zawiera informacje o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Portal zaprezentowała we wtorek Fundacja Integracja. Platforma rekrutacyjna www.sprawniwpracy.pl jest skierowana do poszukujących zatrudnienia i pracodawców: zawiera oferty pracy i bazę CV.

Więcej…
 
Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych PDF Drukuj

Federacja MAZOWIA oraz Stowarzyszenie BORIS mają przyjemność zaprosić Państwa na X jubileuszowe Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych pod hasłem „W procesie”. W tym roku całość podzielona jest na III bloki tematyczne – perspektywa, praktyka, potencjał, w ramach których odbędzie się 9 różnych sesji.

Więcej…
 
Zarządzenie Wójta Gminy Somianka PDF Drukuj

ZARZĄDZENIE Nr 25/13 Wójta Gminy Somianka z dnia 6 sierpnia 2013 roku w sprawie powołania komisji konkursowej do oceny ofert złożonych w konkursie na wsparcie realizacji zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na rok 2013

 

Więcej…
 
Zarządzenie Wójta Gminy PDF Drukuj

ZARZĄDZENIE Nr 10/2013

Wójta Gminy Somianka

z dnia 19 marca 2013 roku

w sprawie powołania komisji konkursowej do oceny ofert złożonych w konkursie na wsparcie realizacji zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na rok 2013

Zarządzenie [plik PDF]

 

 

 

 
Informacja PDF Drukuj

Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Gminy Somianka z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok 2012

Sprawozdanie [plik PDF]

 

 
Mikroporady PDF Drukuj

MikroporadyWzory umów, regulaminy, instrukcje, porady i rekomendacje - bezpłatny dostęp do stałej pomocy dla mikro firm. www.mikroporady.pl

 
Ocena realizacji Programu współpracy Gminy Somianka z organizacjami pozarządowymi za rok 2012 PDF Drukuj

Somianka, dnia 4.01.2013 r.

SG.523.1.2013

Ocena realizacji Programu współpracy Gminy Somianka z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok 2012

Na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234,
poz. 1536, z późn. zm.) oraz § 14 Programu Współpracy na rok 2012, stanowiącego załącznik do uchwały Rady Gminy Somianka Nr XVN/87/11 Rady Gminy Somianka z dnia 29 listopada 2011 r. w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Gminy Somianka z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2012.

Wójt Gminy Somianka zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty do zgłaszania pisemnych uwag dotyczących realizacji „Programu współpracy Gminy Somianka z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2012”.   

Uwagi dotyczące realizacji Programu współpracy należy zgłaszać w terminie do dnia 30 stycznia 2013 r. za pomocą formularza dostępnego na stronach internetowych www.somianka.pl lub www.ugsomianka.bip.org.pl. Wypełniony formularz można przesłać:

1)    listownie – adres: Urząd Gminy 07-203 Somianka 16 b,

2)    emailem – adres emaliowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

3)    lub złożyć osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy Somianka (pokój nr 11
II piętro) w godzinach urzędowania.

Zgłoszone uwagi posłużą do oceny realizacji Programu. Ich analiza zostanie przedstawiona Radzie Gminy Somianka w sprawozdaniu z realizacji Programu współpracy za rok 2012. Ponadto będą brane pod uwagę przy tworzeniu Programu na kolejny rok.

Program współpracy dostępny jest na stronach internetowych www.somianka.pl lub www.ugsomianka.bip.org.pl w zakładce „Współpraca
z organizacjami pozarządowymi”.

 

Pliki do pobrania

 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 8 z 9