Jesteś tutaj: Home

baner Wybory Prezydenta RP

baner Wybory Prezydenta RP

Urząd Gminy Somianka
Informacja w sprawie koronawirusa PDF Drukuj

Informacja
w sprawie koronawirusa

W związku z kolejnymi stwierdzonymi w Polsce przypadkami koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo sanitarne, zwracamy się do mieszkańców z prośbą o ograniczenie osobistych wizyt w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Somiance, a w miarę możliwości załatwianie spraw drogą elektroniczną lub przez telefon.

Osoby oczekujące na załatwienie spraw prosimy, by zachowywały odpowiednią odległość - co najmniej 1 m od innych osób oczekujących. Jednocześnie informujemy o konieczności przestrzegania zasad zalecanych przez służby sanitarne.

 
Komunikat PDF Drukuj

Pilne

Premier RP Mateusz Morawiecki poinformował, że od poniedziałku 16 marca br. zostaną zamknięte wszystkie placówki oświatowe. Żłobki, przedszkola, szkoły, uczelnie będą zamknięte przez dwa tygodnie.

Od jutra do piątku planowane są wyłącznie zajęcia opiekuńcze dla najmłodszych dzieci.

 
Dzień Kobiet 2020 PDF Drukuj

Dzień Kobiet 2020(...) Piękno kobiety nie zależy od jej ubrań, figury ani fryzury. Piękno Kobiety znajduje się w jej oczach, to drzwi do jej serca."

Na dobry początek odbyło się spotkanie autorskie z Iloną Gołębiewską, którą pokrótce przedstawiła p.o. Dyrektora GOK Wioletta Staśkiewicz. Nasza pisarka w wieku 5 lat postanowiła, że w przyszłości będzie uczyć i pisać książki… i słowa dotrzymała.

Więcej…
 
Informacja SPZZOZ w Wyszkowie PDF Drukuj

Informacja dla pacjentów i ich rodzin w przypadku podejrzenia zakażenia nowym koronawirusem (SARS-CoV-2)

Pacjent manifestujący objawy i spełniający poniższe kryteria powinien być hospitalizowany w oddziale zakaźnym (obserwacyjno-zakaźnym) z zapewnieniem warunków izolacji oddechowej i ścisłego reżimu sanitarnego.

Kryteria kliniczne:
każda osoba, u której wystąpił objaw ostrej infekcji układu oddechowego:

  • gorączka,
  • kaszel,
  • duszność.

Kryteria epidemiologiczne:
każda osoba, która w okresie 14 dni przed wystąpieniem wyżej wymienionych objawów spełniała następujące kryteria:

  • podróżowała/przebywała w regionie, w którym podejrzewa się utrzymującą się transmisję SARS-CoV-2,
  • miała bliski kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 (kontakt z przypadkiem potwierdzonym lub przypadkiem prawdopodobnym),
  • pracowała lub przebywała jako odwiedzający w jednostce opieki zdrowotnej, w której leczono pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie nie posiada oddziału zakaźnego. W związku z tym prosimy pacjentów manifestujących objawy i spełniających kryteria o zgłaszanie się do najbliższego Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie, ul. Wolska 37.

https://www.szpitalwyszkow.pl/2020/03/05/informacja-dla-pacjentow-i-ich-rodzin-w-przypadku-podejrzenia-zakazenia-nowym-koronawirusem-sars-cov-2/

informacja SPZOZ w Wyszkowie

Informacja postępowanie w przypadku podejrzenia zarażenia

wykaz szpitali zakaźnych

 
Plan priorytetowy dzielnicowego PDF Drukuj

Plan priorytetowy dzielnicowegoPosterunek Policji w Somiance
Rejon nr 11
Obejmuje swym działaniem teren administracyjny gminy Somianka

Plan priorytetowy dzielnicowego st. sierż. Justyna Mroczkowska

Zakładanym celem do osiągnięcia w okresie od 01.01.2020 roku do 30.06.2020 roku jest zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, a także ograniczenia zjawiska spożywania alkoholu, dewastacji ogólnie dostępnego mienia, zaśmiecania oraz zakłócania ładu i porządku publicznego oraz zdarzeń kryminalnych w rejonie sklepu spożywczego w miejscowości Wola Mystkowska 51, gm. Somianka.

W związku z powyższym dzielnicowy zwraca się z apelem do osób zamieszkujących w bezpośrednim sąsiedztwie wskazanego miejsca oraz przemieszczających się w jego rejonie o reagowanie na wszelkiego rodzaju przejawy łamania prawa. W szczególności o tym fakcie należy powiadomić policję lub skontaktować się z dzielnicowym.

 
Zostań Rodziną Wspierającą PDF Drukuj

Zostań Rodziną WspierającąGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somiance zaprasza do współpracy rodziny zainteresowane wsparciem rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu swoich funkcji opiekuńczo – wychowawczych. Zostając rodziną wspierającą możecie Państwo podzielić się swoim doświadczeniem i wesprzeć inne rodziny.

Więcej…
 
XVIII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne PDF Drukuj

 XVIII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo RolneKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVIII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne to jedno z wielu działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.

Więcej…
 
Półkolonie zimowe 2020 PDF Drukuj

Półkolonie zimowe 2020Za nami dwa tygodnie atrakcji, spotkań i wyjazdów podczas półkolonii, w których wzięło udział 90 dzieciaków w wieku 7-16 lat. Uczestnicy zapamiętają ten czas ferii jako okres harców, radosnej zabawy i zawierania nowych znajomości oraz rozsądnego korzystania z atrakcji wokół. Tak bogaty program mógł być zrealizowany dzięki wsparciu Gminy Somianka w kwocie 100 zł na każdego uczestnika półkolonii.

 

Więcej…
 
Informacja ARiMR PDF Drukuj

Informacja ARiMRDopłaty 2020: ARiMR przyjmuje oświadczenia od 2 marca

Rolnicy prowadzący małe gospodarstwa również w tym roku będą mogli złożyć zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2014-2020 papierowe oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego. W tym roku termin rozpocznie się 2 marca i potrwa do 15 kwietnia 2020 r.

Więcej…
 
ARiMR: Ruszył nabór wniosków o dotację na nawadnianie gospodarstwa PDF Drukuj

logo ARiMRRolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. 21 lutego ruszył nabór wniosków, który potrwa do 20 kwietnia 2010 r.

Więcej…
 
Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka PDF Drukuj

ELIMINACJE GMINNE ODBĘDĄ SIĘ W INNYM TERMINIE

plakat mały

Zapraszamy do wzięcia udziału w 43. Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka. Etap gminny konkursu odbędzie się 17 marca 2020 roku o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance. Regulaminy i zasady konkursu do pobrania w załącznikach.

Pliki do pobrania:

 
Zapraszamy na wyjazd do teatru PDF Drukuj

plakat wyjazd do teatru

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza miłośników teatru na Spektakl pt. „Atrakcyjna Wdowa” grany na deskach Teatru Komedia w Warszawie, który odbędzie się 19 kwietnia 2020 r. (niedziela, godz. 16.00). Zapisy rozpoczynają się 25 lutego 2020r. od godz. 8.00. Liczba miejsc ograniczona – 40 osób. Koszt wyjazdu 110,00zł/osobę. Bliższe informacje: Gminny Ośrodek Kultury w Somiance tel. 29 74 187 60

 
Ulotka informacyjna PDF Drukuj

Ulotka informacyjna Wojewody Mazowieckiego "Zasady, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków”

 
Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej PDF Drukuj

Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej Od 10 lutego 2020 r. do 10 marca 2020 r. można zgłaszać swoje uwagi i wnioski do projektu dokumentu pn. Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego (SSL).

Dokument poddany konsultacjom społecznym obejmuje stworzenie Centralnego Portu Komunikacyjnego poprzez budowę Portu Lotniczego Solidarność wraz z Inwestycjami Towarzyszącymi: Drogowymi i Kolejowymi.

Więcej…
 
Najlepszy Czytelnik 2019 roku PDF Drukuj

Najlepszy Czytelnik 2019 rokuZ przyjemnością pragniemy poinformować, iż wyłoniliśmy Najlepszych Czytelników Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance. Są to osoby, które systematycznie przychodziły do biblioteki w Somiance w 2019 roku i wypożyczyły największą ilość książek.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny KRUS PDF Drukuj

Konkurs plastyczny KRUSZapraszamy dzieci do udziału w 10. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który w 2020 roku przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 2 z 6