Jesteś tutaj: Home

baner Narodowego Spisu Ludności 2021

plakat informacyjny o koronawirusie

Urząd Gminy Somianka
Nabory wniosków w LGDZZ PDF Drukuj

Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński informuje, że od 05 lipca do 19 lipca br. do godziny 14.00 będzie prowadzony nabór wniosków w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego PROW na lata 2014-2020 oraz w ramach Priorytetu 4 PO "Rybactwo i Morze".

Doradztwo w zakresie wdrażanych programów jest świadczone w Biurze Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński ul. Gen. Wł. Sikorskiego 11, pod numerami telefonów i adresami poczty elektronicznej dostępnymi na stronie internetowej Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński: www.lgdzz.pl. Jest ono realizowane w oparciu o Regulamin Organizacyjny Biura LGDZZ.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.lgdzz.pl

 
Informacja PDF Drukuj

Ze względu na utrzymujące się upały i prognozy pogody, które wskazują na wzrost temperatury powietrza, zarządzeniem Wójta Gminy Somianka godziny pracy pracowników Urzędu Gminy Somianka zostają ustalone następująco:

 • 22 czerwca 2021 r. (wtorek) 8:00-16:00
 • 23-24 czerwca 2021 (środa i czwartek) 8:00-15:00
 
To ostatnia szansa! Spisz się i wygraj samochód w Loterii NSP 2021! PDF Drukuj

Na grafice jest napis: Loteria Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.To ostatnia szansa na udział w Loterii Spisowej! Na zgłoszenie masz czas tylko do 7 lipca! Po lewej stronie widać samochód i dwie karty przedpłacone. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Po środku jest adres strony internetowej: loteria.spis.gov.pl. W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Spisując się przez Internet w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) nie tylko wypełniasz ciążący na Tobie obowiązek, ale dajesz też sobie szansę na atrakcyjne nagrody (w tym samochód!). Wystarczy pobrać unikatowy kod potwierdzający samospis internetowy i zarejestrować się w spisowej loterii. Masz na to czas tylko do 7 lipca!

Udział w NSP 2021 jest Twoim obowiązkiem i należy go jak najszybciej wypełnić. Warto to zrobić przez Internet - jeśli skorzystasz z samopisu internetowego dostępnego na stronie https://spis.gov.pl/, uzyskasz prawo do udziału w Loterii NSP 2021.

Zgłoszenia tylko do 7 lipca!

Więcej…
 
Rachmistrzowie ruszają w teren! PDF Drukuj

Na grafice jest napis: Woj. mazowieckie. Rachmistrzowie spisowi rozpoczynają pracę w terenie! Jeśli skontaktuje się Tobą rachmistrz, nie odmawiaj udzielenia odpowiedzi! Po prawej stronie widać uśmiechniętą kobietę. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Po środku jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Pomimo że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) trwa od 1 kwietnia, praca rachmistrzów terenowych była wstrzymana. Powód był oczywisty – pandemia. Wraz z poprawą sytuacji epidemicznej zezwolono rachmistrzom na prowadzenie wywiadów bezpośrednich. W województwie mazowieckim ruszają oni w teren od 23 czerwca.

Więcej…
 
Informacja ARiMR PDF Drukuj

Materiał siewny, pomoc klęskowa, wsparcie dla pszczelarzy – trwa przyjmowanie wniosków

Do Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa mogą składać wnioski o pomoc finansową rolnicy, którzy: ponieśli straty spowodowane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi w 2020 roku, chcą skorzystać z kwalifikowanego materiału siewnego lub prowadzą zarejestrowaną działalność pszczelarską.

 

Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj

Uprzejmie informujemy, że w dniu 25 czerwca 2021 r. (tj. piatek) Urząd Gminy Somianka będzie nieczynny. Dzień ten zostanie odpracowany w dniu 3 lipca 2021 r. (tj. sobota).

 
Usuwanie folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej PDF Drukuj

Wójt Gminy Somianka uprzejmie informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Gmina Somianka wyraża zainteresowanie przedmiotowym programem. Do złożenia wniosku o dotację wymagane jest przeprowadzenie inwentaryzacji ilości odpadów objętych programem.

W ramach programu kwalifikowane są wyłącznie koszty transportu z miejsca wskazanego przez Gminę oraz koszty odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach oraz typu Big-Bag, bez kosztu dostarczenia odpadów do wskazanych punktów.

W związku z powyższym w terminie do 12 lipca 2021 r. (włącznie) wszystkie osoby prowadzące gospodarstwo rolne na terenie gminy Somianka mogą zgłaszać się do udziału w programie. Wniosek należy złożyć w formie pisemnej w Urzędzie Gminy Somianka lub przesłać pocztą na adres: Urząd Gminy Somianka, Somianka-Parcele 16b, 07-203 Somianka (decyduje data stempla pocztowego).

Wnioski dostępne są w siedzibie tutejszego Urzędu oraz na stronie internetowej Urzędu - www.somianka.pl.

Wnioski złożone po terminie nie zostaną uwzględnione. Realizacja programu na terenie gminy Somianka będzie uzależniona od uzyskania dotacji.

Pliki do pobrania:

 
Myśl samodzielnie i nie bój się spisu! To nie boli PDF Drukuj

Na górze grafiki jest napis: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Poniżej jest tytuł grafiki: Nie bój się spisu, bądź na TAK! Pod tytułem umieszczono dziesięć punktów: 1.	Nie kieruj się komentarzami czy filmikami z Internetu! Czerp wiedzę o spisie ze sprawdzonych źródeł. 2.	Nie neguj zasadności spisu. Od stu lat przeprowadza się go w Polsce co dekadę. 3.	Nie odmawiaj uczestnictwa w spisie - jest on legalny i obowiązkowy 4.	Nie bój się o swoje dane, są bezpieczne 5.	Nie podawaj informacji o swoim majątku – nikt o niego nie zapyta 6.	Nie zakładaj z góry, że nie podołasz zadaniu - udział w spisie zajmuje kwadrans 7.	Nie korzystasz z Internetu - odbierz telefon i zaufaj rachmistrzowi 8.	Nie trać czasu, skorzystaj z fachowej pomocy 9.	Nie odkładaj spisu na później, oszczędź sobie stresu 10.	Nie odmawiaj udziału w spisie – odmowa jest zagrożona karą grzywny Pod punktami jest napis: spis.gov.pl Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Nie chcesz się spisać? Uważasz, że spis jest niepotrzebny? Twierdzisz, że to nielegalna inwigilacja i państwo chce znać twój majątek albo wykorzystać zebrane dane do celów podatkowych? Jeśli masz opory, żeby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), przeczytaj, dlaczego warto to zrobić. Dowiedz się, co zyskasz uczestnicząc w spisie, a co stracisz odmawiając udziału.

Więcej…
 
Zapraszamy na wyjazd na 28. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe PDF Drukuj

Nad grafiką na niebieskim tle widnieje napis: Wójt Gminy Somianka i Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zapraszają na wyjazd. Na środku na grafice na rozjaśnionym niebieskim tle jest napis: Na 28. Ogólnopolskie spotkania trzeźwościowe Sanktuarium Maryjne w Licheniu. Pod spodem na niebieskim tle: 24 lipca 2021 roku (sobota) koszt wyjazdu 35 zł/os. (gmina Somianka). Pod spodem na szarym tle wypunktowany jest program wyjazdu: Zwiedzanie z przewodnikiem sanktuarium, Droga Krzyżowa, Spotkanie przy muzyce, Udział w mityngach (wybór mityngu zależnie od własnych potrzeb: AA, Al-Anon, DDA, Alateen, NA, AH, AP, AŻ, SLAA, SA i S-Anon, dla osób zadłużonych i ich rodzin-warsztaty i mityng), Modlitwa we własnych intencjach w dowolnie wybranych nabożeństwach i Mszach Świętych. Na samym dole na niebieskim tle wdnieje informacja: Zapisy od 21 czerwca 2021 roku /Liczba miejsc ograniczona Bliższe informacje: Gminny Ośrodek Kultury w Somiance tel. 29 74 187 60.

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza na wyjazd do Lichenia w dn. 24.07.2021r. na 28. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe. Zapisy rozpoczynają się 21.06.2021r. od godz. 8.00. Liczba miejsc ograniczona! Bliższe informacje: Gminny Ośrodek Kultury w Somiance tel.: 29 74 187 60.

Pliki do pobrania:

 
Spisz się w Gminnym Punkcie Spisowym PDF Drukuj

Zapraszamy mieszkańców Gminy Somianka, którzy nie mają możliwości spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym przez Internet lub potrzebują pomocy do spisania się w Gminnym Punkcie Spisowym zorganizowanym w budynku Urzędu Gminy Somianka.

Gminny Punkt Spisowy czynny jest w godzinach:

 • Poniedziałek, środa czwartek       od 8:00 do 15:00
 • Wtorek      od 8:00 do 16:00
 • Piątek        od 8:00 do 14:00

W przypadku chęci skorzystania z puntu spisowego  w Urzędzie Gminy  prosimy o kontakt telefoniczny 29 74 187 90 lub 29 74 187 96 albo kontakt osobisty – informacja w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Gminy Somianka (na parterze).

 
Piknik Rodzinny PDF Drukuj

W naszej gminie  12 czerwca 2021 roku odbył się Piknik Rodzinny na placu za Urzędem Gminy w Somiance zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Somiance.

Więcej…
 
Dzwoni numer 22 828 88 88? Odbierz, to rachmistrz spisowy! PDF Drukuj

Na grafice jest napis: Dzwoni numer 22 828 88 88 lub 22 279 99 99? Odbierz, to rachmistrz spisowy! Po prawej stronie widać kobietę trzymającą przy uchu słuchawkę telefoniczną. Pod zdjęciem kobiety jest napis: Rachmistrz nie jest anonimowy. Możesz sprawdzić jego tożsamość! Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Rachmistrzowie spisowi kontaktują się na razie tylko przez telefon. Niestety wiele osób ignoruje połączenia od nich lub boi się je odebrać. Należy pamiętać, że rachmistrzowie dzwonią z dwóch numerów: 22 828 88 88 oraz za pośrednictwem infolinii spisowej 22 279 99 99. Te połączenia warto odbierać, żeby z pomocą rachmistrza szybko i wygodnie wywiązać się z obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021).

Więcej…
 
Popisanie umów w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021 PDF Drukuj

W dniu 11 czerwca 2021r. w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021” Gmina Somianka podpisała z Samorządem Województwa Mazowieckiego 5 umów o udzielenie pomocy finansowej ze środków własnych budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację poniższych zadań:

Więcej…
 
Modernizacja gospodarstw: pięć naborów wniosków w jednym terminie PDF Drukuj

Od 21 czerwca 2021 r. można ubiegać się o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych”, i to we wszystkich pięciu jej obszarach. Wnioski Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała do 19 sierpnia 2021 r.

Po raz pierwszy odbędą się w tym samym terminie nabory wniosków o przyznanie pomocy dotyczące wszystkich obszarów wsparcia, tj.: rozwój produkcji prosiąt (obszar A), rozwój produkcji mleka krowiego (obszar B) oraz rozwój produkcji bydła mięsnego (obszar C) a także obszaru związanego z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu (obszar D) oraz nawadniania w gospodarstwie.

Więcej…
 
Zapraszamy do spędzenia krótkiego czasu z Nami na Półkoloniach! PDF Drukuj

Plakat imprezy


Wójt Gminy Somianka i Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza dzieci i młodzież na Półkolonie, które realizowane będą w terminach:

 • 12 - 16 lipca 2021 r. – (rejon Somianki),
 • 19 - 23 lipca 2021 r. – (rejon Woli Mystkowskiej)
 • Grupa w wieku 7-15 lat

Zapisy rozpoczynają się 14 czerwca 2021 r. (poniedziałek) od godz. 8.00. Liczba miejsc ograniczona – 45 osób/ turnus. Dopłata 180,00 zł/osoba.
Jeśli chodzi o kolejność zapisów pierwszeństwo mają osoby, które przyjdą osobiście.

Bliższe informacje: Gminny Ośrodek Kultury w Somiance tel. 29 74 187 60

 
Informacja PDF Drukuj

Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5