Jesteś tutaj: Home Projekty UE Krasnale na wycieczce
Krasnale na wycieczce PDF Drukuj

Krasnale na wycieczce16 grudnia 2013 roku w ramach projektu „Przedszkolak to ja” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „Krasnale” w Somiance razem ze swoimi Paniami nauczycielkami wybrały się na wycieczkę do kina a także do sali zabaw Eldorado, w której spotkały się ze św. Mikołajem i uczestniczyły w warsztatach atystyczno-plastycznych.

 

Pierwszą atrakcją dla przedszkolaków było oglądanie bajki „Samoloty” w kinie. Po długich reklamach w sali nastała ciemność i rozpoczęła się bajka. Animowane postacie na ekranie, szybka i głośna muzyka i zabawa się rozpoczęła. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Wybuchy śmiechu, oklaski i krzyki przepełniały salę. Niewiele było takich momentów, w których w Sali panowała cisza. Bajka skończyła się po prawie 2 godzinach, które minęły jak 5 minut.

Drugą atrakcją wycieczki była zabawa rekreacyjna w sali zabaw Eldorado, w której dzieciaki mogły wyszaleć się. Magia radości, morze kolorów, wachlarz atrakcji to była recepta na udaną zabawę, której rezultatem były uśmiechnięte buźki, radosne wrzaski i ogromne oczy, które krzyczały wow z zaskoczenia. Zabawa, czyli to co dzieci uwielbiają najbardziej. Aby ochłonąć dzieciaki wzięły udział w mniej wyczerpujących warsztatach artystyczno – plastycznych, na których przygotowały piękne kartki świąteczne z wizerunkiem św. Mikołaja. A na koniec wyczerpującej wycieczki czekała na dzieciaki jeszcze jedna niespodzianka. Przedszkolaki miały za zadanie odnaleźć strój Mikołaja i kiedy im się to udało każde dziecko miało możliwość przebrania się w strój św. Mikołaja. Dzieciaki razem ze swoimi Paniami na zakończenie pełnego emocji i wrażeń dnia otrzymały małe upominki.