Jesteś tutaj: Home Komunikaty Jubileusz 60, 50 i 25-lecia zawarcia związku małżeńskiego
Jubileusz 60, 50 i 25-lecia zawarcia związku małżeńskiego PDF Drukuj

Jubileusz 60, 50 i 25-lecia zawarcia związku małżeńskiegoW niedzielę 17 września 2017 roku w Ośrodku Charytatywno– Szkoleniowym Caritas im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku odbył się jubileusz 60, 50 i 25-lecia zawarcia związku małżeńskiego par z terenu Gminy Somianka.

 

Przybyłych Jubilatów przywitali Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego - p. Marta Naruszczka oraz Przewodniczący Rady Gminy Somianka Krzysztof Jan Rakowski, Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski oraz Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marian Krupiński .

 

Pary obchodzące jubileusz 50-lecia odznaczone zostały medalem Prezydenta RP „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Wszystkie pary otrzymały pamiątkowe dyplomy, albumy o Mazowszu i Powiecie Wyszkowskim oraz czerwone róże.

Następnie Jubilaci udali się do Sanktuarium Matki Bożej Popowskiej Pani Nadziei w Popowie Kościelnym, aby wziąć udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Małżonków Jubilatów -  z udziałem abp. Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce oraz Biskupa płockiego Piotra Libery.

Jubilaci dziękując za lata wspólnego życia uczestniczyli we Mszy świętej, podczas której odnowili przyrzeczenia małżeńskie, otrzymali pamiątkowe krzyże oraz błogosławieństwo abp. Salvatore Pennacchio.

Po Mszy świętej Jubilaci udali się na uroczysty obiad. Oprócz pysznych dań i słodkich ciast, nie zabrakło tortu i lampki szampana. Odśpiewano również gromkie 100 lat na cześć Jubilatów.

Dodatkową atrakcją był występ dzieci i młodzieży z Wólki Somiankowskiej, które zaśpiewały i zatańczyły do piosenek nawiązujących tematyką do uroczystości.

Gratulujemy Państwu tak pięknych jubileuszy i życzymy wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku.

„Ludzie którzy się kochają z całego serca, nigdy się nie starzeją”