Jesteś tutaj: Home
Warsztaty mobilne dla dzieci i rodziców PDF Drukuj

Warsztaty mobilne dla dzieci i rodzicówW ramach projektu „Przedszkolak to ja” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „Krasnale” w Somiance razem ze swoimi rodzicami i Paniami nauczycielkami wybrały się na warsztaty sportowo-poznawcze.

Pierwszym punktem warsztatów mobilnych dla dzieci i rodziców z naszego przedszkola był Stadion Narodowy, na którym zostały poprowadzone warsztaty sportowe. Dzieciaki razem z rodzicami zwiedzili Trasę Piłkarza – droga piłkarza bez tajemnic. Na własnej skórze uczestnicy warsztatów przekonali się, którędy piłkarze przybywają na stadion. Zobaczyli także jak wygląda Strefa Zwiedzania, poznali zakamarki piłkarskiej szatni a na koniec wczuli się w rolę piłkarza w pomeczowej Sali Konferencyjnej.

Drugą atrakcją dla dzieci a także dla rodziców było odwiedzenie manufaktury cukierków, gdzie odbyły się warsztaty „Ukręć lizaka”. Zostało zaprezentowane jak wytwarzane są lizaki i cukierki. Dzieciaki z zainteresowaniem patrzyły jak powstają cukierki o fantazyjnych smakach, symbolach, kolorach. Każdy cukierek jest malutkim dziełem sztuki, którego symbol i kolorystyka często dużo mówią nam o jego smaku. Chodź czasami lubimy się pobawić tworząc ciekawy artystycznie symbol niezdradzający nam smaku cukierka. Każde dziecko po fantastycznym pokazie dostało kolorowego i bardzo słodkiego lizaka.

Kończącym etapem naszych warsztatów była wycieczka do Eldorado sali zabaw, w której nie tylko dzieci, ale i rodzice mogli się wyszaleć. Magia radości, morze kolorów, wachlarz atrakcji to była recepta na udaną zabawę, której rezultatem były uśmiechnięte buźki, radosne wrzaski i ogromne oczy, które krzyczały wow z zaskoczenia. Zabawa, czyli to, co dzieci uwielbiają najbardziej. Dzięki wspólnej zabawie dzieci z rodzicami dowiedzieliśmy się, że Dziecko może nauczyć dorosłych: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie.

Czas spędzony wspólnie pozwolił przybliżyć rodzicom wpływ wczesnej edukacji przedszkolnej na rozwój dziecka w wieku 3-5 lat. Taki był cel mobilnych warsztatów dla dzieci i rodziców, które odbyły się 20 maja 2014 roku.