Jesteś tutaj: Home

baner Narodowego Spisu Ludności 2021

plakat informacyjny o koronawirusie

Urząd Gminy Somianka
Zapraszamy na wyjazd na 28. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe PDF Drukuj

Nad grafiką na niebieskim tle widnieje napis: Wójt Gminy Somianka i Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zapraszają na wyjazd. Na środku na grafice na rozjaśnionym niebieskim tle  jest napis: Na 28. Ogólnopolskie spotkania trzeźwościowe Sanktuarium Maryjne w Licheniu. Pod spodem na niebieskim tle: 24 lipca 2021 roku (sobota) koszt wyjazdu 35 zł/os. (gmina Somianka). Pod spodem na szarym tle wypunktowany jest program wyjazdu: Zwiedzanie z przewodnikiem sanktuarium, Droga Krzyżowa, Spotkanie przy muzyce, Udział w mityngach (wybór mityngu zależnie od własnych potrzeb: AA, Al-Anon, DDA, Alateen, NA, AH, AP, AŻ, SLAA, SA i S-Anon, dla osób zadłużonych i ich rodzin-warsztaty i mityng), Modlitwa we własnych intencjach w dowolnie wybranych nabożeństwach i Mszach Świętych. Na samym dole na niebieskim tle wdnieje informacja: Zapisy od 21 czerwca 2021 roku /Liczba miejsc ograniczona Bliższe informacje: Gminny Ośrodek Kultury w Somiance tel. 29 74 187 60.

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza na wyjazd do Lichenia w dn. 24.07.2021r. na 28. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe. Zapisy rozpoczynają się 21.06.2021r. od godz. 8.00. Liczba miejsc ograniczona! Bliższe informacje: Gminny Ośrodek Kultury w Somiance tel.: 29 74 187 60.

Pliki do pobrania:

 
Piknik Rodzinny PDF Drukuj

W naszej gminie  12 czerwca 2021 roku odbył się Piknik Rodzinny na placu za Urzędem Gminy w Somiance zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Somiance.

Więcej…
 
Dzwoni numer 22 828 88 88? Odbierz, to rachmistrz spisowy! PDF Drukuj

Na grafice jest napis: Dzwoni numer 22 828 88 88 lub 22 279 99 99? Odbierz, to rachmistrz spisowy! Po prawej stronie widać kobietę trzymającą przy uchu słuchawkę telefoniczną. Pod zdjęciem kobiety jest napis: Rachmistrz nie jest anonimowy. Możesz sprawdzić jego tożsamość! Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Rachmistrzowie spisowi kontaktują się na razie tylko przez telefon. Niestety wiele osób ignoruje połączenia od nich lub boi się je odebrać. Należy pamiętać, że rachmistrzowie dzwonią z dwóch numerów: 22 828 88 88 oraz za pośrednictwem infolinii spisowej 22 279 99 99. Te połączenia warto odbierać, żeby z pomocą rachmistrza szybko i wygodnie wywiązać się z obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021).

Więcej…
 
Popisanie umów w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021 PDF Drukuj

W dniu 11 czerwca 2021r. w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021” Gmina Somianka podpisała z Samorządem Województwa Mazowieckiego 5 umów o udzielenie pomocy finansowej ze środków własnych budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację poniższych zadań:

Więcej…
 
Modernizacja gospodarstw: pięć naborów wniosków w jednym terminie PDF Drukuj

Od 21 czerwca 2021 r. można ubiegać się o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych”, i to we wszystkich pięciu jej obszarach. Wnioski Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała do 19 sierpnia 2021 r.

Po raz pierwszy odbędą się w tym samym terminie nabory wniosków o przyznanie pomocy dotyczące wszystkich obszarów wsparcia, tj.: rozwój produkcji prosiąt (obszar A), rozwój produkcji mleka krowiego (obszar B) oraz rozwój produkcji bydła mięsnego (obszar C) a także obszaru związanego z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu (obszar D) oraz nawadniania w gospodarstwie.

Więcej…
 
Zapraszamy do spędzenia krótkiego czasu z Nami na Półkoloniach! PDF Drukuj

Plakat imprezy


Wójt Gminy Somianka i Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza dzieci i młodzież na Półkolonie, które realizowane będą w terminach:

  • 12 - 16 lipca 2021 r. – (rejon Somianki),
  • 19 - 23 lipca 2021 r. – (rejon Woli Mystkowskiej)
  • Grupa w wieku 7-15 lat

Zapisy rozpoczynają się 14 czerwca 2021 r. (poniedziałek) od godz. 8.00. Liczba miejsc ograniczona – 45 osób/ turnus. Dopłata 180,00 zł/osoba.
Jeśli chodzi o kolejność zapisów pierwszeństwo mają osoby, które przyjdą osobiście.

Bliższe informacje: Gminny Ośrodek Kultury w Somiance tel. 29 74 187 60

 
Informacja PDF Drukuj

Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń

 
Druga udana akcja krwiodawstwa w Somiance PDF Drukuj

31 maja 2021 roku w Somiance, na placu targowym za Urzędem Gminy , po raz drugi odbyła się Akcja Krwiodawstwa. Tym razem krwiodawcy również nie zawiedli - zebrano ponad 5 litrów krwi! Akcja w Somiance, organizowana przez Porębską Kropelkę - Oddział Klubu HDK Legion, odbyła się w ramach prowadzonego na terenie powiatu wyszkowskiego cyklu akcji pn. "Krwi nie zastąpi żaden lek" pod honorowym patronatem Wójta Gminy Somianka.

Więcej…
 
Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jego pomocy! PDF Drukuj

Na grafice jest napis: Odbierz telefon od rachmistrza i skorzystaj z jego pomocy! Rachmistrz dzwoni z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Po prawej stronie widać uśmiechniętą kobietę trzymającą w dłoni telefon. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Rachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprzedawca ani wyłudzacz danych. Kiedy do Ciebie dzwoni, robi to po, żeby Ci pomóc wypełnić obowiązek spisowy! Dlatego gdy zobaczysz, że dzwoni 22 828 88 88, odbierz telefon od rachmistrza, wysłuchaj go i od razu spisz się razem z nim! Oszczędzisz na czasie i rachunku telefonicznym.

Nie jesteś jeszcze w gronie osób spisanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021)? Możesz w takim razie spodziewać się telefonu od rachmistrza. Nie ignoruj tego połączenia i nie odmawiaj pod byle pretekstem. Rachmistrz jest dla Ciebie wsparciem i naprawdę warto skorzystać z jego pomocy.

Więcej…
 
Informacja ARiMR PDF Drukuj

Weź pieniądze i posadź las – wkrótce ruszy nabór wniosków

Rolnicy gospodarujący na gruntach o słabszej jakości, które nie zapewniają odpowiednich plonów, mogą posadzić na nich las i uzyskać na ten cel dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O „Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych” finansowane z budżetu PROW 2014-2020 można się będzie starać od 1 czerwca do 2 sierpnia 2021 r.

Więcej…
 
Rachmistrz telefoniczny – o co zapyta i czy można odmówić rozmowy? PDF Drukuj

Na grafice jest napis: Rachmistrz telefoniczny. Sprawdź, o co może zapytać i czy można odmówić rozmowy? Obok widać kobietę rozmawiającą przez telefon. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, NSP 2021.

Rachmistrz telefoniczny – o co zapyta i czy można odmówić rozmowy?

Osobom, które nie spisały się jeszcze w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), pomogą rachmistrzowie telefoniczni. Od początku maja zaczną dzwonić do mieszkańców z nr telefonu 22 828 88 88. Ze względu na wspólne zdrowie jest to obecnie jedyna forma pracy rachmistrzów. Warto wiedzieć wcześniej, jakich pytań się spodziewać i czy możemy prosić rachmistrza o inny termin rozmowy.

Więcej…
 
Instrukcja udziału w NSP2021 PDF Drukuj

Instrukcja udziału w NSP2021

 
Podpisanie umowy o dofinansowanie remontu dachu hali sportowej PDF Drukuj

12 maja 2021r. w Sali konferencyjnej pod Gminnym Ośrodkiem Kultury w Somiance miało miejsce podpisanie umowy o dofinansowanie remontu dachu hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Somiance. W ramach inwestycji dach pokryty zostanie nową blachą, zamontowane zostaną rynny dachowe i rury spustowe. Wykonana zostanie także obróbka komina wraz z montażem taśm kominowych oraz obsadzeniem kratek wentylacyjnych.  Samorząd na ten cel przekaże kwotę 94.563,00zł. Wartość całkowita realizowanej inwestycji wynosi 159.000,00zł. W tym dniu gościliśmy w Somiance Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, członków zarządu województwa mazowieckiego Panią Elżbietę Lanc i Panią Janinę Ewę Orzełowską oraz Pana Mirosława Augustyniaka radnego sejmiku województwa mazowieckiego. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

Więcej…
 
Dzwoni rachmistrz? Sprawdź jego tożsamość i się spisz! PDF Drukuj

Na grafice jest napis: Sprawdź tożsamość rachmistrza spisowego! Rachmistrz będzie dzwonić z numeru telefonu 22 828 88 88. Możesz sprawdzić jego dane: na stronie internetowej rachmistrz.stat.gov.pl/formularz, dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99. Po prawej stronie grafiki widać obrazek identyfikatora. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, NSP 2021.

Osoby, które nie wypełniły jeszcze obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), powinny spodziewać się telefonu od rachmistrza. Jego tożsamość będzie można sprawdzić na kilka sposobów.

 

W kwietniu, pierwszym miesiącu NSP 2021, funkcjonowały tylko dwie metody spisowe: samospis internetowy oraz spis przez telefon za pośrednictwem infolinii dostępnej pod numerem 22 279 99 99. Od 13 maja akcję spisową wzmocnią rachmistrzowie telefoniczni – będą się oni kontaktować z osobami, które jeszcze nie wypełniły formularza spisowego. Ze względu na sytuację epidemiczną wstrzymano do odwołania pracę rachmistrzów w terenie. Nie będą oni odwiedzać mieszkań i prowadzić spisu w formie bezpośredniej rozmowy.

Więcej…
 
Loteria NSP 2021 PDF Drukuj

Na górze grafiki jest napis: Loteria Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Poniżej jest napis: Sprawdź co możesz zyskać spisując się przez Internet! Regulamin i szczegóły loteria.spis.gov.pl Po lewej stronie grafiki widać samochód i karty przedpłacone. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, NSP 2021.

 
Rachmistrzowie spisowi rozpoczną pracę w maju PDF Drukuj

Po lewej stronie grafiki widać kobietę w średnim wieku. Po prawej stronie grafiki jest napis: Rachmistrz spisowy rozpocznie pracę w maju! Poniżej jest napis spis.gov.pl. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, NSP 2021.

Najważniejsze metody Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) to samospis internetowy i spis przez telefon. Spisywaniem mieszkańców Polski będą się też zajmować rachmistrzowie. Ze względu na sytuację epidemiczną rozpoczną pracę na początku maja i będą się kontaktować WYŁĄCZNIE przez telefon.

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 3 z 6