Jesteś tutaj: Home
Powitanie Wiosny PDF Drukuj

Powitanie Wiosny"Wiosno, wiosno gdzie żeś Ty?" tymi słowy dzieciaki z punktu przedszkolnego "Krasnale" w Somiance współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wspólnie z przedszkolakami z punktów przedszkolnych "Słoneczko" i "Biały Miś" prowadzonych przez Stowarzyszenie , rozpoczęły uroczystości z okazji Dnia Wiosny.

 

"Zimo, Zimo, precz za lasy, bo na Wiosnę przyszły czasy!" czy tak wyśpiewanych, wręcz wykrzyczanych przez przedszkolaki słów przestraszy się Pani Zima, która nareszcie odejdzie za góry za lasy, a dzieciakom pomacha radośnie? Przedszkolaki wesoło i w podskokach czekały na Panią Wiosnę, wspólnie z Paniami wychowawczyniami przygotowały masę atrakcji, aby przywołać Panią Wiosnę. Dzieciaki na różne sposoby wykorzystując swoje zdolności wokalne, teatralne, muzyczne i plastyczne zapraszały Wiosnę do nas, pomagały jej się wydostać spod białej, puchowej pierzynki śnieżnej. Trzymamy kciuki i liczymy, że entuzjazm i niespożyte pokłady energii i optymizmu jakie są w każdym dziecku, Pani Wiosna zauważy i ukaże nam się w pełnej krasie.

Przedszkolaki, aby zachęcić Wiosnę, żeby przyszła do nich jak najszybciej zaprezentowały się w pięknych wiosennych strojach. Wiosna to budząca się przyroda, coraz jaśniejsze słońce, śpiewy ptaków o świcie. Wiosna to czas zabaw na powietrzu dla dzieci.

Nasze przedszkolaki to niezwykle uzdolnione młode talenty, a my dorośli mamy przyjemność uczestniczyć w ich artystycznych pokazach.