Jesteś tutaj: Home Ochotnicza Straż Pożarna OSP Popowo Kościelne Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Popowo Kościelne
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Popowo Kościelne PDF Drukuj

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Popowo KościelneW Ochotniczej  Straży Pożarnej w Popowie Kościelnym pojawił się oczekiwany przez strażaków nowy samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 marki MAN TGM 13.290 wraz z  wyposażeniem.

Gmina Somianka dokonując zakupu pojazdu pozyskała dofinansowanie z następujących źródeł: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w W-wie, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w W-wie, Zarząd Główny Związku OSP RP w W-wie, jak również Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Wartość pojazdu z wyposażeniem wynosi 676.404,00 zł.

Pojazd został zakupiony w wyniku postępowania przetargowego. Na swym wyposażeniu posiada między innymi: zbiornik na wodę o poj. 3500 litrów , działko wodno-pianowe, maszt oświetleniowy z najaśnicami, agregat prądotwórczy, wyciągarkę elektryczną, drabinę dwuprzęsłową aluminiową o dł. 10m, średni zestaw narzędzi hydraulicznych, radiostacje przenośne, zestaw ratownictwa medycznego PSP R-1 do udzielania pomocy przedlekarskiej, kamerę monitorującą strefę z tyłu pojazdu, latarki kątowe, węże pożarnicze oraz inny drobny sprzęt ratowniczy. Pojazd ten wyposażony jest w urządzenia najnowszej technologii, przy czym spełnia najsurowsze normy dotyczące emisji spalin. OSP w Popowie Kościelnym od stycznia 2013r. funkcjonuje w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a co za tym idzie podejmuje działania ratowniczo-gaśnicze nie tylko na terenie gminy Somianka, ale również powiatu czy też województwa, a w razie potrzeby na terenie kraju.

 

Logo WFOŚiGW"Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Popowie Kościelnym dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji w kwocie 140.000,00 zł"