piątek, 20 Wrz 2019
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Brawo! Sołectwo Kręgi z dwoma drugimi miejscami…
Brawo! Sołectwo Kręgi z dwoma drugimi miejscami… PDF Drukuj

Brawo! Sołectwo Kręgi z dwoma drugimi miejscami…IX Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego odbył się w sobotę 8 września 2018r. na terenie zespołu pałacowo-parkowego PAN w Jabłonnie. Organizatorami Festiwalu była Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego" i Gmina Jabłonna. W tegorocznej edycji Festiwalu uczestniczyło 7 sołectw rywalizujących w 3 kategoriach: prezentacja stoiska, smaki, kuchnia regionalna oraz występ sceniczny. Przedstawicielami Gminy Somianka było sołectwo Kręgi. Mieszkańcy czynnie zaangażowali się w prezentację gminy na płaszczyźnie regionu Zalewu Zegrzyńskiego i wygrali dwa II miejsce w kategorii prezentacja stoiska oraz smaki, kuchnia regionalna.

Mieszkańcy wsi częstowali: smaczną zupą grochową, bigosem, pyzami, kluskami śląskimi, serami, różnorodnymi pierogami, kaszą jaglaną, smalcem, zsiadłym mlekiem, czerwonym barszczem, zimnymi nóżkami, swojskimi wędlinami oraz wypiekami domowych ciast, bułeczek i chleba oraz różnymi sokami, nalewkami i konfiturami. Przez cały czas stoisko było oblegane przez uczestników imprezy. Dodatkowym atutem, zauważonym przez Jury była z sercem i oddaniem przygotowana dekoracja stoiska, osoba szydełkująca i wystawa jej prac oraz sam wygląd (ubiór i oryginalne, własnoręcznie wykonane naszyjniki i bransoletki) Mieszkanek wsi Kręgi.

Na pochwałę zasłużyły również dzieci, które zaprezentowały się artystycznie na festiwalu. Promowały gminę i sołectwo mimo lekkiej tremy z uśmiechem na ustach i śpiewem miłym dla ucha. Występ artystyczny został przygotowany po czujnym okiem Pani Elżbiety Końskiej oraz Pana Sławomira Szurawskiego, który przygrywał na akordeonie.

Wójt Gminy Somianka i mieszkańcy Sołectwa Kręgi składają serdeczne podziękowania tym, którzy wsparli Sołectwo w w/w imprezie:

- Państwo Maria i Wiesław Bartosiakowie

- Państwo Bogumiła i Marek Rakowscy

- Państwo Henryka i Andrzej Rucińscy: Zakłady Mięsne Somianka

- Pani Monika Grycz: Sklep „Mandarynka” w Wyszkowie

- oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do zdobycia podwójnego II miejsca.

W następnym roku na X Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw kolejne już sołectwo będzie godnie reprezentować Gminę Somianka. Już dziś trzymamy za nich kciuki i życzymy zwycięstwa.

IX Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw

IX Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.