Jesteś tutaj: Home
Informacja PDF Drukuj

Budowa przydomowej oczyszczalni scieków przy budynku Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie pozyczki, w kwocie 166.666,00 zł

Gmina Somianka otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie pożyczki, w wysokości 166.666,00 złotych na zadanie pod nazwą „Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków przy budynku Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej”.

 

W ramach pozyskanych środków zostanie wybudowana przydomowa oczyszczalnia ścieków obsługująca budynek Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej. Przydomowa oczyszczalnia ścieków będzie kompleksowym urządzeniem umożliwiającym oczyszczanie ścieków z budynku Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej, posiadającym certyfikat/deklaracje zgodności z normą PN-EN 12566-3:A1. Przydomowa oczyszczalnia ścieków wyposażona będzie w reaktor biologiczny, separator tłuszczy, przepompownie ścieków surowych oraz przepompownie ścieków oczyszczanych. Ponadto W ramach zadania zostanie wybudowana nowa sieć kanalizacyjna z budynku Zespołu Szkół, umożliwiająca odprowadzenie ścieków do przydomowej oczyszczalni ścieków.