Jesteś tutaj: Home
Spotkanie z panem policjantem PDF Drukuj

Spotkanie z panem policjantemPrzedszkolaki z Punktu Przedszkola „Krasnale” w Somiance zaprosiły Pana Policjanta, który przybył i zaprezentował swoje prawa i obowiązki. Zaproszony gość przygotował prezentację, w trakcie której uczył jak zachowywać się na drodze, pomagał zrozumieć zasady ruchu drogowego.

Ponadto dzieci dowiedziały się jak unikać kontaktów z obcymi osobami i nieznanymi zwierzętami, jak reagować na zagrożenia codziennego życia w domu i na podwórku. Krótko opisał jak przebiega i na czym polega służba policjanta, przedszkolaki zdobyły wiedzę, że każdy policjant jest przyjacielem dzieci, jak go rozpoznać na ulicy i że zawsze można zwrócić się do niego o pomoc.
Jakież było pobudzenie i zainteresowanie wśród maluszków, kiedy mogli np. przymierzyć czapkę i na chwilę być Policjantem. Pomimo iż nasze przedszkolaki mają zaledwie kilka lat, to są bardzo wymagającym rozmówcą, czego doświadczył Pan Policjant, który próbował odpowiadać na masę kierowanych do niego pytań. Ciężko było ale miło, co świetnie widać na zdjęciach. Policjant  to zawód, o których marzy wielu chłopców i dziewczynek także, szczególnie w okresie dzieciństwa.