Jesteś tutaj: Home
Wycieczka przedszkolaków PDF Drukuj

Wycieczka przedszkolaków6 czerwca 2014 roku w ramach projektu „Przedszkolak to ja” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „Krasnale” w Somiance razem ze swoimi Paniami nauczycielkami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, oglądały także filmy wyświetlane w planetarium a także odwiedziły salę zabaw Eldorado a w drodze powrotnej zajechały do Parku linowego gdzie odbyły się zabawy pn „Na dzikim zachodzie”oraz skorzystały z przejażdżek bryczkami. Był to dzień pełen wrażeń i emocji.

Pierwszą atrakcją dla przedszkolaków było zwiedzanie Muzeum, w którym dzieciaki wysłuchały opowieści różnych znanych bajek a przede wszystkim zobaczyły jak można zbudować coś dużego z klocków mubabao. Klocki mubabao są to drewniane duże klocki, z których można stworzyć przeróżne rzezy.

Kolejną atrakcją wycieczki było oglądanie wyświetlonych filmów w planetarium, gdzie przedszkolaki były zachwycone wyświetlonym niebem pełnym gwiazd. Dzieciaki chętnie odpowiadały na zadawane pytania przez Pana, który prowadził zajęcia i wyświetlał filmy.

Trzecim punktem naszej wycieczki była zabawa rekreacyjna w sali zabaw Eldorado, w której dzieciaki mogły wyszaleć się. Magia radości, morze kolorów, wachlarz atrakcji to była recepta na udaną zabawę, której rezultatem były uśmiechnięte buźki, radosne wrzaski i ogromne oczy, które krzyczały wow z zaskoczenia. Zabawa, czyli to co dzieci uwielbiają najbardziej.

Ostatnią atrakcją wyjazdu była zabawa na świeżym powietrzu w parku linowym. Odbyły się tam zajęcia pn; „ Na dzikim zachodzie”. Przedszkolaki mogły spróbować swoich sił w przeciąganiu liny, wspinaczce i wielu innych atrakcjach . Odbyły się także różne zawody, w których dzieciaki rywalizowały między sobą. Na koniec naszej wycieczki razem z Paniami przedszkolankami zabrano dzieciaki na przejażdżkę bryczkami, które prowadziły piękne, duże konie.

Po męczącym i pełnym dniu wrażeń, w powrotnej drodze wszystkie dzieciaki zasnęły w autokarze.