Jesteś tutaj: Home

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - Złóż deklarację

plakat informacyjny o koronawirusie

Urząd Gminy Somianka
Obwieszczenia Wójta Gminy Somianka PDF Drukuj

Dodatkowy plan polowań zbiorowych Koła Łowieckiego "Hubert".

 
Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego PDF Drukuj

Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

Więcej…
 
Obwieszczenia Wójta Gminy Somianka PDF Drukuj

Plan polowań zbiorowych Koła Łowieckiego "Narew".

 
Zagospodarowanie terenu w sołectwie Nowe Wypychy poprzez ustawienie drewnianej altany PDF Drukuj
środa, 03 listopada 2021 15:08

Zadanie pn. „Zagospodarowanie terenu w sołectwie Nowe Wypychy poprzez ustawienie drewnianej altany” współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021”.

Całkowity koszt zadania: 32.000,00 zł, dofinansowanie: 10.000,00 zł.

W ramach zadania została wykonana drewniana altana o wymiarach 9 m x 5 m.

 
Zagospodarowanie placu zabaw przy szkole w Woli Mystkowskiej PDF Drukuj
środa, 03 listopada 2021 15:07

Zadanie pn. „Zagospodarowanie placu zabaw przy szkole w Woli Mystkowskiej” współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021”.

Całkowity koszt zadania: 27.655,57 zł, dofinansowanie: 10.000,00 zł.

W ramach zadania doposażony został plac zabaw przy szkole w Woli Mystkowskiej poprzez montaż dodatkowych huśtawek (czwórka, ważka, bocianie gniazdo) i zjeżdżalni.

 
Zagospodarowanie placu zabaw w miejscowości Skorki PDF Drukuj
środa, 03 listopada 2021 15:04

Zadanie pn. „Zagospodarowanie placu zabaw w miejscowości Skorki” współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021”.

Całkowity koszt zadania: 39.540,44 zł, dofinansowanie: 10.000,00 zł.

W ramach zadania zostało zamontowane urządzenie zabawowe zawierające: 2 x wieża czworokątna, pomost linowy, wejście wspinaczkowe, drabinka łukowo-linowa, zjeżdżalnia, rura strażacka i ścianka linowa kratownica, urządzenia siłowe: wahadło + stepper oraz biegacz oraz zamontowana została nawierzchnia z mat gumowych.

 
Nowa cyfrowa rzeczywistość w ZUS ułatwieniem dla przedsiębiorców PDF Drukuj

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który w tym roku przypada 8-14 listopada 2021 r. Oddział ZUS w Płocku organizuje 9 listopada 2021 r. w godz. 10-12 bezpłatne webinarium pt.  „Nowa cyfrowa rzeczywistość w ZUS ułatwieniem dla przedsiębiorców”.

W trakcie wykładu przedstawione zostaną kluczowe programy transformacji cyfrowej ZUS pomocne m.in. w prowadzeniu działalności gospodarczej, wybrane zagadnienia dot. prowadzenia działalności gospodarczej w szczególności ulgi i umorzenia w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne, świadczenia dla opłacających składki oraz bezpieczne formy kontaktu z ZUS. Poruszana będzie też kwestia  bardzo ważnych zmianach w przepisach, które będą wchodziły w życie już wkrótce.

Szczegóły spotkania przesyłam w załączeniu

 
Montaż oświetlenia ulicznego w sołectwie Somianka Zaszosie PDF Drukuj
środa, 03 listopada 2021 13:43

Zadanie pn. „Montaż oświetlenia ulicznego w sołectwie Somianka Zaszosie” współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021”.

Całkowity koszt zadania: 24.833,70 zł, dofinansowanie: 10.000,00 zł.

W ramach zadania wybudowano odcinek elektroenergetycznej linii napowietrznej oświetlenia ulicznego niskiego napięcia o długości 470,00 metrów wraz z posadowieniem elektroenergetycznych stanowisk słupowych oświetlenia ulicznego niskiego napięcia oraz zamontowano oprawy oświetlenia ulicznego w ilości 5 kompletów.

 
Remont dachu na budynku w Starym Mystkówcu PDF Drukuj
środa, 03 listopada 2021 13:40

Zadanie pn. „Remont dachu na budynku w Starym Mystkówcu” współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021”.

Całkowity koszt zadania: 43.050,00 zł, dofinansowanie: 10.000,00 zł.

W ramach zadania wyremontowano dach na budynku spichlerza znajdującego się w zabytkowym XIX-wiecznym parku.

 
Informacja dla hodowców świń PDF Drukuj

Dokumenty przekazane przez Powiatową Inspekcję Weterynarii w związku ze szczególnymi środkami zwalczania afrykańskiego pomoru świń i koniecznością dostosowania do wymogów bioasekuracji gospodarstw.

UWAGA: termin spełnienia wymogu posiadania planu bezpieczeństwa biologicznego został wydłużony do dnia 30 listopada 2021 r.

Pliki do pobrania:

 
Obwieszczenia Wójta Gminy Somianka PDF Drukuj

Plany polowań zbiorowych Kół Łowieckich "Leszczyna" i "Rogacz".

 
Obwieszczenia Wójta Gminy Somianka PDF Drukuj

Plany polowań zbiorowych Kół Łowieckich "Hubert", "Lasy" i "Ponowa".

 
Informacja ARiMR PDF Drukuj

Tworzenie grup producentów i organizacji producentów – można składać wnioski

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Nabór potrwa do 30 listopada 2021 r.

Więcej…
 
Utylizacja azbestu 2021 PDF Drukuj

plakat informacyjny

 

Więcej…
 
Zakończenie projektu Odnawialne Źródła Energii w Gminach Brańszczyk, Somianka, Zatory PDF Drukuj

Gmina Somianka zakończyła realizację i rozliczyła projekt pn.: „Odnawialne Źródła Energii w Gminach Brańszczyk, Somianka, Zatory”. Projekt realizowany był w ramach Priorytetu IV „Przejście na gospodarkę niskoemisyjną“ Działania 4.1 „Odnawialne źródła energii (OZE)“, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Projekt zakładał zakup i montaż instalacji kolektorów słonecznych oraz instalacji fotowoltaicznych na terenie 3 gmin partnerskich: Brańszczyk, Somianka, Zatory. W wyniku realizacji projektu powstało 754 instalacji OZE, z czego 744 to instalacje kolektorów słonecznych zlokalizowane na posesjach prywatnych (330 na terenie gminy Brańszczyk, 161 na terenie gminy Somianka, 253 na terenie gminy Zatory), a 10 to instalacje fotowoltaiczne na budynkach użyteczności publicznej (2 na terenie gminy Brańszczyk, 6 na terenie gminy Somianka, 2 na terenie gminy Zatory).

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Wartość zadania: 9.114.571,01 zł, dofinansowanie z EFRR: 4.628.726,71 zł.

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 2 z 5