poniedziałek, 18 Mar 2019
Jesteś tutaj: Home Współpraca z organizacjami pozarządowymi
Współpraca z organizacjami pozarządowymi
Informacja PDF Drukuj

Regionalny Ośrodek EFS w Ostrołęce prowadzony przez Stowarzyszenie BORIS z a p r a s z a przedstawicielki i przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych działających na terenie powiatów: makowskiego, ostrołęckiego, wyszkowskiego, ostrowskiego, przasnyskiego i realizujących Projekty z PO KL do korzystania z bezpłatnego wsparcia RO EFS w Ostrołęce i korzystania z tzw. usługi : wizyty wspierającej.

Więcej…
 
Centrum Organizacji Pozarządowych dla subregionu ostrołęckiego PDF Drukuj

W związku z rozpoczętą z początkiem 2014 roku działalnością Centrum Organizacji Pozarządowych dla subregionu ostrołęckiego przedstawiamy aktualne ogłoszenia konkursowe. Zachęcamy do wykorzystania nagromadzonych przez Państwa organizacje pomysłów. Centrum Organizacji Pozarządowych jest do dyspozycji 5 dni w tygodniu: poniedziałek-czwartek 9-17, piątek 8-16.Poniżej link do strony stowarzyszenia, na której znajdą Państwo informacje dotyczące bezpłatnej oferty biura COP.

Więcej…
 
Wolontariat rodzinny PDF Drukuj

Zaangażuj rodziny we wspólne pomaganie
– wolontariat rodzinny na start!

 

„Rodzina to podstawa!” – tak twierdzi zdecydowana większość Polaków. Aż 78% z nas uważa, że najważniejszą wartością, którą kierujemy się w życiu, jest szczęście rodzinne. Jak w takim razie sprawić, by czas spędzony razem z bliskimi był jak najbardziej wartościowy? Odpowiedź jest prosta – zaangażować się w działania na rzecz innych całą rodziną!

W odpowiedzi na potrzeby Polaków Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce wraz z Fundacją PZU stworzyła Program „Wolontariat Rodzinny”. W ramach konkursu grantowego na najlepsze praktyki wolontariatu rodzinnego do wygrania jest 18 nagród!

Pobierz plik [PDF]

 

 
Wieś czy globalna wioska 2.0. Narzędzia wdrożeniowe PDF Drukuj

Agrotec Polska sp z o.o. realizuje projekt "Wieś czy globalna wioska 2.0. Narzędzia wdrożeniowe". Nowy projekt to kontynuacja badania z ubiegłego roku „Wieś czy globalna wioska?” zrealizowanego w ramach dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkluzją pierwszego badania było stwierdzenie, że za rozwojem technicznych możliwości komunikacji mieszkańców terenów wiejskich nie idzie proporcjonalne do nich wykorzystanie nowych mediów w budowaniu więzi społeczności lokalnych.

Więcej…
 
Recepta na zwolnienie PDF Drukuj

Recepta na zwolnieniePrzemijający powoli kryzys gospodarczy odbił się szerokim echem na przedsiębiorstwach całego kraju, w tym Pana gminy. W celu ratowania firm wiele z nich zmuszonych zostało do „cięcia kosztów", niestety również osobowych. Tym samym najmniej odpowiedzialni za zaistniałą sytuację ponosili często największe koszty - utratę zatrudnienia. Właśnie tym  osobom - zwolnionym z  przyczyn  niedotyczących  pracowników -  Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego oferuje możliwość uzyskania bezzwrotnej dotacji inwestycyjnej na założenie własnej działalności gospodarczej w ramach projektu Recepta na zwolnienie.

Więcej…
 
Film - "Czy organizacja pozarządowa może zarabiać?" PDF Drukuj

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl przygotował krótki, animowany film zatytułowany: "Czy organizacja pozarządowa może zarabiać?". Film obala mit, że organizacje pozarządowe żyją z samych darowizn, i informuje, że mogą też legalnie zarabiać i przeznaczać zysk na cele statutowe. Nie wszystkie organizacje wiedzą, że mogą to robić, nie zawsze też wiedzą, jak zarabiać zgodnie z prawem.

Więcej…
 
Portal dla niepełnosprawnych PDF Drukuj

Portal rekrutacyjny „Sprawni w pracy” ma pomóc osobom niepełnosprawnym w znalezieniu zatrudnienia – umożliwia wyszukiwanie ofert pracy, zawiera informacje o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Portal zaprezentowała we wtorek Fundacja Integracja. Platforma rekrutacyjna www.sprawniwpracy.pl jest skierowana do poszukujących zatrudnienia i pracodawców: zawiera oferty pracy i bazę CV.

Więcej…
 
Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych PDF Drukuj

Federacja MAZOWIA oraz Stowarzyszenie BORIS mają przyjemność zaprosić Państwa na X jubileuszowe Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych pod hasłem „W procesie”. W tym roku całość podzielona jest na III bloki tematyczne – perspektywa, praktyka, potencjał, w ramach których odbędzie się 9 różnych sesji.

Więcej…
 
Zarządzenie Wójta Gminy Somianka PDF Drukuj

ZARZĄDZENIE Nr 25/13 Wójta Gminy Somianka z dnia 6 sierpnia 2013 roku w sprawie powołania komisji konkursowej do oceny ofert złożonych w konkursie na wsparcie realizacji zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na rok 2013

 

Więcej…
 
Zarządzenie Wójta Gminy PDF Drukuj

ZARZĄDZENIE Nr 10/2013

Wójta Gminy Somianka

z dnia 19 marca 2013 roku

w sprawie powołania komisji konkursowej do oceny ofert złożonych w konkursie na wsparcie realizacji zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na rok 2013

Zarządzenie [plik PDF]

 

 

 

 
Informacja PDF Drukuj

Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Gminy Somianka z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok 2012

Sprawozdanie [plik PDF]

 

 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 8 z 9