środa, 18 Paź 2017
Jesteś tutaj: Home
Współpraca z organizacjami pozarządowymi


Wchodzą w życie przepisy o przekształceniu stowarzyszenia zwykłego w rejestrowe PDF Drukuj

 

Z dniem 1 stycznia 2017 r. stowarzyszenia zwykłe uzyskają możliwość przekształcenia w stowarzyszenia rejestrowe. Wchodzą w życie przepisy określające procedurę przekształcenia.

W myśl obowiązujących od 1 stycznia 2017 r. przepisów ustawy z 7 kwietnia 1989 r. – Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. z 2015 r. poz. 1393 ze zm.) przekształceniu w stowarzyszenie rejestrowe mogą ulec stowarzyszenia zwykłe liczące co najmniej siedmiu członków. O zamiarze przekształcenia członkowie stowarzyszenia zwykłego powinni być odpowiednio wcześniej poinformowani, przynajmniej na miesiąc przed planowanym dniem podjęcia uchwały o przekształceniu. Sama uchwała powinna być podjęta jednogłośnie.

Więcej…
 
Ogłoszenie o konsultacjach PDF Drukuj

Przedkładam Państwu do publicznej konsultacji projekt prawa miejscowego: „Uchwałę w sprawie zmiany statutu Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance”. Zapraszam przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na terenie Gminy Somianka do zapoznania się z projektem Uchwały. Prawo konsultowania posiadają podmioty prowadzące działalność statutową w dziedzinie objętej projektem uchwały.

Więcej…
 
Roczny Program współpracy Gminy Somianka z organizacjami pozarządowymi na 2017 r. PDF Drukuj

Uchwała Nr XXVIII/170/16 Rady Gminy Somianka z dnia 23 listopada 2016 r. w sprawie uchwalenia Rocznego Programu współpracy Gminy Somianka z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017

Pobierz plik PDF

 

 

 
Ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie PDF Drukuj

Tekst jednolity ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

 
Informacje PDF Drukuj

Informacje o zmianach w przepisach dotyczących stowarzyszeń.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 14