piątek, 20 Wrz 2019
Jesteś tutaj: Home Gminny Ośrodek Kultury Koniec wakacji pełen wrażeń
Koniec wakacji pełen wrażeń PDF Drukuj

Koniec wakacji pełen wrażeńGminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował na koniec wakacji dwudniowy, rodzinny wyjazd do Krakowa i Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze.

Pierwszego dnia po kilkugodzinnej podróży autokarem odwiedziliśmy piękne miasto, jakim jest Kraków. Tam czekała na grupę Pani przewodnik, która w ciekawy sposób opowiedziała i pokazała nam najważniejsze symbole miasta. Zaczęliśmy od pamiątkowego zdjęcia przy rzeźbie Smoka Wawelskiego, która zasilana jest gazem ziemnym i smok … zieje prawdziwym ogniem. Odwiedziliśmy katedrę na Wawelu, gdzie przy wejściu do niej znajdują się kości – uznawane za szczątki smoka, które, jeśli spadną z łańcucha nastąpi koniec świata. Największe wrażenie wywarła na nas Kaplica Zygmuntowska oraz znajdujące się w niej groby dawnych władców Polski. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy grobie marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pary prezydenckiej. Następnie, ruszyliśmy na rynek. Tam zwiedziliśmy Kościół Mariacki oraz wysłuchaliśmy sławnego hejnału. Kościół zachwycił nas swoimi misternymi zdobieniami. Kolejnym punktem były Sukiennice, w których oglądaliśmy pięknie wykonane ozdoby i zakupiliśmy pamiątki dla bliskich.

Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w „Energylandii”. To największy Park Rozrywki w Polsce, podzielony na kilka stref tematycznych, więc każdy znalazł coś dla siebie: kolejki górskie, karuzele, zjeżdżalnie, amfiteatry, w których odbywają się zapierające dech w piersiach pokazy, czy tarasy widokowe, z których można podziwiać panoramę parku.

Nie zabrakło również atrakcji dla uczestników o mocnych nerwach, takich jak: megacoaster Hyperion, rollercoaster Mayan, Aztec Swing, Space Gun itp. Emocji było co niemiara, poziom adrenaliny wzrastał u wielu już tylko od patrzenia, a uczestnicy puentowali wyjazd słowami – było super, wracamy tu za rok.