czwartek, 21 Lut 2019
Jesteś tutaj: Home Wybory
Wybory
Komunikat Komisarza Wyborczego w Ostrołęce PDF Drukuj

Komunikat Komisarza Wyborczego w Ostrołęce I i II z dnia 5 lutego 2019 r. dotyczącego miejsca, czasu i sposobu udostępniania do wglądu sprawozdań finansowych komitetów wyborczych uczestniczących w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 21 października 2018 r.

 
Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym Wybieram wybory PDF Drukuj

Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze organizuje III edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego -  propagowania idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Chętni uczniowie szkół mogą zgłaszać się do udziału w konkursie za pośrednictwem dyrektora swojej szkoły do 31 stycznia 2019 roku.

26 lutego br. o godzinie 12.00 odbędzie się szkolny etap Konkursu – test wyboru, składający się z 25 pytań.  Zakres tematyczny pytań obejmować będzie wszystkie działy Kodeksu wyborczego. Więcej informacji na temat konkursu, dostępnych jest pod adresem:

https://pkw.gov.pl/828_III_edycja