sobota, 24 Mar 2018
Jesteś tutaj: Home
Współpraca z organizacjami pozarządowymi


Wieś czy globalna wioska 2.0. Narzędzia wdrożeniowe PDF Drukuj

Agrotec Polska sp z o.o. realizuje projekt "Wieś czy globalna wioska 2.0. Narzędzia wdrożeniowe". Nowy projekt to kontynuacja badania z ubiegłego roku „Wieś czy globalna wioska?” zrealizowanego w ramach dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkluzją pierwszego badania było stwierdzenie, że za rozwojem technicznych możliwości komunikacji mieszkańców terenów wiejskich nie idzie proporcjonalne do nich wykorzystanie nowych mediów w budowaniu więzi społeczności lokalnych.

Więcej…
 
Recepta na zwolnienie PDF Drukuj

Recepta na zwolnieniePrzemijający powoli kryzys gospodarczy odbił się szerokim echem na przedsiębiorstwach całego kraju, w tym Pana gminy. W celu ratowania firm wiele z nich zmuszonych zostało do „cięcia kosztów", niestety również osobowych. Tym samym najmniej odpowiedzialni za zaistniałą sytuację ponosili często największe koszty - utratę zatrudnienia. Właśnie tym  osobom - zwolnionym z  przyczyn  niedotyczących  pracowników -  Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego oferuje możliwość uzyskania bezzwrotnej dotacji inwestycyjnej na założenie własnej działalności gospodarczej w ramach projektu Recepta na zwolnienie.

Więcej…
 
Film - "Czy organizacja pozarządowa może zarabiać?" PDF Drukuj

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl przygotował krótki, animowany film zatytułowany: "Czy organizacja pozarządowa może zarabiać?". Film obala mit, że organizacje pozarządowe żyją z samych darowizn, i informuje, że mogą też legalnie zarabiać i przeznaczać zysk na cele statutowe. Nie wszystkie organizacje wiedzą, że mogą to robić, nie zawsze też wiedzą, jak zarabiać zgodnie z prawem.

Więcej…
 
Portal dla niepełnosprawnych PDF Drukuj

Portal rekrutacyjny „Sprawni w pracy” ma pomóc osobom niepełnosprawnym w znalezieniu zatrudnienia – umożliwia wyszukiwanie ofert pracy, zawiera informacje o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Portal zaprezentowała we wtorek Fundacja Integracja. Platforma rekrutacyjna www.sprawniwpracy.pl jest skierowana do poszukujących zatrudnienia i pracodawców: zawiera oferty pracy i bazę CV.

Więcej…
 
Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych PDF Drukuj

Federacja MAZOWIA oraz Stowarzyszenie BORIS mają przyjemność zaprosić Państwa na X jubileuszowe Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych pod hasłem „W procesie”. W tym roku całość podzielona jest na III bloki tematyczne – perspektywa, praktyka, potencjał, w ramach których odbędzie się 9 różnych sesji.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia111213141516następnaostatnia »

Strona 14 z 16