niedziela, 22 Wrz 2019
Jesteś tutaj: Home 300+ Świadczenie Dobry start (300 plus)
Świadczenie Dobry start (300 plus) PDF Drukuj

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu ,,Dobry start” ustanowiono rządowy program wsparcia rodzin z dziećmi w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Wsparcie polega na przyznaniu na dziecko, raz w roku, świadczenia ,,dobry start” w wysokości 300 zł.

  • Świadczenie "Dobry start" przysługuje w związku z rozpoczęciem roku szkolnego dzieciom lub osobom uczącym się do ukończenia 20. roku życia (w przypadku dzieci niepełnosprawnych - do ukończenia 24. roku życia).
  • Przy ustalaniu prawa do świadczenia nie są brane pod uwagę dochody rodziny.
  • Wniosek o świadczenie może złożyć jeden z rodziców, opiekun faktyczny, opiekun prawny dziecka, rodziny zastępcze, osoby prowadzące rodzinne domy dziecka, dyrektor placówki opiekuńczo - wychowawczej.
  • Wnioski w formie papierowej będą przyjmowane i wydawane od dnia 1 sierpnia 2018r. do 30 listopada 2018 r., w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną (Emp@tia, bankowość elektroniczna) - od dnia 1 lipca 2018 roku. Wnioski złożone po upływie terminu pozostaną bez rozpatrzenia.
  • Przyznanie świadczenia ,,Dobry start” nie wymaga wydania decyzji - będzie ona wydana jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia lub w sprawach nienależnie pobranego świadczenia.
  • W przypadku wniosków złożonych w lipcu 2018r. i sierpniu 2018r., rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września 2018r. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach tutejszy ośrodek ma 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.
  • Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce.

Wnioski od mieszkańców Gminy Somianka będą przyjmowane i realizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somiance, Somianka 25B, tel. 29 74 188 79.

 


 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somiance informuje, że wiadomość o przyznaniu świadczenia ,,Dobry Start”  będzie przesłana na podany przez wnioskodawcę adres poczty elektronicznej o ile został wskazany. Informacja będzie wysyłana z następujących adresów e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Wiadomość o przyznaniu świadczenia będzie generowana automatycznie, w związku z tym wnioskodawca nie musi na nią odpowiadać.

 


 

Pliki do pobrania: