Jesteś tutaj: Home

baner Wybory Prezydenta RP

Urząd Gminy Somianka
Podziękowania PDF Drukuj

Serdeczne podziękowania kieruję na ręce Pana Starosty Jerzego Żukowskiego i Wicestarosty Powiatu Wyszkowskiego Leszka Marszała za przekazanie 1000 maseczek wielokrotnego użytku Sealed. Przekazane maseczki pozostaną do dyspozycji Urzędu Gminy w Somiance i trafią do najbardziej potrzebujących wsparcia mieszkańców Gminy Somianka, którzy z różnych przyczyn nie byli w stanie zaopatrzyć się w ten niezbędny środek ochrony.

Warto pomagać Smile

Andrzej Żołyński
Wójt Gminy Somianka

 

Więcej…
 
ARiMR udziela wsparcia w obszarze nawodnienia w gospodarstwie PDF Drukuj

Rolnicy, którzy chcą otrzymać dotację z ARiMR na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa, mają na to czas do 20 lipca 2020r. Poniżej znajduje się szereg informacji, które przybliżą, na jakie inwestycje można uzyskać wsparcie w ramach „Modernizacji Gospodarstw Rolnych” obszar nawadnianie w gospodarstwie.

Więcej…
 
Informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Somiance PDF Drukuj

Uwaga! Zmiany w dochodzie utraconym w świadczeniach rodzinnych i funduszu alimentacyjnym w związku z COVID-19

Katalog okoliczności uznawanych za utratę dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego został rozszerzony o obniżenie wynagrodzenia z tytułu zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej lub obniżenie dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej z powodu przeciwdziałania COVID-19.

Więcej…
 
Zdalna szkoła - laptopy dla nauczycieli i uczniów z terenu Gminy Somianka PDF Drukuj

logo

Gmina Somianka zakupiła 33 laptopy wraz z oprogramowaniem, niezbędnych do zdalnego nauczania, trafią one do szkół z terenu gminy Somianka. Gmina Somianka pozyskała na ten cel 59 994,00 zł, w ramach tej kwoty zakupiła 33 laptopy z systemem operacyjnym oraz oprogramowaniem Office. Komputery są w komplecie z myszką. Jest to sprzęt, który ma ułatwić nauczycielom i uczniom naukę na odległość.

Zadanie jest w 100% dofinansowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”, projekt grantowy pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

 

Więcej…
 
Pomoc suszowa – ARiMR sukcesywnie realizuje wypłaty PDF Drukuj

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wznowiła wypłaty pomocy suszowej dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w 2019 roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi. W ciągu zaledwie czterech dni na konta rolników Agencja przelała kolejne 93 mln zł.

Więcej…
 
ARiMR: Wypłata dopłat do materiału siewnego na finiszu PDF Drukuj

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa finalizuje wypłatę dopłat do zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany za rok 2019 r. Do 29 kwietnia 2020 r. wypłaciła rolnikom z tego tytułu 62 mln zł. W ubiegłym roku do ARiMR wpłynęło prawie 70 tys. wniosków o przyznanie dopłat do materiału siewnego.

Więcej…
 
Zagrożenie COVID-19 – informacja dla rolników, plantatorów PDF Drukuj

Informacja Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla rolników i plantatorów dotycząca zagrożenia COVID-19

https://gis.gov.pl/zywnosc-i-woda/zywnosc-zywnosc-i-woda/zagrozenie-covid-19-informacja-dla-rolnikow-plantatorow/

 
ARiMR: Wydłużone terminy naborów z PROW 2014-2020 PDF Drukuj

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z powodu utrudnień związanych z pandemią koronawirusa, wydłużyła terminy naborów wniosków o przyznanie pomocy z PROW 2014-2020 na inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią, a także w nawadnianie gospodarstw.

Więcej…
 
Chroń pszczoły PDF Drukuj

Komunikat Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie w zakresie ochrony pszczół i innych owadów zapylających

 
Zaszyj się w domu w słusznej sprawie PDF Drukuj

Zaszyj się w domu w słusznej sprawie

 
ARiMR: dopłaty 2020 – nowy termin składania oświadczeń PDF Drukuj

Ze względu na trwający stan epidemii ulega zmianie termin na złożenie oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2019. Oświadczenia potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku o dopłaty z roku 2019 można składać od 2 marca 2020 r. Do 8 kwietnia Agencja zarejestrowała 103,5 tys. prawidłowo złożonych oświadczeń.

Więcej…
 
Informacja GOPS PDF Drukuj

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somiance informuje, że w miesiącu kwietniu 2020r. wypłaty świadczeń rodzinnych i świadczenia wychowawczego 500+ będą realizowane:

  • w dniu 09.04.2020r. przelewem na rachunek bankowy wskazany przez wnioskodawcę,
  • w dniach od 09.04.2020r. do 27.04.2020r. gotówką w kasie Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej O/Somianka.
 
Tarcza Antykryzysowa – wsparcie z ZUS PDF Drukuj

Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te weszły w życie 1 kwietnia 2020 r. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez ZUS.

Więcej…
 
KOMUNIKAT WÓJTA GMINY SOMIANKA PDF Drukuj

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY

z dnia 24 marca 2020 r. dotyczący dalszego ograniczenia w funkcjonowaniu szkół i przedszkoli

W związku ze zmianą rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, informuję:

Ograniczenia w funkcjonowaniu szkół i przedszkoli potrwają do 10 kwietnia br. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Od 25 marca placówki te będą zobowiązane jednak prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Jak ma wyglądać kształcenie na odległość?

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.

W sytuacji, gdy wystąpią trudności w organizacji zajęć, dyrektor szkoły w uzgodnieniu z organem prowadzącym, powinien określić inny sposób ich realizowania. O wybranym sposobie musi także poinformować kuratora oświaty.

Za organizację kształcenia na odległość odpowiada dyrektor szkoły. Jest on zobowiązany do tego, aby powiadomić rodziców, w jaki sposób będzie zorganizowana nauka. Nauczyciele mają możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość.

Ze szczegółami można zapoznać się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Warszawie: https://www.kuratorium.waw.pl/

WÓJT
/-/ Andrzej Żołyński

 
Informacja MODR PDF Drukuj

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, biorąc pod uwagę zminimalizowanie możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa, apelujemy o załatwianie wszystkich możliwych spraw telefonicznie lub za pośrednictwem poczty internetowej.

Walka z koronawirusem wymaga przestrzegania niezbędnych zaleceń służb sanitarnych oraz odpowiedzialności każdego z nas.

Prosimy Państwa o kontakt z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego drogą mailową lub telefonicznie, aż do odwołania.

Rolniku, masz sprawę?

Zadzwoń na numer 517157233

Wyślij e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

logo

 
Informacja o kwalifikacji wojskowej PDF Drukuj

Informacja dla mężczyzn rocznik 2001, którzy otrzymali wezwania do kwalifikacji wojskowej na 30 marca br. W związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19, kwalifikacja wojskowa zostaje odwołana (wezwania są nieaktualne).

Andrzej Żołyński
Wójt Gminy Somianka

 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 5 z 9