sobota, 18 Sie 2018
Jesteś tutaj: Home Wybory
Wybory Samorząd 2018
Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 r. PDF Drukuj

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 sierpnia 2018 r. w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

 

 

 

 
Obwieszczenia Wojewody Mazowieckiego PDF Drukuj

Obwieszczenia Wojewody Mazowieckiego z dnia 29 maja 2018 r. w sprawie ustalenia liczby radnych wybieranych w wyborach w 2018 r. na obszarze województwa mazowieckiego do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, rad powiatów, rad gmin oraz rad dzielnic miasta stołecznego Warszawy.

 
Dyżury Komisarza Wyborczego w Ostrołęce PDF Drukuj

Informacja dotycząca dyżurów Komisarza Wyborczego w Ostrołęce II właściwego dla Gminy Somianka

 
Rekrutacja na urzędników wyborczych – zgłoszenia do 16 kwietnia 2018 r. PDF Drukuj

Uwaga: Termin dokonywania zgłoszeń kandydatów został przedłużony do 16 kwietnia 2018 r.

Więcej na stronie internetowej: http://pkw.gov.pl/783_Urzednicy_wyborczy

 
Informacja Dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Ostrołęce PDF Drukuj

Informacja Dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Ostrołęce z dnia 13 marca 2018 r. dot. urzędników wyborczych.

 
Informacja PDF Drukuj

Informacja Dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Ostrołęce z dn. 21 lutego 2018 o naborze kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego

Pliki do pobrania

 

Termin przyjmowania zgłoszeń na urzędnika wyborczego, przez Dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Ostrołęce – został przedłużony do dnia 6 kwietnia 2018 r.

 
Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców! PDF Drukuj

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!

Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.

Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie.

Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos.

Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Co masz zrobić?

Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz.

Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców!

Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.

Materiał filmowy PKW

 
Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym PDF Drukuj

Państwowa Komisję Wyborczą wraz z Krajowym Biurem Wyborczym zorganizowała II edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory” . Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego – w szczególności dotyczącego wyborów samorządowych, propagowanie idei udziału w tych wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Więcej…
 
Wybory samorządowe - zobacz filmy i dowiedz się więcej! PDF Drukuj

Wybory samorządowe - zobacz filmy i dowiedz się więcej!Państwowa Komisja Wyborcza przygotowała zestaw filmów, przybliżający najważniejsze aspekty wyborów samorządowych. Wyjaśnia, jak oddać ważny głos, jak głosy przeliczane są na mandaty i jak zgłaszać nieprawidłowości, które mogą się wydarzyć podczas aktu głosowania. Przypomina, jakie zadania mają samorządy oraz jak działa system informatyczny, wspierający organy wyborcze.

Wybory samorządowe - zobacz filmy i dowiedz się więcej