Jesteś tutaj: Home
Dzień dziecka u przedszkolaków PDF Drukuj

Dzień dzieckaWszystkim dzieciakom życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzach przez cały rok.

Dzień Dziecka dla przedszkolaków z punktu przedszkolnego „Krasnale” w Somiance i punktów przedszkolnych „Słoneczko” i „Biały Mis” był dniem szczególnym pod wieloma względami. Moc atrakcji, do końca utrzymanych w tajemnicy były dla dzieciaków super niespodzianką. I tak ich wielkie święto rozpoczęło się od zabawy, czyli to co dzieci uwielbiają najbardziej.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – to było motto przewodnie zorganizowanej imprezy i udało się łącznie z pogodą, która uprzyjemniła nam wspólnie spędzony czas.

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie.

W tym wyjątkowym dniu nasze dzieciaki mogły wszystko a my dorośli zgadzaliśmy się na wszystko i troszeczkę więcej. Uwielbiamy spędzać czas z pociechami. Patrzyliśmy jak nasze maluchy badają świat wszystkimi zmysłami. Dostarczyliśmy przedszkolakom różnorodnych bodźców do patrzenia, słuchania, smakowania i dotykania.

Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik z watą cukrową, malowaniem twarzy, basenem z masą kolorowych kulek. Ogromną frajdę sprawiły też: możliwość zabawy na dużej pompowanej zjeżdżalni, na trampolinie oraz przejażdżki na kucykach. Atrakcjom towarzyszyła spontaniczna radość i uśmiech. Były także bańki, różne konkursy z nagrodami, w których dzieci chętnie brały udział.

Dzieciaki odwiedził także Pan policjant, który przyjechał samochodem policyjnym, do którego dzieciaki mogły wsiąść i poczuć się przez chwilę jak policjant w akcji. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda strój policjanta, każdy przedszkolak mógł założyć czapkę policyjną.

Podsumujmy to co było:

„To radość wielka,

Wielkie szczęście z dzieciakami szczęście dzielić

Więc podziękujmy im za radość

Bo jakże smutny byłby świat bez Dzieci.”