środa, 13 Gru 2017
Jesteś tutaj: Home Strona główna

Aktualności

#000000

W blasku świec

6 grudnia 2017r. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował dla dzieci warsztaty "W blasku świec". Uczestnicy samodzielnie zaprojektowali swoją świecę żelową tworząc kompozycję z różnych materiałów – od kolorowego piasku, Więcej...

#000000

Przeżył wojnę, zabiła go miłość

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance 2 grudnia w sobotni wieczór zorganizował dla miłośników teatru wyjazd na musical „Piloci” grany na deskach Teatru „Roma” w Warszawie. „Piloci” to pełna emocji opowieść Więcej...

#000000

Koziołek Matołek wyrusza w świat

28 listopada 2017r. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował dla dzieci w wieku 3-5 lat oraz uczniów klas 0-II szkół podstawowych spektakl pt. „Koziołek Matołek wyrusza w świat” w wykonaniu Więcej...

#000000

Rodzinny wyjazd do teatru i Ogrodów Świateł

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance 25 listopada 2017r. razem ze Świetlicami Wiejskimi zorganizował rodzinny wyjazd do Warszawy i Wilanowa dla około 50 osób.   Więcej...

#000000

Walka, Krew, Ojczyzna - wyniki konkursu na projekt pocztówki

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował konkurs plastyczny na projekt pocztówki nawiązującej do Święta Niepodległości. Konkurs w tym roku cieszył bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż wpłynęło do nas aż 125 pomysłowych Więcej...

#000000
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/99402620171201_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/55547220171206_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/57194920171202_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/40648120171128_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/40942620171125_slajd.jpg
/portal/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/53870720171121_slajd.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Urząd Gminy Somianka
Uczniowie z Ulasku ubrali choinkę PDF Drukuj

Uczniowie z Ulasku ubrali choinkę8 grudnia 2017 r. Urząd Gminy Somianka odwiedzili przemili goście- uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ulasku pod opieką nauczycielek p. Jolanty Filipczak i p. Anny Tomaszewskiej. Uczniowie przynieśli ze sobą ozdoby choinkowe i z miejsca przystąpili do strojenia choinki. W efekcie ich pracy nasza urzędowa choinka prezentuje się wspaniale, natomiast uczniowie otrzymali od Wójta Andrzeja Żołyńskiego słodkie wyrazy wdzięczności i uznania. Serdecznie dziękujemy!

Więcej…
 
W blasku świec PDF Drukuj

W blasku świec6 grudnia 2017r. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował dla dzieci warsztaty "W blasku świec". Uczestnicy samodzielnie zaprojektowali swoją świecę żelową tworząc kompozycję z różnych materiałów – od kolorowego piasku, przez świąteczne cekiny, po błyszczący brokat.

Więcej…
 
Przeżył wojnę, zabiła go miłość PDF Drukuj

Przeżył wojnę, zabiła go miłośćGminny Ośrodek Kultury w Somiance 2 grudnia w sobotni wieczór zorganizował dla miłośników teatru wyjazd na musical „Piloci” grany na deskach Teatru „Roma” w Warszawie. „Piloci” to pełna emocji opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową.

 

Więcej…
 
Koziołek Matołek wyrusza w świat PDF Drukuj

Koziołek Matołek wyrusza w świat28 listopada 2017r. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował dla dzieci w wieku 3-5 lat oraz uczniów klas 0-II szkół podstawowych spektakl pt. „Koziołek Matołek wyrusza w świat” w wykonaniu teatru TAK.

Więcej…
 
Rodzinny wyjazd do teatru i Ogrodów Świateł PDF Drukuj

Rodzinny wyjazd do teatru i Ogrodów ŚwiatełGminny Ośrodek Kultury w Somiance 25 listopada 2017r. razem ze Świetlicami Wiejskimi zorganizował rodzinny wyjazd do Warszawy i Wilanowa dla około 50 osób.

 

Więcej…
 
Informacja o badaniach PDF Drukuj

Informacja o badaniach

Czy wyższe niż przed rokiem ceny żywca wołowego i wieprzowego zachęcają do zwiększania hodowli?

Prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny badania pogłowia zwierząt wśród rolników wskazują, że w czerwcu 2017 roku, w porównaniu do czerwca 2016 roku, w Polsce wzrosło pogłowie bydła o 3,4%, a świń o 4,5%. Czy tendencja ta potwierdzi się w kolejnej edycji badań?

W dniach od 1 do 21 grudnia 2017 r. na terenie całego kraju wśród rolników prowadzących hodowlę zwierząt gospodarskich zostaną przeprowadzone dwa badania:

 

Więcej…
 
Walka, Krew, Ojczyzna - wyniki konkursu na projekt pocztówki PDF Drukuj

Walka, Krew, Ojczyzna - wyniki konkursu na projekt pocztówkiGminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował konkurs plastyczny na projekt pocztówki nawiązującej do Święta Niepodległości. Konkurs w tym roku cieszył bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż wpłynęło do nas aż 125 pomysłowych i kolorowych prac. Liczebność prac w poszczególnych kategoriach wyglądała następująco: kategoria I – 22, kategoria II – 57, kategoria III – 29 i kategoria IV – 17.

Więcej…
 
Odbiór wyrobów zawierających azbest PDF Drukuj

Odbiór wyrobów zawierających azbestUrząd Gminy Somianka informuje mieszkańców i właścicieli nieruchomości z terenu gminy Somianka, którzy posiadają na stanie zdjęty eternit z budynków o zgłaszanie się do Urzędu Gminy Somianka pok. Nr 7 w celu wypełnienia deklaracji o zamiarze przekazania do unieszkodliwienia wyroby zawierające azbest (płyty eternitu falistego lub płaskiego) z podaniem ilości płyt azbestowych (eternitu w m2 lub w sztukach). Deklarację można składać przez cały rok.

W przypadku wymiany pokrycia dachowego z budynku usytuowanego w odległości mniejszej niż 4m od granic nieruchomości należy zgłosić zamiar wymiany pokrycia dachowego w Wydziale Architektoniczno- Budowlanym Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Aleja Róż 2.

Więcej…
 
Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę PDF Drukuj

Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez PolskęW dniu 10 listopada 2017 r. wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii. Najmłodsi wykonali piękne flagi Polski. Starsi uczniowie z dumą nosili na piersi własnoręcznie wykonane kokardy narodowe.

 

Więcej…
 
Ślubowanie pierwszoklasistów PDF Drukuj

Ślubowanie pierwszoklasistówDnia 27 października w niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku" i dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4