Jesteś tutaj: Home
Bal przebierańców PDF Drukuj

Bal przebierańców31 stycznia 2014 roku w przedszkolu „Krasnale” w Somiance współfinansowanym przez Unię Europejską odbył się bal karnawałowy dla przedszkolaków. Pojawiły się księżniczki, wróżki oraz kowboje, strażacy i wiele innych bajkowych postaci. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój.

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, pochodów, a także nieodłączny element dzieciństwa. Dzieci od grudnia żyją myślą o balu przebierańców. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia. W naszym przedszkolu wszyscy bawili się w ozdobionej sali balonami. Podczas trwania balu przedszkolaki tańczyły przy popularnych melodiach z różnych stron świata oraz przy piosenkach dziecięcych, pod hasłem „W smerfastycznej krainie”. Pierwszą z niespodzianek przygotowaną przez Panie wychowawczynie był teatrzyk pt. „W krainie Smerfów”, w którym to same Przedszkolanki brały udział. Okazją do miłego spędzenia czasu były także przygotowane zabawy m.in. zabawy taneczne, wspólne malowanie twarzy, zabawy z balonami a także poczęstunek dla dzieciaków przy którym mogły chwilę odpocząć.

Nieodłącznym elementem tego wydarzenia są również specjalnie na tę okazję przygotowane piękne stroje. Każde z dzieci zostało nagrodzone za pięknie wykonany strój karnawałowy.