Jesteś tutaj: Home Informacje i ogłoszenia Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny PDF Drukuj

Karta Dużej RodzinyKarta Dużej Rodziny jest ogólnopolskim programem mającym na celu wspieranie rodzin wielodzietnych poprzez szereg zniżek oferowanych przez instytucje państwowe, jak i firmy prywatne (lista miejsc i zniżek dostępna jest na stronie: rodzina.gov.pl). Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Somiance. Wniosek w imieniu rodziny może złożyć każdy pełnoletni jej członek. Wszelkie informacje dotyczące wykazu wymaganych dokumentów dostępne są w siedzibie Ośrodka, a także pod numerem telefonu 29 74 188 79.

Wnioski o Kartę Dużej Rodziny można pobrać tutaj

albo otrzymać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Somiance.

Pod linkiem https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/uprawnienia?dzial=pliki dostępny jest wykaz partnerów honorujących Kartę Dużej Rodziny.