Jesteś tutaj: Home GOK Piękna i niezależna
Piękna i niezależna PDF Drukuj

Piękna i niezależnaDnia 5 marca, w sobotnie popołudnie Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował Spotkanie dla Kobiet i o Kobietach. Pierwszym punktem imprezy było wystąpienie autorskie Pana Jerzego Kostowskiego, autora książki „Przywilej wyboru. Jak żyć twórczo i szczęśliwie, wykorzystując swoje talenty”.

Autor niezwykle głęboko i z chirurgiczną precyzją analizuje ważne sfery życia każdego człowieka. Wartości, zdrowie, sukces, marzenia, cele, pieniądze… - nasze decyzje mogą nas uszczęśliwiać bądź skazać na ciągły marazm i narzekanie na swoje życie. Pan Jerzy poruszył również temat mężczyzn, opowiadał Paniom, jak to jest z tymi mężczyznami… Jeżeli chcesz się zastanowić nad sobą, przeanalizować swoje życie i coś w nim zmienić, to zapraszamy do powyższej lektury, która jest dostępna w bibliotece GOK i jej filiach.

Refleksja, stan błogiej radości i uśmiech takie odczucia u słuchaczy wzbudziły swoją grą Dorota Smolińska - wiolonczela i Magdalena Delimat-Miłaszewska – harfa. Panie tworzą jedyny w swoim rodzaju duet instrumentów, które pięknie ze sobą współgrają. W swoim repertuarze posiadają utwory klasyczne np. Kanon Pachelbela, Aria ze Suity G-dur J.S.Bacha, Zimę (Largo) z Czterech pór roku A.Vivaldiego, muzykę filmową np. tematy z filmów Uwierz w Ducha, Shrek, Pocahontas, Misja, Ostatni Mohikanin, muzykę irlandzką oraz piosenki m.in. Adele, Michaela Jacksona.

Ostatnim punktem programu było coś dla ciała. Przedstawicielki Firmy AVON: Anna Samsel, Anna Czyż i Milena Trzcińska poza wystawą kosmetyków, wykonały parafinowy zabieg na dłonie każdej Pani, a na koniec rozdały upominki.

Wójt Gminy Somianka – Andrzej Żołyński i Sołtys Somianka – Ryszard Kentla złożyli życzenia oraz wręczyli każdej Kobiecie słodką niespodziankę. Na koniec spotkania spośród obecnych Pań, zostały wylosowane trzy Panie, które otrzymały z rąk Pana Wójta piękny album „Gmina Somianka miedzy Bugiem a Puszczą Białą”.