środa, 13 Gru 2017
Jesteś tutaj: Home Strona główna

Aktualności

#000000

W blasku świec

6 grudnia 2017r. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował dla dzieci warsztaty "W blasku świec". Uczestnicy samodzielnie zaprojektowali swoją świecę żelową tworząc kompozycję z różnych materiałów – od kolorowego piasku, Więcej...

#000000

Przeżył wojnę, zabiła go miłość

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance 2 grudnia w sobotni wieczór zorganizował dla miłośników teatru wyjazd na musical „Piloci” grany na deskach Teatru „Roma” w Warszawie. „Piloci” to pełna emocji opowieść Więcej...

#000000

Koziołek Matołek wyrusza w świat

28 listopada 2017r. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował dla dzieci w wieku 3-5 lat oraz uczniów klas 0-II szkół podstawowych spektakl pt. „Koziołek Matołek wyrusza w świat” w wykonaniu Więcej...

#000000

Rodzinny wyjazd do teatru i Ogrodów Świateł

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance 25 listopada 2017r. razem ze Świetlicami Wiejskimi zorganizował rodzinny wyjazd do Warszawy i Wilanowa dla około 50 osób.   Więcej...

#000000

Walka, Krew, Ojczyzna - wyniki konkursu na projekt pocztówki

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował konkurs plastyczny na projekt pocztówki nawiązującej do Święta Niepodległości. Konkurs w tym roku cieszył bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż wpłynęło do nas aż 125 pomysłowych Więcej...

#000000
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/99402620171201_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/55547220171206_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/57194920171202_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/40648120171128_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/40942620171125_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/53870720171121_slajd.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Uczniowie z Ulasku ubrali choinkę

Uczniowie z Ulasku ubrali choinkę8 grudnia 2017 r. Urząd Gminy Somianka odwiedzili przemili goście- uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ulasku pod opieką nauczycielek p. Jolanty Filipczak i p. Anny Tomaszewskiej. Uczniowie przynieśli ze sobą ozdoby choinkowe i z miejsca przystąpili do strojenia choinki. W efekcie ich pracy nasza urzędowa choinka prezentuje się wspaniale, natomiast uczniowie otrzymali od Wójta Andrzeja Żołyńskiego słodkie wyrazy wdzięczności i uznania. Serdecznie dziękujemy!

Więcej…
 
W blasku świec

W blasku świec6 grudnia 2017r. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował dla dzieci warsztaty "W blasku świec". Uczestnicy samodzielnie zaprojektowali swoją świecę żelową tworząc kompozycję z różnych materiałów – od kolorowego piasku, przez świąteczne cekiny, po błyszczący brokat.

Więcej…
 
Przeżył wojnę, zabiła go miłość

Przeżył wojnę, zabiła go miłośćGminny Ośrodek Kultury w Somiance 2 grudnia w sobotni wieczór zorganizował dla miłośników teatru wyjazd na musical „Piloci” grany na deskach Teatru „Roma” w Warszawie. „Piloci” to pełna emocji opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową.

 

Więcej…
 
Koziołek Matołek wyrusza w świat

Koziołek Matołek wyrusza w świat28 listopada 2017r. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował dla dzieci w wieku 3-5 lat oraz uczniów klas 0-II szkół podstawowych spektakl pt. „Koziołek Matołek wyrusza w świat” w wykonaniu teatru TAK.

Więcej…
 
Rodzinny wyjazd do teatru i Ogrodów Świateł

Rodzinny wyjazd do teatru i Ogrodów ŚwiatełGminny Ośrodek Kultury w Somiance 25 listopada 2017r. razem ze Świetlicami Wiejskimi zorganizował rodzinny wyjazd do Warszawy i Wilanowa dla około 50 osób.

 

Więcej…
 
Informacja o badaniach

Informacja o badaniach

Czy wyższe niż przed rokiem ceny żywca wołowego i wieprzowego zachęcają do zwiększania hodowli?

Prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny badania pogłowia zwierząt wśród rolników wskazują, że w czerwcu 2017 roku, w porównaniu do czerwca 2016 roku, w Polsce wzrosło pogłowie bydła o 3,4%, a świń o 4,5%. Czy tendencja ta potwierdzi się w kolejnej edycji badań?

W dniach od 1 do 21 grudnia 2017 r. na terenie całego kraju wśród rolników prowadzących hodowlę zwierząt gospodarskich zostaną przeprowadzone dwa badania:

 

Więcej…
 
Walka, Krew, Ojczyzna - wyniki konkursu na projekt pocztówki

Walka, Krew, Ojczyzna - wyniki konkursu na projekt pocztówkiGminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował konkurs plastyczny na projekt pocztówki nawiązującej do Święta Niepodległości. Konkurs w tym roku cieszył bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż wpłynęło do nas aż 125 pomysłowych i kolorowych prac. Liczebność prac w poszczególnych kategoriach wyglądała następująco: kategoria I – 22, kategoria II – 57, kategoria III – 29 i kategoria IV – 17.

Więcej…
 
Odbiór wyrobów zawierających azbest

Odbiór wyrobów zawierających azbestUrząd Gminy Somianka informuje mieszkańców i właścicieli nieruchomości z terenu gminy Somianka, którzy posiadają na stanie zdjęty eternit z budynków o zgłaszanie się do Urzędu Gminy Somianka pok. Nr 7 w celu wypełnienia deklaracji o zamiarze przekazania do unieszkodliwienia wyroby zawierające azbest (płyty eternitu falistego lub płaskiego) z podaniem ilości płyt azbestowych (eternitu w m2 lub w sztukach). Deklarację można składać przez cały rok.

W przypadku wymiany pokrycia dachowego z budynku usytuowanego w odległości mniejszej niż 4m od granic nieruchomości należy zgłosić zamiar wymiany pokrycia dachowego w Wydziale Architektoniczno- Budowlanym Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Aleja Róż 2.

Więcej…
 
Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez PolskęW dniu 10 listopada 2017 r. wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii. Najmłodsi wykonali piękne flagi Polski. Starsi uczniowie z dumą nosili na piersi własnoręcznie wykonane kokardy narodowe.

 

Więcej…
 
Ślubowanie pierwszoklasistów

Ślubowanie pierwszoklasistówDnia 27 października w niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku" i dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów.

Więcej…
 
Kino, kręgle i coś jeszcze…

Kino, kręgle i coś jeszcze…3 listopada 2017 roku Gminny Ośrodek Kultury w Somiance wraz ze Świetlicami Wiejskimi zorganizował dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Somianka wyjazd do Warszawy.

Więcej…
 
Krzyż Zasługi dla Wiesława Bartosiaka – mieszkańca Gminy Somianka, wieloletniego radnego Rady Gminy Somianka

Krzyż Zasługi dla Wiesława Bartosiaka – mieszkańca Gminy Somianka, wieloletniego radnego Rady Gminy SomiankaMieszkaniec Gminy Somianka - Pan Wiesław Bartosiak – przedsiębiorca, społecznik, radny Rady Gminy Somianka w latach 1988-2014. Na wniosek Starosty Powiatu Wyszkowskiego - 25 października 2017 r. został odznaczony brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz społeczności lokalnej. Odznaczenie w imieniu Prezydenta RP wręczył mu Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Więcej…
 
Gmina Somianka wysoko w rankingu wydatków inwestycyjnych

Gmina Somianka wysoko w rankingu wydatków inwestycyjnychMiesięcznik „Wspólnota” czasopismo o tematyce samorządowej opublikowało Ranking wydatków inwestycyjnych samorządów 2014–2016.  Gmina Somianka zajęła w nim 47 lokatę na 1559 gmin wiejskich z całej Polski. W województwie mazowieckim nasza gmina zajęła 7 miejsce, a w powiecie wyszkowskim miejsce 1.

 

Więcej…
 
W Urzędzie Gminy Somianka zapłacisz kartą płatniczą i telefonem

W Urzędzie Gminy Somianka zapłacisz kartą płatniczą i telefonem

Urząd Gminy Somianka uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS. Program jest prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A., która pełni rolę koordynatora Programu oraz wspiera finansowo jego wdrożenie i funkcjonowanie.

 

Więcej…
 
Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wyszkowie

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w WyszkowiePowiatowy Lekarz Weterynarii w Wyszkowie informuje, że w związku z występowaniem ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w krajach Europy istnieje ryzyko przeniesienia tej choroby do gospodarstw utrzymujących drób w kraju.

Poniżej do pobrania ulotka oraz informacja dotycząca stosowania środków bioasekuracji.

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3